BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-08, 12:42   

COSMA THAI kurczak z krewetkami puszka 85g
SKŁAD ze strony producenta

Skład :
kurczak (34,2%), krewetki (3,4%), ryż (1%), środek żelujący (1%), chlorek potasu (0,3%), woda gotowana (60%)

Analiza:
białko surowe 10.0% (w suchej masie 90,9%), popiół surowy 3.0% (w suchej masie 27,27%), włókno surowe 1.0% (w suchej masie 9,09%), tłuszcz surowy 0.2% (w suchej masie 1,82%), wilgotność 89.0%
analiza na stronie zooplusa: białko 10% (w suchej masie 83,33%), tłuszcz 0,2% (w suchej masie 1,67%), włókno 0,05% (w suchej masie 0,42%), popiół 1% (w suchej masie 8,33%), węglowodany 0,75% (w suchej masie 6,25%), wilgotność 88%

Karma składa się z wysokojakościowego mięsa (w tej wersji kurczak z dodatkiem krewetek). Analiza podana przez producenta nie może być prawidłowa, bo suma składników bez węglowodanów daje 103,2%, a węglowodany w karmie na pewno są (dodatek ryżu). Niezależnie od tego, którą analizę weźmiemy pod uwagę od razu widać olbrzymią ilość białka i symboliczną zawartość tłuszczu (1,82% w suchej masie). Nie mamy informacji o zawartości tauryny ani innych minerałów.

Karma może być stosowana tylko jako uzupełniająca i do tego w bardzo małych ilościach
_________________
 
 
monika 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Paź 2011
Posty: 200
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2011-10-08, 14:39   

Cytat:
ANIMONDA VOM FEINSTEN SELECT
COSMA THAI kurczak z krewetkami


;-)
Dziękuję bardzo bardzo za analizę.
:roll: Ledwo oduczyłam Sonię jeść RC a tu muszę też i to porzucić :-/ .
Teraz już nam nic innego nie pozostaje, jak barfować :roll: , bo lepsze karmy mokre jak Herrmanns czy Grau nie chce jeść... :cry:
 
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-08, 15:02   

monika napisał/a:
lepsze karmy mokre jak Herrmanns czy Grau nie chce jeść... :cry:

Mój jeden też nie chciał na początku, zaczynalismy od filecików uzupelniających, powoli, powoli i przekonał się, że pasztety też sa jadalne (chociaż Herrmannsa do tej pory nie rusza)
_________________
 
 
Suzui 

Barfuje od: nie barfuje
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-08, 15:53   

monika napisał/a:
Ledwo oduczyłam Sonię jeść RC a tu muszę też i to porzucić

Jak dla mnie cena tej Animondy jest zaporowa. Prawie 40zł/kg to bardzo dużo. Nie lepiej wziąć żelatynkę i trochę kurczaczka. Wychodzi taka imitacja puszki. Ja nie stosowałam, bo nie muszę, mój kot kurczaka wcina aż miło.
_________________
 
 
monika 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Paź 2011
Posty: 200
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2011-10-08, 16:17   

Suzui napisał/a:

Jak dla mnie cena tej Animondy jest zaporowa. Prawie 40zł/kg to bardzo dużo. Nie lepiej wziąć żelatynkę i trochę kurczaczka. Wychodzi taka imitacja puszki.


Bardziej zależy mi na jakości, niż na niskiej cenie, dlatego wybrałam karmy z dobrym na pierwszy rzut oka składem :-? .
Ale okazuje się, że rewelacji nie ma, więc teraz się staram przejść na barf (może wreszcie nie będę miała wyrzutów sumienia, że nie daję kotu tego, co potrzebuje :-| ).
Jeszcze może spróbujemy pozostałe karmy mokre z listy Dagnes, gdyby nam z barfem nie wyszło :-> .
Co do robienia samemu karmy z żelatyny i kurczaka (rozumiem, że w tym wypadku byłby gotowany) nie jestem przekonana...
 
 
 
Suzui 

Barfuje od: nie barfuje
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-08, 17:08   

monika napisał/a:
Co do robienia samemu karmy z żelatyny i kurczaka (rozumiem, że w tym wypadku byłby gotowany) nie jestem przekonana...

Raczej gotowany, jak ten w puszcze czy saszetce. Jednak coś mi świta, że Animonda marketinguje całą serię ANIMONDA VOM FEINSTEN SELECT jako karma uzupełniająca.
_________________
 
 
monika 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Paź 2011
Posty: 200
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2011-10-08, 17:37   

Suzui napisał/a:
Raczej gotowany, jak ten w puszcze czy saszetce. Jednak coś mi świta, że Animonda marketinguje całą serię ANIMONDA VOM FEINSTEN SELECT jako karma uzupełniająca.


Uzupełniająca, tak, stąd jeszcze do tego Orijen i taurynka w cukierkach ;-) .
Karmy mokre bytowe, które 'teoretycznie' mogłyby być monodietą, jak już pisałam, nie smakowały kotce :-? .
Im dłużej tu jestem, tym bardziej przekonuję się, że lepiej samemu suplementować surowe mięsko niż liczyć na to, że gotowa karma też będzie tak samo dobra....
Zaraziłyście mnie barfem - teraz tylko czekam na zgodę Soni :mrgreen: .
 
 
 
Suzui 

Barfuje od: nie barfuje
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-08, 17:52   

monika napisał/a:
Zaraziłyście mnie barfem - teraz tylko czekam na zgodę Soni .

Też mnie zaraziły dziewczątka, ale puki co nie mam do tego głowy. Podobnie jak Ty daję troszkę miąska surowego, a to dobrej jakości puszczeczkę do tego Orijen. wczoraj już sprawdzałam co kotek wsunie z surowizny to dalej ma mała Zafi uraz do wołowiny, szkoda, bo liczyłam, że krwiste miąsko będzie lepsze od kurczaka. Ale do zmian to najpierw ja muszę dorosnąć i się przygotować.
_________________
 
 
eleria 


Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-08, 21:49   

Dla moich kotów Herrmanns tez okazał się absolutnie nie jadalny :-( a Grau zdecydowanie lepiej wchodzi ten z ryżem niż ten bez :roll:

aurinko napisał/a:
Karma może być stosowana tylko jako uzupełniająca i do tego w bardzo małych ilościach

aurinko napisał/a:
Podsumowując: może być to tylko karma uzupełniająca, stanowiąca niewielki dodatek do kompletnego pożywienia
Dzięki aurinko :love:
takie podsumowania są dla mnie bardzo istotne :-D
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-09, 17:42   

Smilla drób z jagnięciną
SKŁAD ze strony zooplusa (na stronie producenta nie ma składów puszek, ale zooplus jest ich dystrybutorem, więc uznaję że skład powinien mieć poprawny

Składniki:

Mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego [drób (min. 30%), jagnięcina (min. 30%)], składniki mineralne, tauryna
Dodatki
witamina A (3.000 jm./kg), witamina D3 (200 jm./kg), witamina E (30 mg/kg).
Analiza:
Białko: 10,4% (w suchej masie 54,74%), tłuszcz: 6,7% (w suchej masie 35,26%), włókno: 0,4% (w suchej masie 2,1%), popiół: 2% (w suchej masie 10,52%), wilgotność: 81%

Patrząc na listę składników od razu widzimy, że w karmie są nieokreślone produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (co może oznaczać zawartość produktów ubocznych typu pióra, pazury i tym podobne bezwartościowe składniki. Gdyby to były podroby producent na pewno by się tym pochwalił). Nie ma żadnego wyszczególnionego źródła tłuszczu. Niestety z analizy niewiele można wyczytać, bo suma wszystkich składników stanowi ponad 100%, co pokazuje że analiza wykonana jest nierzetelnie (lub podana jest błędnie, ale powtarza się to przy każdym smaku). W składzie podana jest tauryna, ale nie wiadomo jaka dokładnie jest jej zawartość w karmie

Podsumowując: nie jest to karma godna rekomendacji przede wszystkim ze względu na swój nieokreślony skład
_________________
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-09, 21:20   

monika, Hari - TOTW i Orijena na razie nie będę opisywać, bo one były na poprzedniej Złotej Liście karm, którą będzie aktualizowała dagnes

Na poprzedniej liście karm były: Ziwi Peak, Power of Nature, Orijen, Applaws, Taste of The Wild, Feline Porta Finest Sensible Grain Free i Wild Cat (z listy na miau). Poczekajmy spokojnie, aż dagnes będzie miała chwilkę
_________________
 
 
Hari 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 5 miesięcy
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 35
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-10-09, 21:52   

i tak dzięki , bo jutro muszę zamówić jakąś suchą karmę , niestety :evil:
 
 
iceangel 

Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 49
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-11, 20:00   

nie wiem, czy też zaobserwowaliście zmianę w Orijenie, podaję tę karmę od kilku lat, obecnie jako 5-10% dodatek do barfa, niemniej jest ona w domu dostępna non-stop i odnoszę wrażenie, że ostatnie trzy partie były znacznie gorszej jakości. Data ważności ok, opakowanie szczelnie zamknięte a karma ma inny kolor, bardziej drażniący zapach, nie wiem, czy to ja miałam pecha trafić na karmę źle przechowywaną w magazynie, czy też producent zaczyna sobie odpuszczać.
_________________
Zapraszamy na bloga!
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-11, 20:31   

Moje koty Orijena nigdy nie chciały jeść. Gdy jestem w pracy zostawiam im TOTW. Wszystkie futra go lubią, prócz Fibika. Fibik jest zwolennikiem Applawsa, ale niestety mój najstarszy Filemon po nim wymiotuje (zwłaszcza po kurczakowym). W związku z tym staram się "oszukiwać" Fibika i do jednej miseczki z TOTW dosypuję odrobinę Applawsa. Fibik jest zadowolony bo czuje odpowiedni zapach, a Filemon albo nie je z tej miseczki, albo minimalna ilość A. mu nie szkodzi.
 
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-11, 20:55   

Orijen całkiem niedawno miał zmieniany skład, popatrz czy masz wersję 75-20 czy nowy 80-20 (80% mięsa). Teoretycznie była to zmiana na lepsze (zwiększenie ilości mięsa podobno), wgłębiając się w analizę wychodzi że jednak zmiana na gorsze, zwiększyła się ilość węglowodanów (czyli pewnie ilość skrobi). Chociaż zmiana ilości węglowodanów jest tylko o 0,5% w mokrej masie, ale może jeszcze coś się zmieniło (nie wgłębiałam się aż tak w te wszystkie dodatki ziołowe).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne