BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesądy i mity o kotach
Autor Wiadomość
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2014-03-02, 19:24   

wyżej było napisane że powodem tego jest za kłaczenie pochwy czy jakoś tak 8-)

jak mi pierwszy raz mówiono o duszeniu w nocy przez koty, oczami wyobraźni widziałam kota który łapkami dusi człowieka. próbowałam się nie śmiać po mówiła to starsza osoba a ja miałam wtedy z 13lat
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-03-02, 19:34   

odgryzają nosy zmarłym...
  Zaproszone osoby: 2
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-03-02, 20:21   

Ines napisał/a:
Jak ma się niewychowanego kota co do łóżka wchodzi w nie tym momencie co trzeba to pewnie i owszem :twisted:

O tym samym pomyślałam :-P
Nasz kot najbardziej lubi spać między nami. Ale zawsze wie, kiedy powinien sobie pójść :twisted:
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-03-02, 21:26   

Mój tego nie wie :evil: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-02, 21:30   

Moje wszystkie trzy jakoś takie taktowne. Przychodzą dopiero jak już grzecznie leżymy plackiem 8-)

Swoją drogą, często na forach i w książkach behawiorystów czytam, że panowie zwykle mają problem z tym, żeby wpuścić kota do sypialni - bronią się przed tym jak przed ogniem piekielnym, zapierają rękami i nogami. Zawsze mnie zastanawia, czy to dlatego? :twisted:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2014-03-02, 21:38   

Mialam kiedys kocura, ktory w odpowiednim momencie ladowal sie do wyra mruczac najglosniej jak sie da.
Teraz moje koty maja raczej tendencje do przysiadywania na meblach wokol lozka i "paczenia".
 
 
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-03-02, 22:55   

Hmmm... w takiej sytuacji zajście w ciążę może rzeczywiście sprawiac problem... :lol:
Ale to zakłaczenie to naprawdę super teoria, jeszcze takiej nie słyszałam... a przy psach to nie działa tak? :mrgreen:
_________________
Ania & czarne ruskie
www.infiniventus.pl
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-03-02, 23:03   

Nie słyszałam aby były jakieś mity na temat psów...
Jedynie koty poprzez swą tajemniczą naturę oraz to, że od wieków towarzyszyły wiedźmom i różnej maści czarownicom zyskały taki wizerunek w mitach...

Jak byłam mała to straszono dzieciaki tym, że kot, który pozostał w pokoju ze zmarłym na bank odgryzie mu nos...brrr
  Zaproszone osoby: 2
 
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2014-03-03, 07:36   

siostra kiedyś opowiadała jak w trakcie zbliżenia, nasz kocur (to był dziwny kot ze względu na potworne dzieciństwo) wskoczył na nagie plecy jej chłopaka, wbił się pazurami i zaczął go gryźć. od tamtej pory chłopak panicznie bał się tego kota (w końcu to jego matka opowiadała o morderczych skłonnościach kotów)

co do psów to najwięcej mitów dotyczy interpretacji psich zachowań, jak warczenie czy merdanie ogonem
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-03-03, 10:31   

89ola napisał/a:
od tamtej pory chłopak panicznie bał się.....
....a ja zaczynając zdanie myślałam, że końcówka będzie
Cytat:
.....że panicznie bał sie intymnych zbliżeń
:oops:
Ach te kocurry... jak one niesamowicie wpływają na nasze życie.
Niszczą nam związki ale i je umacniają.
  Zaproszone osoby: 2
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2014-03-03, 10:45   

Bo to widocznie zly chlopak byl 8-) A kot chcial dac do zrozumienia, ze to "nie ten".
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-03-03, 10:53   

Sandra napisał/a:
Nie słyszałam aby były jakieś mity na temat psów...


całe mnóstwo jest. np: jak pies ma czarne podniebienie, to jest agresywny. jak zje surowe mięso, to poczuje krew i też będzie agresywny :mrgreen: a najlepszy jest ten o tym, że niektórym rasom(tutaj zależy od tego, jaką rasę uważa rozmówca za agresywną, może być: doberman, rottek, amstaff) rośnie mózg, ale czaszka nie, przestawia im się w głowach i stają się agresywne :twisted:

a jeśli chodzi o zachodzenie w ciążę przy psach, to jeden mój pies "w razie co" natychmiast ewakuuje się z sypialni :lol: suka leży i paczy albo idzie spać :lol: natomiast jak ostatnio mieliśmy szczeniaczka na tymczasie, to bardzo mu się sytuacja spodobała i też chciał się bawić :twisted:
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
Ostatnio zmieniony przez motyleqq 2014-03-03, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-03-03, 10:54   

Ines napisał/a:
Swoją drogą, często na forach i w książkach behawiorystów czytam, że panowie zwykle mają problem z tym, żeby wpuścić kota do sypialni - bronią się przed tym jak przed ogniem piekielnym, zapierają rękami i nogami. Zawsze mnie zastanawia, czy to dlatego? :twisted:

U nas to ja się wkurzałam na koty w łóżku i zapierałam się rękoma i nogami przed kotem w sypialni. Ale to przez futro na pościeli (u narzeczonego jeden kot jest długowłosy...) a nie inne aspekty :-P Mefisto śpi z nami i tylko uważamy, żeby przypadkiem kotka nie przygnieść.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-03-03, 18:07   

No, Rychosław to i owszem- przydusza mnie.Ale i przygniata :lol: . Jako, że zasypiam na brzuchu, natychmiast po wyłączeniu światła, Rysiek włazi mi na plecy i po chwilowym szukaniu odpowiedniej pozycji zaczyna się szorować i zasypia. Nie powiem- prawie 6 kg kota (po chorobie nie ważyłam go jeszcze ale specjalnie na ważenie raczej nie będę go ciągała do lecznicy )na plecach i oddychać jakby ciężej :lol: .
No i najczęściej słyszaną opinią o kotach jest ta, że są fałszywe :confused: . Jeśli mam być szczera, to bardziej naturalnego i szczerego zwierzęcia nie znałam. No, był jeszcze Bambus (pies) ale on odszedł kilka lat temu.
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-03-03, 20:50   

fałszywe i wredne ;) takie opinie wynikają chyba z totalnego nierozumienia kociej natury i dziwnej ciągoty do porównania kota do psa
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne