BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Magnez - cel i efekty suplementacji
Autor Wiadomość
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2015-03-18, 11:45   

Sandra - a może spróbujesz "oliwy magnezowej" ? Ja przed badaniem używałam jej jako dezodorantu i również na resztę ciała przez ponad rok przed badaniem. Może ten sposób da i u Ciebie dobry rezultat ?
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2015-03-18, 17:39   

gerda, bardzo dziekuję, słyszałam o tej oliwie.
Lubię wszelkiego rodzaju oliwki wiec i ta napewno mi się spodoba.
  Zaproszone osoby: 2
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-03-18, 20:28   

Sandra tak myslalam, ze to skrot myslowy i zaciekawil mnie, bo bardzo mozliwe, ze mam podobne dolegliwosci co Ty. Otoz ze magnezu mam za malo, to wiem i bez badania. Wit D3 jeszcze nie badalam (jak mi sie zechce odpowiednio wczesniej wstac, to moze jutro), ale mozna podejrzewac niedobory gdyz od wielu lat nie bylam na slonecznych wakacjach i mieszkam w najbardziej zachmurzonym rejonie Francji.

No i moj problem jest taki, ze znosze bardzo niskie dawki suplementu magnezu :-( Oczywiscie biore na min. 3 razy dziennie, ale maksymalnie moge 200 mg ogolem, cytrynian ok, mleczan w ogole mi nie pasuje nawet przy dawce 50 mg. I zastanawialam sie, czy to dlatego, ze osiagnelam totalne magnezowe dno z ktorego tak latwo nie da sie wyjsc? Biorac magnez czuje sie troche lepiej, dziwnie wypada mi mniej wlosow, gdy tylko odstawiam albo zmniejszam dawke, wszystkie objawy wracaja.

Mam wrazenie, tak jak piszesz, ze magnez tylko przeze mnie przelatuje.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-19, 23:44   

Ja jestem tak beznadziejnie niesystematyczna, że w zasadzie to nie wiem, ile tego magnezu biorę. Natomiast u mnie pierwszym objawem tego, że przyjmuję go za dużo, jest okropny ból głowy, taki, że aż mnie mdli. Za każdym razem, gdy przesadzę, tak mam. Więc biorę magnez na "czuja". Luzy miałam tylko raz. Jakość życia, koncentracji, snu itd rzeczywiście po pewnym czasie jest nieporównywanie lepsza.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-03-20, 13:19   

Sandra napisał/a:
Miałam na mysli, że dopóki nie osiągniemy przyzwoitego poziomu witaminy D3 przyswajalność pierwiastków takich jak wapń, magnez i innych jest niewielka.


Mam bardzo niski poziom witaminy D3, dokładnie 15,72 ng/ml. Miałam również niedobór magnezu 0,76 mmol/l.
Tak, jak Dagnes zalecała najpierw ładowałam w siebie magnez (cytrynian + chelat z Olimpu). Po dwóch miesiącach mam magnez 0,93 mmol/l. Czyli jednak coś się przyswaja.
Po świętach wreszcie zacznę z witaminą D, bo już na K nie starczy mi w marciu kasy...ach...
 
 
Chica 


Barfuje od: 2010r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 43
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 74
Skąd: Mosina/Poznań
Wysłany: 2015-03-21, 12:26   

od jakiegoś czasu piję po 4g dziennie cytrynianu magnezu, luzu w portach nie zanotowałam, serducho mi się przestało "przemieszczać" to fakt ale kręgosłup dalej boli i mogłabym spać cały dzień (no gdyby nie ten mój kręgosłup bo im mniej się ruszam tym bardziej boli zwłaszcza nad ranem :( no ale magnez mi zwyrodnień raczej nie naprawi :()
Rozpuszczam w połowie 1,5 litrowej butelki i dodaje sok z jednej cytryny dla smaku, bez cytryny tego się upić nie da bo ma taki posmak hmmm.....zgniłych jabłek? Więc jak ktoś to pije "sote" to podziwiam.
_________________

 
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-03-21, 12:38   

hm, mój cytrynian piję bez żadnych dodatków, bo w ogóle nie ma smaku. A jaką masz formę tego cytrynianu? Bo smak też zależy od tego z tego, co pamiętam.
Może na kręgosłup spróbuj MSM? Ja kupiłam ostatnio mojemu psiunowi, bo jako, że jest mieszanką jamnika ma dość krzywe łapki z przodu, które są podatne na kontuzje w czasie aktywności. Ale przy okazji, że daję MSM Taco, biorę też sama, bo miałam duże problemy ze stawami nóg, ale też rąk. Obecnie biorę już z dwa miesiące i jakoś te bóle mnie opuszczają ;-)
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-03-21, 18:16   

Nie wiem, czy podczepic to pytanie pod ten watek, czy ten o wapniu, niech bedzie tu.
Chodzi mi o wody mineralne. Mocno reklamowana jest tu woda naturalnie gazowana z wysoka zawartoscia magnezu. W smaku przypomniala mi kolonie w Polanicy Zdroj i wode prosto z pijalni. Jest dosyc bogata w mineraly i zastanawiam sie czy nie za bardzo (kiedy kropelki zasychaja to zostaje bialy osad :shock: ). Na 1 litr zawiera m. in. 160 mg Mg, ale tez az 301 mg Ca (to chyba strasznie duzo?) i 493 mg Na. Czy picie takiej wody przynosi korzysci ze wzgledu na zawartosc magnezu przy takiej ilosci wapnia? I czy taka wode mozna pic czesto?
 
 
Chica 


Barfuje od: 2010r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 43
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 74
Skąd: Mosina/Poznań
Wysłany: 2015-03-21, 22:21   

Lena mam ten sam co ty z Młynu Oliwskiego i nie daję rady tego upić bez cytryny :(
a ten MSM co to takiego?
_________________

 
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-03-21, 22:41   

to pewnie temat na inny wątek :-P
Ja mam o taki:
http://podkowalinypl.shop...entrat-99,9/634
Nie ma się co zrażać, że dla koni, bo dla człowieków też idealny, tym bardziej, że kiedyś był przez ludzi stosowany dopóki go z rynku nie wycofali.

"Zażywanie MSM przyczynia się więc do przyśpieszenia procesów regeneracji tkanki nabłonkowej, mięśniowej, łącznej właściwej i tkanki chrzęstnej, nasilenia regeneracji kości, przyśpieszenia wydalania wielu toksyn.
MSM pobudza wzrost włosów i paznokci. "

Tu jest kilka informacji:
http://www.beautyever.pl/...organicznej/284

To po angielsku:
http://www.msm-info.com/

Miałam zedytować poprzedni post, ale już nie dałam rady, a po dłuższym namyśleniu stwierdziłam, że od dłuższego czasu nie mam porannych bólów kręgosłupa, które zawsze miałam przy dłuższym poleżeniu, także jestem pewna, że to działa, ale trzeba być cierpliwym ;-)

Chica, Ty tego cytrynianu bierzesz aż 4g to pewnie dlatego ten posmak. Ja góra 1,5g także smaku może dlatego nie wyczuwam. Może bierz chociaż połowę do picia, góra te 2g, a reszta jakieś kapsułki? Chociaż woda z cytryną też smaczna ;-)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2015-03-22, 11:33   

Lena06 napisał/a:
Ja mam o taki:
http://podkowalinypl.shop...entrat-99,9/634
Nie ma się co zrażać, że dla koni, bo dla człowieków też idealny, tym bardziej, że kiedyś był przez ludzi stosowany dopóki go z rynku nie wycofali.

Czy ma jakowyś posmak ? Czy piesek bez problemów przyjmuje ?

Chica napisał/a:
.... bez cytryny tego się upić nie da bo ma taki posmak hmmm.....zgniłych jabłek? Więc jak ktoś to pije "sote" to podziwiam.

Do butelki z cytrynianem domieszaj kilka gramów wit C a smak ulegnie zmianie na świeży i orzezwiający.
  Zaproszone osoby: 2
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-03-22, 11:48   

Oj, posmak ma. Jest taki gorzki, taki dziwnie gorzki. Ale jak zmieszać go z witaminą C to nie czuć.
Pies też nic na smak nie mówi, bo daje mu łącznie z całą resztą supli, więc nie ma szans poczuć.
Mój przy przyjmowaniu tego nie ma żadnych problemów, ale pies ciotki po kilku seriach podawania MSM-u wymiotuje (ale ona ma chory żołądek,jak się okazało, także może tu jest powód). Z kolei skutek uboczny po wzięciu większej ilości u ludzi, jak i zwierząt to na pewno biegunka. Sama nie mogę brać więcej niż 1g.
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2015-03-25, 09:32   

Ech, zaledwie 250mg magnezu i już luzy :-( Mam nadzieję, że to tylko dlatego, że za dużo naraz wypiłam. W każdym razie melduję, że mix cytrynian + mleczan + drożdże spokojnie da się pić, oczywiście z witaminą C :-P Na podstawie wzoru C6H10MgO6 wyliczyłam, że mleczan ma około 12% magnezu. Nadal nie wiem, czy te dwa związki różnie się wchłaniają, szukałam w necie, ale bez skutku...
_________________
Młody 28.05.2014 (kocur brytyjski), Shira 10.10.2013-18.10.2023 (kotka MCO) [*] ;-(((
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-03-25, 15:02   

Jak sobie zapodalas te 250mg na raz, to sie nie dziwie, ze luzy ;-) Mysle, ze nie ma sie co spieszyc, bo pozytku z tego nie bedzie. dla mnie cytrynian 100mg na raz to ostatnio za duzo, ale odkrylam, ze mleczan jest jednak ok, tylko nie wiecej jak 50mg na raz i tez w sporych odstepach. Mysle, ze rozpuszczenie dziennej dawki w butelce z woda i picie po trochu jak sugerowala dagnes na poczatku, to jednak najlepsze wyjscie. Przy nastepnej okazji kupie ten cytrynian w proszku.
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2015-03-25, 15:39   

Tak właśnie zrobiłam, że rozpuściłam w wodzie, przed snem trochę wypiłam, a rano resztę, ze 100mg może tam było - widać dla mnie też to za dużo na razie ;-) Dzisiaj popijam po dwa łyki dosłownie i póki co jest OK.
_________________
Młody 28.05.2014 (kocur brytyjski), Shira 10.10.2013-18.10.2023 (kotka MCO) [*] ;-(((
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne