BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - uwagi, propozycje zmian i ulepszeń
Autor Wiadomość
Marianna 


Barfuje od: stycz 2012
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 01 Kwi 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-04-04, 20:56   

Bardzo dobry pomysł. Jestem na tak... i jeszcze raz na tak.
 
 
Ula 


Barfuje od: 28.02.2012r
Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 35
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-05, 17:07   

Też jestem na tak
_________________
Ula & Chester & Meggie
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-04-22, 14:49   

Sandra napisał/a:
Tak przy okazji, zauważcie w jak naturalny sposób w dziale "Mięso i mięsne składniki diety" tworzy się jakby poddział dotyczący Miast i miejsc gdzie można kupić dobre mięso.

Sandro, dzięki twojej sugestii został wydzielony odpowiedni nowy dział "BARFne zaopatrzenie".
Możesz czuć się jego matką chrzestną ;-) .

W tym dziale można rozmawiać nie tylko na temat miejsc naziemnych zakupu mięsa, ale również tych w internecie, a także rozprawiać o miejscach, gdzie zaopatrujecie się we wszelkie produkty i suplementy okołoBARFowe, używane do BARFnych mieszanek oraz poza nimi.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-04-22, 17:46   

dagnes napisał/a:
Sandro, ............Możesz czuć się jego matką chrzestną

Czuję się zaszczycona. :-> Dziękuję
  Zaproszone osoby: 2
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-23, 19:12   

Dziewczyny, co myślicie o wydzieleniu wątku: badania labolatoryjne w weterynarii? Mogłyby się tam znaleźć informacje: jak pobierać próby do badań, na co zwrócić uwagę przy pobieraniu krwi, co może dawać zafałszowane wyniki, wreszcie jak zbierać mocz do badania itp. Jakiś taki mały wąteczek stanowiący małe kompendium wiedzy na ten temat.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-04-23, 20:55   

Sihaya napisał/a:
Dziewczyny, co myślicie o wydzieleniu wątku: badania labolatoryjne w weterynarii?

Jak najbardziej, świetna myśl, może przy okazji wyłonią się adresy dobrych labów i vetów :-?
To proponowała Sonya.
  Zaproszone osoby: 2
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-04-25, 20:53   

W odpowiedzi na propozycję Sihayi oraz prośbę o wątki z weterynarzami, powstał w kategorii "Zdrowie BARFnego drapieżnika" nowy dział o roboczym tytule "W gabinecie weterynaryjnym".

Sihaya - wątek, który proponujesz jest jak najbardziej potrzebny i własnie w tym dziale będzie dla niego właściwe miejsce :-) .

Wątki i dyskusje o weterynarzach oraz inne tematy z zakresu diagnostyki i zabiegów medycznych także będą tam mile widziane :-)
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-06-15, 11:50   

Może to tylko moje odczucie, ale zauważyłam, że BARFny Świat się zachwaszcza ;-) ,a dosłownie mówiąc.....
Coraz częściej zakładane są stare/nowe wątki, ale o nowym tytule, a temat ? już przerobiony wcześniej....bardzo podobny albo wręcz taki sam.
Jestem na wakacjach i śledzę tematy kilka razy dziennie, a mimo tego zaczynam się gubić, ginie mi ciągłość tematów, są poszarpane, a tym samym nie wyczerpują odpowiedzi w jednym miejscu.....
Może tak ma być, może to taka prawidłowość, a może nie ?
A może to tylko moje nadmierne umiłowanie systematyki i porządku. :-(
Jeśli jest choćby jedna osoba, która zauważyła to co ja może ma świeży pomysł i poradzi co z tym zrobić ?
Mam nadzieję, że napisałam w dobrym wątku :mrgreen:
  Zaproszone osoby: 2
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-06-16, 08:33   

Jeśli faktycznie Forum się "zachwaściło" to trzeba będzie je nieco posprzatać ;-) .
Niestety, miałam ostatnio sporą przerwę w życiorysie forumowym ze względu poważne problemy rodzinne, a pozostałe moderatorki pewnie nie nadążały czasowo z ogarnięciem całego Forum. Postaram się w najbliższych dniach przejrzeć nowe wątki i nadrobić trochę zaległości, zwłaszcza w "moich działach".

I przy okazji - gorąca prośba do wszystkich Forumowiczów :kwiatek: .
Jeśli ktoś z Was zauważy jakiś "chwast", który powinien być usuniety lub przeniesiony, to proszę na bieżąco powiadamiać na pw moderatorów poszczególnych działów lub mnie. Forum się rozrasta, postów i wątków przybywa, a nie zawsze każdy z nas ma możliwości czasowe aby codziennie śledzić wszystkie nowe wpisy. To na pewno usprawni naszą pracę i pozwoli utrzymywać Forum w jako takim porządku.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-11-09, 20:03   

Żeby strona miała jak najwyższą pozycję w wyszukiwarkach, proponuję wbudować w forum meta-tag o nazwie keywords. Roboty śledzące wszelakie witryny opierają się głównie na słowach kluczowych dołączonych do kodu strony. Według statystyk Alexa, najbardziej trafnymi tagami są: zapalenie dziasel u kota, zel, barfny swiat, barfny, co oznacza wysoka, creatinina, ratio w moczu, drapak do sufitu jak zrobic, jak odchudzic kota kastrata, kreatynina, czy podawac kotu drozdze, ratio, barf

Nie poleca się używać polskich znaków w słowach kluczowych. Robot (wyszukiwarka) i tak skoryguje zapytanie do formy bez znaków diakrytycznych.

Sugeruję też użycie dodatkowych tagów: zywienie, kota, kotow, psa, psow, fretki, fretek, surowe mieso, suplementy, zwierzat, zwierzeta, jak zywic, naturalne, karmy, dla kotow, dla psow, dla fretek

W kodzie HTML4.01 (zgodny z wersją języka kodu forum) przedstawia się to następująco:
Kod:

<head> <!--w tej sekcji należy umieszczać znaczniki meta //-->
<meta name="keywords" content="zapalenie dziasel u kota, zel, barfny swiat, barfny, co oznacza wysoka, creatinina, ratio w moczu, drapak do sufitu jak zrobic, jak odchudzic kota kastrata, kreatynina, czy podawac kotu drozdze, ratio, barf, zywienie, kota, kotow, psa, psow, fretki, fretek, surowe mieso, suplementy, zwierzat, zwierzeta, jak zywic, naturalne, karmy, karma, dla kotow, dla psow, dla fretek" />
</head>
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-12-20, 18:07   

A ja mam taką propozycję - aby stworzyć oddzielny dział pt Archiwum. Trafiałyby tam tematy zamknięte. Szczególnie przydatne by to było przy tematach z barfnego zaopatrzenia. Zawsze można by w tym poszperać, wrócić, coś sobie przypomnieć, odnaleźć zagubiony kontakt.
Co Wy na to?
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-21, 17:59   

Na razie jeszcze wszystko jest w miarę do odszukania, ale za kilkanaście miesięcy to może tu być niezły bałagan :-P Ja jestem za propozycją isabelle30. Z tym, żeby każde podforum miało swoje archiwum. Z pewnością ułatwi to szukanie ;-)
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2013-01-04, 09:22   

Myślałam długo nad Waszą propozycją stworzenia działu Archiwum i obawiam się, czy nie spowodowałoby ono więcej kłopotów z odnajdywaniem informacji. Znam problem z innego forum, na którym stare wątki przesuwane były do Archiwum i później w zasadzie nikt w nim nie grzebał w poszukiwaniu informacji. Notorycznie zakładane były nowe wątki o tematyce, która została już omówiona w starych archiwalnych wątkach. Ponadto, odszukanie informacji w ogólnym Archiwum jest na pewno trudniejsze niż szukanie w działach tematycznych, nawet jeśli w tych działach powstaną setki nowych wątków. Zadaniem moderacji jest dbanie o to, by dyskusje w obszarze danego tematu prowadzone były w jednym wątku, a tematy w działach innych niż BARFne Zaopatrzenie i BARFny Kramik z zasady nie są zamykane. Tak więc można dany wątek odświeżyć w każdej chwili i rozmawiać na dany temat nawet jeśli nie była w wątku prowadzona dyskusja od bardzo dawna. W przypadku istnienia Archiwum wątki byłyby już martwe na zawsze, co rodziłoby konieczność zakładania kolejnych o tym samym. Kwestią dyskusyjną pozostawałoby też ustalenie kryteriów przenoszenia wątków do Archiwum (czas od ostatniej aktywności w wątku? zamkniecie wątku?)
Tworzenie osobnego archiwum dla każdego działu nie jest moim zdaniem konieczne, gdyż jak już wspomniałam, wątki nie są zamykane i w każdej chwili mogą zostać ożywione, a w przypadku przesuwania tam wątków nieaktywnych od jakiegoś czasu powstałyby problemy, o których pisałam wcześniej, czyli tworzenie kolejnych bytów na tem sam temat.
Jedynie w działach Zaopatrzenie i Kramik zamykane są nieaktualne tematy, jednak w tych działach wątki zamknięte przesuwane są na sam koniec listy, co w zasadzie zastępuje archiwum. Taki system sortowania wątków umożliwia dotarcie do archiwalnych tematów poprzez przeglądanie listy od końca, gdyż tam właśnie znajdują się wątki pozamykane.
Na tą chwilę nie widzę więc sensu tworzenia Archiwum, czy też Archiwów, chyba że pojawią się dodatkowe, przekonujące o takiej potrzebie, okoliczności.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2013-10-06, 14:17   

To z jednego postu, gdzie sobie gadaliśmy o przyjazności BŚ dla nowych userów:
Cytat:
Z BŚ masz rację niestety :evil: często zamiast udzielić krótkiej konkretnej odpowiedzi odsyłają do innych tematów, żeby samemu sobie poszukać, bo to już było. Przekopałam jeden wątek, a odpowiedzi na pytanie i tak nie uzyskałam. Nie każdy ma czas i możliwości, aby przekopywać się przez kilkadziesiąt stron wątku.

i kilka innych. Tu tego nie powiedzą, bo boją się reakcji towarzystwa wzajemnej adoracji.
Zlitujcie się nad tymi, którzy nie siedzą tutaj od samego założenia forum! ("nowi" nie znają go prawie na pamięć jak Wy).
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2013-10-06, 16:39   

Przecież nikt nie będzie po raz enty tego samego pisał. Link do tematu powinien wystarczyć.
Nie zawsze każdą informację znajdziemy w specjalnie wyodrębnionym wątku, który w nazwie będzie miał słowo klucz, dlatego czasem się nakierowywujemy poprzez podrzucanie linków.
Nikt "nie grzeszy" takim nadmiarem czasu, żeby każdemu nowemu forumowiczowi indywidualnie za każdym razem pisać odpowiedź dotyczącą zagadnienia, które już na forum było omawiane, nawet jeśli tylko przy okazji innego tematu, jako wątek poboczny, czy OT.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne