BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla psów
Autor Wiadomość
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-03-24, 22:59   

A ja przeglądając dziś Psa, natknęłam się na reklamę tej karmy - jakaś nowość na rynku, ale wydaje się całkiem całkiem. Obstawiałabym, że nieco lepsza niż to, co podałaś Dieselka, choć troszkę dziwi wysoka zawartość popiołu...
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2013-04-08, 01:09   

Zofijówka napisał/a:
A ja przeglądając dziś Psa, natknęłam się na reklamę tej karmy - jakaś nowość na rynku, ale wydaje się całkiem całkiem. Obstawiałabym, że nieco lepsza niż to, co podałaś Dieselka, choć troszkę dziwi wysoka zawartość popiołu...

To cudo zawierające 35% ryżu (nie jest napisane jakiego, więc pewnie biały) kosztuje 200pln za worek :shock:
http://gosbi.sklep.pl/exc...-15kg-p-14.html
Sorry, ale nie dałabym tyle.
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-10-12, 21:39   

dobra, ja wiem że proszę o wybieranie między trocinami ale no muszę.

Możecie mi powiedzieć czy ta karma jakoś daje radę. Tzn, jest to karma z półki Puriny ProPlan czy Arion. Pytanie czy daje jakoś radę?

no i ta mnie ciągle ciekawi. Ale to już mniej niż ta poprzednia.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2013-10-12, 23:35   

Dieselka napisał/a:
dobra, ja wiem że proszę o wybieranie między trocinami ale no muszę.

Możecie mi powiedzieć czy ta karma jakoś daje radę. Tzn, jest to karma z półki Puriny ProPlan czy Arion. Pytanie czy daje jakoś radę?

no i ta mnie ciągle ciekawi. Ale to już mniej niż ta poprzednia.

Ta pierwsza mnie się nie podoba. nie ma podanej % zawartości suszonego mięsa, no i 3 źródła węgli: kukurydza, łamany ryż,jęczmień, których diabli wiedzieć ile tak naprawdę procentowo jest w tej karmie.
Wiela to-to kosztuje? Jak coś koło 100pln za worek, to w tej cenie ujdzie.

Ta druga karma natomiast składem jakoś tak bardziej do mnie przemawia, przynajmniej % wiadomo ile czego.

Chociaż tak szczerze, jak ktoś szuka zbożówy w cenie poniżej 150pln z worek, to ja osobiście zainteresowałabym się tym:
LINK
tak mniej więcej od czerwca używam jednej z karm tego producenta (akurat nie to co w linku, tylko Lupo), też na zimno tłoczonej. Wkręciłam się w testowanie tych karm na zimno tłoczonych min. dzięki psu kumpla, który toleruje tylko takie żarcie, każda inna karma, produkowana metodą tradycyjną powoduje u niego masakrycznie biegunki... czort wie dlaczego.
Ja wprawdzie daję tego w tej chwili mikroskopijne ilości, bo tylko odrobina na śniadanie (50-70g na psa 17-19kg), ale jakiś czas temu, przerzuciłam testowo 1 z suk na kilka tygodni, tylko na tą karmę (zero surowizny), żeby zobaczyć jak fatalne jest to żarcie heh i powiem, że do barfa to-to się nie umywa, ale jak na susz, to całkiem fajne jest, generalnie podoba mnie się bardzo sposób, w jaki ta karma jest robiona. Wkręca się w metabolizm też inaczej niż inne karmy z tak niską zawartością białka i wysoką zawartością węgli (w porównaniu z orijenem), tzn. pies nie zbiera wody, nie traci na wydolności, a teoretycznie powinien ...
Wnioskuję po tym, że najprawdopodobniej ze względu na niską temperaturę podczas produkcji (poniżej 50stopni) nie zachodzi tutaj tzw. żelowanie skrobi, w wyniku czego nie jest ona w tak wysokim stopniu przyswajalna jak w karmach produkowanych metodą tradycyjną (gdzie żeluje się skrobię nawet w temp 180stopni, właśnie po to, żeby uzyskać jej jak największą strawność), a w związku z niska przyswajalnością nie powoduje takich skoków poziomu glukozy we krwii, lecz pełni raczej rolę "nośnika technologicznego" dla składników mięsnych (mączka), żeby nie rozsypało się to-to w pył. Ale, podkreślam, to tylko moja teoria ;-)
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-10-13, 10:26   

wiesz.... O'Canis ma teraz nową linię - tańszą i mocniej zbożową ale wielce zimnotłoczoną. Diesel podczas targów się przez 3dni nią zajadał. Ponad tydzień miał taką jazdę żołądkową, że mnie w nocy budziło bulgotanie. Poza tym nawet psy w schronie nie chcą tego jeść :P

Na zimnotłoczonych , patrzyłam ale też nie raczyli podać zawartości % mięsa
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2013-10-13, 12:23   

Nie wiem jak jest z tym O'Canis, bo ja od nich tylko suszone śmierdziele kupuję, ale na karmach firmowanych przez markusa (tj na markus muhle i lupo) są 4 moje psy (u nich jako dodatek) i 4 psy moich znajomych (te jedzą tylko to) i wszystko jest z nimi ok.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-13, 14:01   

Dieselka napisał/a:
o i ta mnie ciągle ciekawi. Ale to już mniej niż ta poprzednia.

ta druga karma nie chce się wczytać
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2013-10-15, 00:13   

Dieselka napisał/a:
wiesz.... O'Canis ma teraz nową linię - tańszą i mocniej zbożową ale wielce zimnotłoczoną. Diesel podczas targów się przez 3dni nią zajadał. Ponad tydzień miał taką jazdę żołądkową, że mnie w nocy budziło bulgotanie. Poza tym nawet psy w schronie nie chcą tego jeść :P

O tej karmie mówisz?
LINK
Dla mnie to-to jest wypiekane, a nie tłoczone na zimno, do tego over 50% pszenicy w składzie, a pszenica wiadomo, że zawiera źle przyswajalny (i często alergizujący) gluten... brrr.
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2013-10-31, 17:10   

Hekate811 napisał/a:
(...) Aż odkryłam karmę, która mu spasowała i ta u nas zawitała na dłużej. Nomen omen w karmie w składzie żwacze z dziczyzny, a żwaczyk suszony to rarytas pierwsza klasa. Widać mój berneńczyk woli mi nie ułatwiać w kwestiach finansowych :-P

Wierciłapa napisał/a:
A tak z ciekawości, to o jakiej karmie piszesz?


Markus Muhle, karmiłam nią 2 lata i nadal ją trzymam na awaryjne sytuacje.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-01, 16:43   

w składzie karmy m. in.mączka ryżowa pełnoziarnista z otwartego ziarna, pełnoziarnista mączka kukurydziana z otwartego ziarna, ziarno ryżu, itd...

po co to psu?
Nie lepiej jakąś bezzbożową karmę mieć na wszelki wypadek?
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wierciłapa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-01, 18:14   

Niestety z tymi bezzbożowymii też różnie bywa...

Poza tym często karmy bezzbozowe, są oparte na ryżu :niewiem: a mnie w szkole uczyli, że ryż to zboże... :)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-01, 18:33   

np. taste of the wild czy orijen dla psów
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
rashka 
BARFny Hodowca

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-01, 18:43   

Albo tańsza Acana. Chociaż ja bym postawiła na puszki i karmę mokrą. Na swoim przykładzie widzę, że lepiej to psom podchodzi.
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2013-11-01, 19:52   

Tufitka napisał/a:
w składzie karmy m. in.mączka ryżowa pełnoziarnista z otwartego ziarna, pełnoziarnista mączka kukurydziana z otwartego ziarna, ziarno ryżu, itd...

po co to psu?
Nie lepiej jakąś bezzbożową karmę mieć na wszelki wypadek?


Etap wielu karm przechodziłam, między innymi TOTW. Na wszystkie pies kręcił nosem. Ta mu bardzo smakowała i pod względem jak reaguje na nią pies nie mam do niej zastrzeżeń.
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-11-13, 18:51   

U nas na Markus Muhle psy haftowały dalej niż widziały.
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne