BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Klub połamańców i kontuzjowanych
Autor Wiadomość
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-11-20, 21:41   Klub połamańców i kontuzjowanych

Temat wydzielony z wątku "Receptariusz niskowęglowodanowy dla ludzi":
http://www.barfnyswiat.or...p?p=15476#15476

dagnes napisał/a:
To teraz ja mam do Was pytanie :-) .
Moja kontuzja lewego stawu barkowego okazała sie trudniejszym przypadkiem niz srednia statystyczna i własnie mam unieruchomiona cała reke az do koncówek palców. Nie wiem jak długo bede musiala zyc z jedna reka ale pewnie jakis czas....
Zatem prosilabym o pomysly na potrawy paleo/niskoweglowodanowe, ktore mozna przygotowac jedna reka. To takie dodatkowe utrudnienie w naszym receptariuszu ;-) .
Na razie najprosciej wyglada mi jedzenie surowego miesa bez krojenia, trzymajac je w zdrowej rece i odgryzajac kawalki jak jaskiniowiec :mrgreen: .
Dzis okazalo sie, ze nawet obranie banana ze skóry jedna reka nie jest proste... Tak wiec prosze o sugestie na "dania jednorekie", moga byc czasochłonne byle smakowitosc wynagrodziła pracochłonnosc ;-) . Czasu mam sporo bo siedze unieruchomiona w domu.

Postaram sie w miare mozliwosci odniesc do problemow, ktore pojawiły sie tu wczesniej, na ile pozwoli mi umiejetnosc pisania jedna reka (wybaczcie ale w zakresie polskich liter siegam jedynie do "ó" i "ł" ;-) ).

Uff, napisanie tego posta zajeło mi wieki....

dagnes, bardzo dobrą "trzecią" ręką są usta, ale niestety jako niezbyt zgrabne chwytaki :lol: Są jeszcze dwie nogi, których można używać do prostych czynności, np.: włączanie/wyłączanie światła, przytrzymanie przedmiotu (np. gdy coś mieszamy a garnek "ucieka"). Przy bananach zawsze używam ust, bo nie chcę się bawić w rozrywanie skórki, które nie zawsze da zamierzony efekt. Nasze paznokcie to świetne narzędzia. Idealnie dopasowane do usuwania skórek z cytrusów, wydłubywania pestek i wielu innych zastosowań. Dlatego nie obcinam ich aż tak krótko. Od jakiegoś czasu rozumiem, czemu koty nie chcą mieć obciętych pazurków 8-) Masz okazję lepiej wyczuć swoje ciało :->
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2012-12-25, 22:14, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-11-21, 08:22   

ja przez pierwszy okres po odstawieniu całkowicie węglowodanów (choc ciasto do kawy jest jako jedyna porcja)
był taki dziwny posmak w ustach ,ktory juz minął
choc nie było drastyczne odstawienie
bo juz wczesniej chcialam dukanopodobnie jeść
drugim jakby minusem(dla mnie plusem)jest ciągłe chudnięcie
z moich 50 na juz 47,2 (waga dziś z rana w pracy)
choc mniej juz wazyc nie powinnam
wygladam jak śmierć a młódka nie jestem :-P

co do kucharzenia jedną reką
to naprawde trudne
ja obiema ledwo daje radę 8-)
 
 
Panterowo 


Barfuje od: 23.07.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Cze 2012
Posty: 199
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-21, 08:35   

Dagnes, a próbowałaś kroic z pomocą deski do patroszenia ryb? ;-) Zawsze to przynajmniej jest czym "chwycic" :-D
_________________
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
 
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-11-21, 15:50   

Dziekuje za porady techniczne ;-) . Jednak chwilowo musze odłozyc pichcenie bo od rana walcze z bólem, który pojawil sie po ustapieniu dzialania srodków znieczulajacych wstrzyknietych mi wczoraj do stawu. Jem tylko to co umiem chwycic w reke i rozszarpac zebami ;-) , zreszta myslenie o jedzeniu i wysublimowanych potrawach tez mi na razie przeszlo...
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-11-21, 16:00   

Przy stanach zapalnych ostrych daj organizmowi szansę na mniejszy wysiłek, zwiększ ilość owoców "zafruktozowanych", będzie mu na pewno łatwiej aby Tobie dostarczać energii tak potrzebnej w chorobie...., a mięsa jak sama wiesz dłuższą drogę w procesie metabolicznym przejść muszą.
Ugotuj gar rosołu, ale być taki musi, aby się usta po nim zlepiały, to i kolagenu dostarczysz chorym tkankom.
Trzymaj się. :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-11-21, 19:44   

dagnes napisał/a:
Dziekuje za porady techniczne ;-) . Jednak chwilowo musze odłozyc pichcenie bo od rana walcze z bólem, który pojawil sie po ustapieniu dzialania srodków znieczulajacych wstrzyknietych mi wczoraj do stawu. Jem tylko to co umiem chwycic w reke i rozszarpac zebami ;-) , zreszta myslenie o jedzeniu i wysublimowanych potrawach tez mi na razie przeszlo...


Bierz prochy i nie bój się ich. Lepsze to niż zwijanie się z bólu. Uwierz mi, wiem co mówię, nawet jak mi różowe słonie chodziły po ścianie to i tak było lepiej niż płakanie z bólu....
Gotowanie na jednej nodze z kulami majtającymi się przy rękach tez nie było fajne. Nadal jeszcze nie jest fajne. Wyjęcie czegoś z lodówki i przeniesienie na blat wymagało wielkich kieszeni w szlafroku...żeby napić się kawy - musiałam ją wlewać do butelki po soczku z korkiem z dziubkiem...bo inaczej musiałabym ją pić w kuchni. Herbata tak samo a kanapki nosiłam sobie do pokoju w torebce.
Dasz radę!
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-11-22, 16:48   

Domyslam sie isabelle30, ze wiesz co mówisz :-( . Tez wzielam prochy, bo inaczej chyba bym wolala sie pociac. Mam nadzieje, ze wczorajszy dzien byl najgorszy, dzis chyba jakby troche juz lepiej, albo to tylko te prochy...

Dzis rano robilam sobie jajecznice i zaczelam zalowac, ze nie kupowalam nigdy roznych smiesznych przyrzadów kuchennych typu rozdzielacze zółtek od białek ;-) . Normalnie robie jajecznice tak, ze oddzielam zołtka i najpierw scinam bialka na masle klarowanym z lekko podsmazona pokrojona dolna czescia dymki. Zdejmuje patelnie z pieca i dodaje zółtka, mieszam, wsypuje posiekana zielona czesc dymki, gotowe. W ten sposob mam zółtka surowe. A dzis katastrofa. Pokrojenie cebulki niemozliwe, rozbicie jajek jedna reka nad patelnia spowodowało ich wpadniecie tam wraz z czescia skorupek i niektóre zółtka sie od razu rozlały :-( . Ech...

Ale powoli zaczynam opracowywac patenty na wykonywanie czynnosci przy pomocy nóg i zebów ;-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-11-22, 18:04   

Człowiek to bardzo zmyślna istota jest :mrgreen:
np mycie zębów siedząc na sedesie bo akurat blisko do umywalki jest :mrgreen:
albo robienie sobie z rury od odkurzacza trzeciej nogi jak się akurat odkurza :mrgreen:
jedzenie zupy z miski na surówkę w pozycji pół leżącej w łóżku :mrgreen:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2012-11-22, 19:50   

Ponad rok temu złamałam prawą rękę (jestem praworęczna) - gips był do pachy. :evil: Musiałam robić wszystko lewą (bez zapinania biustonosza-tego nie dałam rady) :shock: Miałam co prawda wystające czubki palców z gipsu - wykorzystywałam je do przytrzymywania.Starałam się,bo rękę złamałam będąc pierwszy (ale nie ostatni) raz na lodowisku(czyli na własne życzenie) :twisted: Bark też trochę naruszyłam padając do tyłu.Ręka się zrosła,ale przesiliłam tą lewą - i teraz bywa,że nadgarstek w lewej boli,a w prawej nie! Dagnes zwróć na to uwagę i nie szarżuj z lewą- rób tylko to co naprawdę konieczne! :kiss:
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-11-22, 19:55   

Popieram - ja mam złamaną lewą nogę i wciąż mam przeciążoną prawą...udo rozbudowane, noga czasem boli bo od dłuższego czasu to ona pracuje. Do niedawna bolały także ręce bo skikałam na kulach dźwigając na rękach całe ciało.
Rób zdrową ręką gimnastykę aby była w dobrej kondycji i nie było nagłych przeciążeń
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-11-22, 23:22   

Dzięki dziewczyny za rady i wsparcie :kiss: .
Z tym robieniem tylko tego, co naprawde konieczne jest tak, ze i tak nie daje rady wszystkiego koniecznego zrobic, wiec gdzie tam dopiero robienie rzeczy niekoniecznych ;-) .
Godzine temu zakończyłam procedure kąpieli i teraz leze jak skóra z niedzwiedzia....
Ale nic to, dam rade. Pisanie tez mi juz lepiej idzie, wczoraj cwiczyłam pół nocy bo spac nie mogłam ;-) .

No i musimy albo załozyć klub połamańców, kulawych oraz innych z przetrąconymi kończynami i wyniesc sie z tego watku, albo nie offtopowac dłuzej, bo nas Mod wyrzuci :lol: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-12-14, 13:56   

uległam kontucji,wyłozyłam sie i złamane 5 żebro :evil:
teraz wszyscy mi truja że jestem taka łamliwa dlatego że jem duperele :shock:
ze brak mi podściółki i wapnia
i oczywiscie wit B które znajdują sie z zbożach i chlebie :shock:

help
nie tłumacze sie bo nie ma sensu
ale co zwiększyc żeby zagęcić moje kruche chude gałązki
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-12-14, 14:46   

Skorupki od jajec plus tran :mrgreen:

Witaj w świecie połamańców :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-14, 14:53   

Zalecane (średnie, minimalne jest niższe) dzienne spożycie wapnia 80mg (max. 150mg), a wit. D - 300 I.E.;7,5µg (maks. 600 I.E.; 15µg). Zatrucie się wit. D jest groźne, więc lepiej nie przedawkować (info). Jeżeli chcesz zachować stosunek wapń:fosfor, to winien on wynosić od 1:2 do 1:4

To tak od strony kuchni :-D

Ach, jeszcze źródło tych informacji:
dr Matthias Rath, Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca... tylko my ludzie
(polecane przez dagnes)
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-12-14, 18:12   

ale gdzie ten wapń :food: w takich ilościach
jakies szybkie propozycje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne