BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kot z ibd/chłoniak diagnoza niejednoznaczna
Autor Wiadomość
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-11, 17:05   

Dziś odstawiłam omeprazol i mamy obserwować. Rano mu się ulalo nie były to wymioty bo nie było ruchów tłoczni brzusznej, tak jakby coś mu stanęło w przełyku, zszedł do tej niskiej pozycji otworzył pyszczek i wyleciała jakby ślina wielkości łyżki stołowej, jak wytaralm był tam kłak ale czy ten kłak mu stanął czy już był na wykładzinie tego nie wiem. Dziś znów się więcej drapie pod uszami i pod prawym mu się zaczerwienilo, może ma on nietolerancję na trovet venison? Sama nie wiem od soboty nie je przepiórki , bo nie chce ich już jeść,więc to raczej nie przepiórki. Zauważyłam że często po zjedzeniu przebywa w tej niskiej kucznej pozycji, potem się układa w sfinksa, może tak zawsze miał a ja na to nie zwracałam uwagi. Venisona mu już nie dam. Czy mogę mu podać estrogel bo na opakowaniu jest napisane że wychwytuje między innymi alergeny, biegunki nie ma, normalne stolce co drugi dzień jak na razie. No i czy mogę mu dać żółtko przepiórki? W piątek dałam i było ok. Wiem że alergeny mogą przebywać w systemie do miesiąca od ostatniego kontaktu z nimi. Ale jak jadł przepiórki to się tak nie drapał i pod uszkami było ok.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-11, 21:36   

a jak dokładnie było z świądem z ta karmą gastro, którą dostawał w lecznicy?

porównaj skład tej gastro i tego troveta

entrogel raczej nie - jak już to glutka z siemienia na żołądek przeciw zakłaczeniu bo sie pewnie więcej wylizuje i oslonowo na żołądek
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-11, 23:55   

Witam więc royal gastro: meat and animals derivatives sprawdziłam to coś z kurczaka ponoć, cerals, oils, fats, minerals, derivatives of vegetables origin, sugar, yeast.
Trovet venison unique protein: 100 procent venison and venison derivatives oil and fats.
Jak był na leczniu to po gastro miał z obu stron pod uszami takie olbrzymie czerwone plamy sięgające aż oczu, i to drapał do strupów. Teraz tylko z lewej strony widzę w połowie nad okiem w kierunku ucha zadrapane i zaczerwinione ale nie aż tak jak po gastro. W grudniu jak jadł ten smak i konia było ok. Ale jak kupiłam mielonego steka z venison I mu zaparzalam, przez pierwsze dwa dni było ok a potem zaczął wymiotować po zaparzonym. Więc przestałam surowe, wtedy nie brał sterydu.
Zauważyłam jakby trochę więcej się drapał po pyszczku. Więc chyba może miec reakcje na venisona. Kupię mu lamb trovet i zobaczę jak na to zareaguje a potem spróbuje z mięsem gotowanym, niestety zanim się rozchorował czasami dawałam mu saszetki z lamb, mam nadzieję że to mięso go nie będzie uczulać, dziwne ale ryby z wyjątkiem steku z tuńczyka go nie uczulaja. Raz kupiłam steka z tuńczyka i jak mu dałam to 2 godziny potem wszystko co zjadł zwymiotowal.
Zaparzenia mu gluta i podam w nocy na klaka.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-12, 00:12   

To zaczerwienienie się znacznie zmniejszyło i tylko jest taka ryzka z zadrapania lekko czerwona, daleko do tego co było u veta po gastro, tam najpierw były plany a potem zadrapania, i te plamy takie czerwone, jak człowieka robi się czerwony kiedy jest mu gorąco. Najpierw myślałam że to z goraca bo było tam tak cieplo ale jak zaczął się drapać wiedziałam że to reakcja na jedzenie.
Choć nie powiem dziś jakby więcej się drapie po pyszczku, choć nie tak jak kiedyś po kurze i wówczas myślałam że to świerzb uszny. Ale wet sprawdzał mu uszy po pierwszym incydencie z zapaleniem pęcherza i uszy czyste a ja nie zaskoczyłam wtedy że to kura go może uczulać.
 
 
jasia 

Dołączyła: 28 Maj 2016
Posty: 62
Wysłany: 2019-03-12, 15:16   

drapad napisał/a:
Kupię mu lamb trovet i zobaczę jak na to zareaguje


drapad, w suchym trovecie z jagnięciną jest drobiowa wątroba, wprawdzie piszą, że hydrolizowana, ale kto ich tam wie...
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-12, 17:32   

drapad - lepiej sprobowac gotowanej jagnięciny - nie ma tylu skladnikow, które mogą uczulić np ryż z tego co kojarze zawsze jest w Trovetach?
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-12, 17:34   

Dzięki Jasia, mój Bootsie nie je już suchej karmy od października tylko mokra karma, od zapalenia pęcherza. W tych tackach unique protein powinien być tylko tylko jeden rodzaj białka tak jest w venison, sprawdzę skład tacek lamb Bo jeszcze nie zamówiłam.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-12, 17:45   

Skład tacki to jagnięcina i pochodne jagnięciny, olej słonecznikowy i oliwą z oliwek to nie za dobre bo roślinę, i guar gum. Ale zacznę od mięsa kupię, tacki gdyby mu się znów jagnięcina znudziła i odmówi mi jedzenia po jakimś czasie. Choć nie powiem boje się bo miał styczność z jagnięcina w saszetkach więc nie jest to nowe białko dla niego ale cóż trzeba próbować.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-14, 18:11   

Witam, jesteśmy już po kontrolnych badaniach krwi biochemia i elektrolity - jonogram wszystko w normie, ale wątroba wciąż alt podwyższony było ponad 700 teraz jest 400+ nie pamiętam dokładnie, nerki w porządku. Na szczęście Bootsie przeprosił się z przepiórkami i wcina znów ze smakiem, jeszcze ma zaczerwienienie pod uszami i jak wygaśnie, zacznę próbować z jagnięciną i będę obserwować, mam nadzieję że jagnię mu posmakuje i nie podrażni go. Umówiłam mu wizytę u holistic vets ale niestety pierwszy termin to początek kwietnia 4.04 mamy wizytę, na szczęście to tylko 3 tygodnie.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-16, 19:36   

Witam, nie wiem czy ktoś będzie mi mógł podpowiedzieć w kwestii z jakim mięsem mogłabym próbować u mojego Bootsika, na razie je przepiórki ale boje się że mu się znudzą wkrótce,więc muszę znaleźć alternatywę bo ryba nie jest najlepszym wyjściem na słuchawki,sza mete, mam w zamrażarce jagnięcinę mielona 20 procent tłuszczu i dzikiego królika. Nie wiem czy to jagnię nie za tłuste na jego wątrobę przy alt ponad 400. Czy lepiej próbować z królikiem, ale ten dziki królik to taki ma okropnie silny zapach sama bym chyba nie zjadła, wybrałam dzikiego bo nie karmiony pasza więc prawdopodobieństwo alergenów mniejsze. Z góry dziękuję.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-17, 21:16   

jagnięcina 20% tluszczu to chude mięso - przepis który wstawiłem zawietał 36% tluszczu

czytalas wątki barf przy chorej wątrobie, tarczycy?

jest gdzies tam info jaki % tluszczu powinien dostawać z jego dolegliwościami?
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-18, 10:13   

Więc przy tarczycy to tłuszcz nie ma znaczenia chodzi aby było dużo białka, natomiast czytałam wątek wątrobowy i na pewno radzili gotowane, muszę przeczytać jeszcze raz bo nie pamiętam co do typu mięsa, wet mi mówił tylko by nie było jedzenie za tłuste, odradzał żółtka, ale ja mu dawałam przepiórki i alt jakoś trochę się obniżył. Dziś zacznę z tą jagnięcina, bo cżytalam że generalnie bardzo dobra na układ pokarmowy. I jak będzie mu smakować i nie będzie uczulać to mu zamowie gras fed jagnięcine, na szczęście dostępna i cena nie porażająca.
Bobson czy próbowałeś już u Bobiego cbd? Ja już daje Bootsowi od paru dni 1 kropelkę, i powoli zwieksze, Boots jak na razie apetyt ma wielki przepiórki wcina aż uszy mu się trzęsą, omeprazol już odstawiony od tygodnia, no jeszcze ten steryd, ale i z tego powoli zejdziemy mam nadzieję. Pokładam wiele nadzieii w spotkaniu z holistic vet, zobaczymy co on powie.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-18, 13:00   

przy tarczycy białko ma być ponad norme?

ogólnie w wątku z przepisami Shana zawsze pilnuje, aby kociska nie dostawały więcej niz 5g białka na kg masy ciała - przy 20% tluszczu lub samych przepiorkach czy króliku to wyjdzie niestety dużo więcej

CBD tak - narazie daję mu 1x dziennie 2 kropelki - niestety nie widzę jakichkolwiek zmian w apetycie.
Ogólnie nie łatwo to podawać - chyba bede przelewac go do kapsulek.
 
 
Koci_Ogon 


Barfuje od: 06.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Wrz 2018
Posty: 140
Skąd: Chamonix-MB
Wysłany: 2019-03-19, 20:19   

bobson, koty szybko się uzależniają od olejku cbd, początkowo je odrzuca, ale już po paru dniach chętnie go zlizują, więc jak masz cierpliwość, to mieszaj z ulubionym sosem i zachęcaj do samodzielnego zjadania, będziesz miał mniej kłopotu...
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-03-22, 12:06   

Witam, mam pytanie czy może ktoś mi podpowie mój Bootsie jest już 3 tydzień bez omeprazolu i dziś ulalo mu się 2 razy takie małe ilości wielkości łyżki sama wodą, czy to może być związana z nadprodukcją kwasów w żołądku, a może coś innego, miał już tak zanim był na omeprazolu. Może mu podać sanofor? Czy na razie tylko obserwować?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne