BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak przekonać do BARF'a najbardziej upartych ludzi
Autor Wiadomość
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2013-09-15, 16:22   

To się nazywa inwestycja - najpierw zasiać, żeby później zbierać. BARF - robię z dodatkiem kaczki i królika plus wołowina, indyk i inne - wychodzi mi połowę co w miarę dobre mokre (np. Catz FineFood w saszetkach, bo z puszki /wychodzi taniej/ był strajk). Mieszanki robię na 7-10 dni, bo moja kocica to wybrzydzacz mały. Nie licz na dzisiaj tylko np. w przeciągu roku - oszczędności naprawdę spore.

A te chrupki to po co chcesz dawać?

Co do laboratorium - na początek kup easy barf, taurynę, sól morską i skorupki plus ew. fortain i olej z łososia. Z tego już sporo idzie zrobić. Waga to Ci się do mięsa przyda, taka kuchenna - przy jednym kocie i dość małych porcjach waga jest mało praktyczna - dużo lepiej używać przelicznika na miarki w ml, bo np. 1ml spiruliny czy fortain to 0,4g - musisz mieć dość dokładną wagę, żeby jej błąd był mniejszy od tego i jeszcze minimalna ważona ilość mogła być tak mała, a takie wagi sporo kosztują; przy easy barf w opakowaniach od 50g wzwyż jest miarka 1ml, a do tego w marketach już się daje kupić poniżej 10zł komplet (1,2,5 i 15 lub 1.25, 2.5, 5 i 15).
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-09-15, 17:37   

dima :kwiatek:
Witamy na forum. Zapraszam do powitalni i prezentacji zwierzaków :mrgreen: zdjecia mile widziane.
Poczytaj dokładnie ten watek w którym się pojawiłeś, wszystko o co pytasz już tu omawialiśmy. Poczytaj inne wątki też np. ten
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=269
i ten
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=16
 
 
agal 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Wrz 2011
Posty: 296
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-15, 17:48   

dima napisał/a:
Pierwszy lepszy przepis zawiera tyle rzeczy niedostępnych w "normalnej" kuchni że na początek jest to poważny cios w kieszeń


Hmmm... Karmię barfem moje koty, bo a) wiem, co jedzą; b) nie stać mnie na karmienie sześciu (okresowo 10-12) kotów puszkami (takimi o sensownym składzie). Więc, kiedy ktoś pisze o cenie, jakoś mi się nie chce wierzyć...

Ag.
  Zaproszone osoby: 1
 
dima 


Barfuje od: 1.09.2013
Udział BARFa: do 25%
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 34
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 2013-09-15, 19:01   

agal rozumiem że w przeciągu dłuższego czasu napewno wychodzi sie na tym lepiej niż na puchach ale mi chodziło o to ,że na początek jest to duży wydatek i np mnie nie stać żeby odrazu wszystko to kupić:/ mój kociak ma 3 miesiące i do tej pory karmiłem go kurczakiem i pstrągiem gotowanym z warzywami no i niestety suchym ..ale już zamówiłem TOtW więc myślę że będzie to dobry start pod barf;) pzdr
 
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-09-15, 19:18   

dima :kwiatek:
Sucha karma na pewno nie będzie dobrym startem do Barfa....
To nijak się nie ma do naturalnego karmienia. Lepiej by było przejść na lepsza mokrą karmę i włączać surowe mięso, rezygnując powoli z chrupek. Podesłałam Ci linki do gotowych przepisów, a na forum można kupić wiele suplementów taniej w zamówieniu zbiorowym. Karmienie Barfem można zacząć w każdym wieku kota ale im wcześniej tym lepiej dla niego. Pomyśl, poczytaj, dowiedz się więcej, suplementy możesz zebrać spokojnie w miesiąc i wcale nie trzeba mieć wszystkiego na raz. Jak poprosisz to na pewno ktoś Ci pożyczy trochę suplementów na pierwszy moment. Skorupki mielone z jajek możesz sam zrobić, żółtko na pewno też masz :-D wit. E (Tokowit) nie jest droga. Resztę suplementów zgromadzisz powoli i spokojnie.
 
 
agal 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Wrz 2011
Posty: 296
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-16, 06:46   

Dima - spróbuj, tak jak pisze Shana, z gotowymi suplementami, a do odmierzania kup miareczki. Mam nadzieję, że tego TOTW-a nie kupiłeś dużo, bo np. moje koty (które notabene jedzą wszystko ;) ) po pierwszym zauroczeniu nowością powiedziały, żebym sobie sama to jadła ;) Podobnie koty moich znajomych ;)

A poza tym - skoro karmiłeś mięsem i gotowaną rybą, to nie tak źle ;) Spróbuj zrobić najprostszą mieszankę. Jeśli kot odmówi, będziesz na początek musiał ją "dosmaczać" jakąś puszką, najlepiej w sosie. Takie drobne oszustwo ;) No chyba że zastartuje od razu sam. Czego Ci serdecznie życzę.

Ag
  Zaproszone osoby: 1
 
megi007 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 31
Dołączyła: 25 Kwi 2012
Posty: 100
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2013-09-19, 09:19   

A ja odniosłam sukces na pełnej linii 8-) Rodzice codziennie dzwonią (nie ma mnie w domu), że koty wciągają wszystko nosem a kocur to nawet pierwszy zjada co nigdy nie miało miejsca bo najczęściej dojadał w kilku podejściach :mrgreen: Stwierdzili, że ten biały proszek co odbierałam jakiś czas temu (tauryna) to na pewno jakiś uzaleźniacz i dlatego tak wciągają :lol:

Za to zdecydowanie gorzej idzie mi przestawianie psa cioci na barf. Pies jest bardzo fajnym współpracownikiem bo po 10 latach śmieciowej diety (od parówki, kaszankę, naleśniczka po suche, puszki i chyba najzdrowsze z tego wszystkiego - kurczak gotowany z ryżem) jest zakochany w surowym i zje wszystko co dostanie. Ale z braku dostępu i niechęci domowników zaczynamy bez żwaczy. Nie mam też wagi więc porcje robię trochę na oko. No w poniedziałek widocznie dostał za mało bo chodził i prosił o więcej. No i wyprosił parówkę, którą to w formie nie strawionej zwymiotował wczoraj rano...
 
 
Tomek95 

Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-10-17, 12:31   Przekonanie mamy do karmienia barfem..

Witam, nigdy nie myslalem ze bedzie tak ze do amstaffa nie bede musial mamy przekonywac lecz do diety barf tak..
Jej zdaniem dieta barf to w ogole jakies chore wymysly, chore karmienie psa, naciaganie pieniedzy, i nie potrzebne marnowanie pieniedzy bo ona miala kiedys psy bardzo dlugo, karmila je karma i pieknie wygladaly.. I jak jej wytlumaczyc?

Moj kolega bedzie bral psa doslownie w tym samym czasie, siostre mojego asta, i normalnie bedzie karma karmil. Czy uwazacie ze to jest zly pomysl zeby powiedziec mamie ze zobaczymy jak bedzie wygladal moj pies po polrocznym dobrym karmieniu barfem a jak bedzie wygladal jego po karmieniu karma?
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-10-17, 13:12   

Przeczytaj ten wątek. Masz tu dużo w temacie powiedziane.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-10-17, 20:00   

Tomek95 napisał/a:
Witam, nigdy nie myslalem ze bedzie tak ze do amstaffa nie bede musial mamy przekonywac lecz do diety barf tak..
Jej zdaniem dieta barf to w ogole jakies chore wymysly, chore karmienie psa, naciaganie pieniedzy, i nie potrzebne marnowanie pieniedzy bo ona miala kiedys psy bardzo dlugo, karmila je karma i pieknie wygladaly.. I jak jej wytlumaczyc?

Namawiałam kilka osób na BARF-a, polecałam to forum. Jak nie na BARF-a to chociaż na bezzbożową karmę dla kota. Dawałam do spróbowania próbki tych, co miałam.
Jeden z kolegów kilka miesięcy temu poprosił o polecenie karm bezzbożowych bo wie, że to dobre dla kota (ale tylko suche, bo mokrymi karmił nie będzie).
Pytam kilka dni temu jak kot ? a on na to - je Royal Canin dla łakomczuchów czy tam jakichś żarłocznych kotów wersja jest bo bardzo duży urósł. No mówię, że przecież RC to żadna rewelacja. I co słyszę ? JA MU NIC LEPSZEGO NIE KUPIE, NAJWYŻEJ ZDECHNIE ZA 2 LATA :shock:
Moje pytanie - po co było kupować kota za 2 tys. zł ?
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-17, 20:28   

Skipper napisał/a:
JA MU NIC LEPSZEGO NIE KUPIE, NAJWYŻEJ ZDECHNIE ZA 2 LATA :shock:

życzę temu koledze tego samego...żeby zdechł przed kotem... może ktoś inny się zlituje i zacznie go karmić tak jak należy... ID...A !!

RC tanie jest? A jaki śmieciowy skład ma,

Jak kupi choć TOTW (podobna cena) a jaka jakość !!!!!

Podaj mi jego adres, to podjadę i jak B... kocham to mu przemówię do .....
noż po prostu się we mnie zagotowało :evil:

jak nie chce kota, to niech poszuka dla niego nowego domu, gdzie będą go lepiej karmić i kot schudnie !!!!
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2013-10-21, 12:52   

Ciężko jest, nie wiem czy dojdziemy kiedyś do takiego momentu w którym większość kotów rzeczywiscie będzie jeść BARFa. Mięso ciągle idzie w górę, wygoda bardzo ważna, a do tego ludzie żyją w takim pośpiechu, że nie wiem czy zauważyliby stratę swojego pupila, ewentualnie kupi się nowego. :shock: Niestety i z takimi przypadkami miałam "przyjemność".
_________________
 
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-21, 18:56   

Meri napisał/a:
Mięso ciągle idzie w górę, wygoda bardzo ważna, a do tego ludzie żyją w takim pośpiechu [...]

Meri, dotykasz bardzo ważnej sprawy. Ludziom się dla siebie nie chce gotować, kupują sobie gotowce albo jedzą na mieście, sami jedzą byle jak i byle co, więc trudno wytłumaczyć, że Barf jest lepszy niż wygodne chrupki.
Bo Barf to wygoda, gdy już jest poporcjowany w zamrażarce, ale organizacja zakupów, zrobienie, poświęcenie czasu, chwilowy bałagan w kuchni to dla niektórych za duże poświęcenie dla małego futra.
Jak widać na naszym forum, często trzeba choroby podopiecznego, żeby do tego dojrzeć. I tylko futerek szkoda...
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2013-10-21, 19:03   

Ja osobiście przyznam się bez bicia, że sama do BARFa też skłoniłam się przez chorobę mojego kota, na pewno późno! Zaczął BARFować jak miał 2,5 roku, ciągle tęskni za suchą karmą, mimo iż bardzo cieszy się na widok BARFnej mieszanki... jednak wiem, że gdybym mu podała suchą to wszamałby ze smakiem. :-? Pocieszam się jedynie, że moje drugie kocie będzie jadło od początku mięsko, a dodatkowo nawet w hodowli kosztował.

Również nie lubię przygotowywać mieszanek, ale kupowanie mięsa i supli sprawia mi przyjemność. 8-) Lubię wracać do domu i cieszyć się, że udało mi się kupić np. fajny udziec barani w bardzo przyzwoitej cenie. Potem jednak gdy przychodzi odmierzanie, krojenie i mielenie (mam ręczną maszynkę) to często gęsto mam dość, a mieszankę średnio robię raz na tydzień niestety. :-P Mimo to czego się nie robi dla ukochanego futrzaka. :love:
_________________
 
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-21, 19:13   

Komanka napisał/a:
Ludziom się dla siebie nie chce gotować, kupują sobie gotowce albo jedzą na mieście, sami jedzą byle jak i byle co, więc trudno wytłumaczyć, że Barf jest lepszy niż wygodne chrupki.

Ja to widzę trochę inaczej. Sama nie odżywiam się rewelacyjnie i są w mojej diecie grzeszki żywieniowe, które wiem, że mi nie służą. Ale to jest moja decyzja, za którą ja ponoszę ewentualne konsekwencje. Nie do pomyślenia jest za to dla mnie podjęcie z wygody decyzji, za którą negatywne konsekwencje będą ponosiły stworzenia, które są w 100% ode mnie uzależnione.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne