BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zęby i dziąsła u psów na BARFie
Autor Wiadomość
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-11-14, 20:42   

Shana - tak się bałaś że nie dadzą rady a tu masz taką niespodziankę. Świat Barfa przed psami stoi otworem.
Sandro - psy okazują dopiero skrajny ból, i zazwyczaj działają instynktownie. A instynkt im słusznie podpowiada do szego służy szyja indycza :mrgreen:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-11-14, 20:42   

Nie Sandro, nie mają krwawiących dziąseł, raczej po takim gryzieniu zaczerwienione były, zaglądałam oczywiście do pysków :mrgreen: Spały całe popołudnie do góry brzuchami teraz pod drzwiami czekają. Trzeba wyjść i przegonić, będą lepiej spały :mrgreen:
 
 
Karolcia 

Barfuje od: zaczynam
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Lip 2013
Posty: 40
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-11-17, 21:03   

Kobiety, a może macie sposób na kamień na kłach ??
Po przjściu na barfa udało mi się zlikwidować prawie cały kamień u swoich obydwu psów. Ale na kły nie mam pomysłu :-|
_________________
Karolcia, Elza i Akay
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-11-17, 21:35   

Z kłami jest taki problem, że są tym czym są. One mają chwytać przede wszystkim i zadawać głębokie, smiertelne rany. W naszych warunkach jest to raczej nie do pomyślenia. Niestety muszę do znudzenia powtarzać "wielkie kawały mięcha do zatapiania w nim zębów". Albo to, albo ręcznie usuwać im kamień z kłów. Nie widzę innego wyjścia z tej sytuacji - co nie znaczy, że go nie ma - ja go nie widzę :mrgreen:
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Karolcia 

Barfuje od: zaczynam
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Lip 2013
Posty: 40
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-11-18, 01:20   

Dzięki
Będę stukać, myć i odłupywać :evil: a co :mrgreen:
_________________
Karolcia, Elza i Akay
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-11-18, 08:38   

A jak z jabłkami? Psy jedzące jabłka dzielą się na dwie grupy - jedne łapią jabłko do pyska całościowo i mocno naciskając rozłupują go na pół... wtedy marna szansa na czyszczenie. Druga grupa sobie bierze jabłuszko przed siebie i wygryza przodem pyska po małym kawałku - zanurzając kły. Tu czyszczenie ma szanse się odbyć.
Ponadto z własnego doświadczenia - badyl - dość duży i gruby - tak żeby trzeba było uzyć całej długości pyska. Jednocześnie ten badyl musi być taki nieco podpruchniały, miękki i kruchy. Jednym słowem łatwo dający się przerobić na wióry. Wtedy kły pracują także.
No i ostatni mechanizm który u nas działa - szarpaki sznurowe - one podczas zabawy jeżdżą po zębach.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-11-18, 10:49   

Mój przy jabłkach skrobie siekaczami, kły pozostają bezużyteczne.
Szarpaki - o tym nie pomyślałam, a przecież są u nas w ciągłym użytku.
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Kikimora 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 29
Wysłany: 2013-11-18, 11:08   

Wysuszony chleb świetnie oczyszcza zęby, ale z punktu widzenia zdrowego żywienia to chyba nie jest zbyt korzystne. Niemniej jednak ja psom podaje czerstwy chleb. Bardzo to lubią , a i zęby ciut lepsze mi się wydaja po tym suchym chlebku.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-11-18, 11:12   

Ja bym jednak nie polecała tej opcji. Jest sporo innych możliwości. Po co wybierać niezdrową?
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Karolcia 

Barfuje od: zaczynam
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Lip 2013
Posty: 40
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-11-18, 12:10   

Moje psy jabuszka mają w poważaniu :-P więc to odpada.
A gdyby szarpak czyścił zęby to mój pies występowałby w ręklamie pasty do zębów :mrgreen: Szarpiemy się non stop i nic to nie daje. Akay ma ścisk jak pitbul :lol: łapie i trzyma i tylko komenda jest w stanie uwolnić szarpak z jego paszczy ;-)
_________________
Karolcia, Elza i Akay
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-11-18, 17:13   

To tylko złudzenie - ten suchy chleb.
Chleb - czy suchy czy świeży, bez różnicy to węglowodany. To zżelowana skrobia. Suchy chleb pod wpływem ślimy mięknie. Węglowodany osadzają się na zębach, zostają na języku, w całej jamie ustniej. Powodują niekorzystne zmiany pH jamy gębowej. Stają się doskonałym siedliskiem dla bakterii, które nie tylko niszczą zęby ale truja także cały organizm.
Ja wiem, że skojarzenie jest proste - twarde szoruje po zebach i szlifuje... niestety - efekt jest proporcjonalnie odwrotny do zamierzonego.
 
 
Bigiel 


Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-28, 14:35   

Ręce opadają (z profilu gab wet)

Cytat:
Grube pajdy suchego chleba i piętki odkładam na kaloryfer i czekam aż skamienieją. Wokól kaloryfera radzę ustawić barykady, bo jak się pies zorientuje, to nie będzie tak długo czekał. Raz dziennie taki twardy chleb moje psy dostają z kilku powodów: by zająć im czas, którego nadmiar powoduje lekkie zaćmienia umysłu, czego efektem są na przykład pogryzione klapki, by poczuły się rozpieszczane, kochane i nagradzane - lepsze to niż ciasteczka i kiełbaski oraz by mogły sobie usunąć osad z zębów. Jeśli jedzą domowe jedzenie, albo karmę rozmiękczaną, na zębach pozostaje osad, który wkrótce zamieni się w kamień będący swietnym podłożem dla bakterii powodujących m. in. brzydki zapach z pyska. Ostre krawędzie chleba pomogą zetrzeć osad w początkowych fazach.
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-11-28, 14:39   

Chleb lepszy niż kiełbaski :mrgreen: No jasne w końcu hodujemy kurczaki :mrgreen:
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
rashka 
BARFny Hodowca

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-28, 18:46   

Moim psom bardzo smakuje leśne drewno. Zwłaszcza takie świeżo wycięte albo po prostu wyrwane z ziemi (w czym lubuje się najstarszy ze stada). Biorą sobie grube badylki, idą w zakątek, kładą się i obgryzają... Co prawda nie zjadają ale mniejsze łupki na pewno połykają przez przypadek. A jak potem ładnie pachną lasem :love: No i żadnych kłopotów z kamieniami nazębnymi.
 
 
Tomek95 

Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 49
Wysłany: 2014-01-06, 02:50   

Otoz mam taki problem ze moja 4 miesieczna Melitta jest od dwoch tygodni na barfie, je az sie jej uszy trzesza :D Jedyny problem powstal gdy rozmrozone 2 dniowe jedzenie dalem jej, smierdzialo i moja mama sie zorientowala ze cos smierdzi i stwierdzila ze daje psu zepstuje jedzenie. A ze juz bylo po to zjadla jak zawsze, z odchodami problemow nie ma lecz po 2 dniach nagle dostala bardzo brzydki zapach z pyska. I jej sie to utrzymuje juz przez 4 dni. Dlaczego? Jedzenie kupowane juz mixowane. Co z tym zrobic?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne