BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Żywienie psów z niedowagą i chudnących
Autor Wiadomość
ronekogonek 


Barfuje od: 10.2013
Wiek: 42
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 34
Skąd: MTK
Wysłany: 2013-10-28, 09:32   

tez mi to najbardziej pasuje...
Na suchym jadła na bardzo mało, czasami nie ruszała wogóle porcji dziennej, a wyglądała jak na buldożka przystało- mały pulpecik :)
_________________
Bo w życiu tylko to się liczy, by iść razem na sześciu nogach i jednej smyczy.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-10-28, 10:43   

Jak dokładniej wygląda jej jadłospis?
Pierś z indyka to raczej chude mięso. czy ona dostaje odpowiednio dużo tłuszczu? Tłuszcz jest niezbędny, podając w większości chude mięso będziesz miała za dużo białka w stosunku do tłuszczu
Może generalnie kaloryczność jej posiłków jest zbyt mała i dlatego sunia w tak szybkim tempie straciła tak dużo.
Poza tym musisz pamiętać, że pieski małe mają najczęściej proporcjonalnie większe zapotrzebowanie na energię niż psy duże.
Dotłuść jej trochę dietę, może trochę też zwiększ porcje, odrobinę na początek.
tylko teraz nie utucz dla odmiany :). Buldog (żaden pies) nie ma być "pulpecikiem" tłuszczykowym a dobrze ubitym kluskiem
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
ronekogonek 


Barfuje od: 10.2013
Wiek: 42
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 34
Skąd: MTK
Wysłany: 2013-10-28, 18:06   

czym dotłuścić? jakimś innym mięsem? czymś ze skórą?

Faktycznie chuda ta pierś, inne mięso które mamy to wołowina-też na oko beztłuszczowa :/
_________________
Bo w życiu tylko to się liczy, by iść razem na sześciu nogach i jednej smyczy.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-10-28, 20:56   

Pies musi dostawać tłuszcz. Dużo lepsze będzie mięso tłuste, z przerostami niż chudziutkie czyste mięsko. Oczywiście też w drugą stronę nie można przesadzić.
Poczytaj temat o tłuszczach w diecie psów.
Inna rzecz, że pies w ogóle powinien w miarę możliwości, dostawać jak najbardziej różnorodny pokarm
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2013-10-28, 22:54   

Jak lata temu miałam jeszcze sukę na budzie, to dopasałam ja przed zimą tłuszczem z kurczaka (czasem z kaczki) - moja eks teściowa jak gotowała rosoły to wykrawała kuper, tłuszcz, skórę itp. z kurczaka i na chudym mięsię prychciła zupy, a to tłuste zawsze szło dla suki, jako dodatek extra do dziennej porcji - zaokrąglała się na tym aż miło.
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-05-10, 10:42   

trafiła do mnie suczka, niecałe 3kg, 4 miesiące. jest wychudzona, sierść jak szczotka, skóra-schodzące płaty. chcę jej między innymi podawać jajka, tylko nie mam pojęcia, ile takie maleństwo może tych jajek dostać... jedno dziennie, codziennie, to nie bedzie za dużo?
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-05-10, 12:35   

Nie powinno być za dużo. Rozumiem, że chcesz z nią barfować?
Ja bym na początek spokojnie ją przestawiła. W tej chwili nawet ta, wydawałoby się, delikatna zmiana i tak już dużo pomoże. Dopiero jak pieseczek zacznie jeść normalnie zaczęłabym dodawać takie specjały jak jajka. Chodzi mi tylko o to, żeby zbyt wczesne wprowadzenie "wszystkiego dobrego" nie rozstroiło pieskowi brzunia
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
blaira 
BARFny Hodowca

Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-24, 18:47   Za chudy...

Nie znalazłam nic w tematach co by odpowiedziało 100% na nurtujące mnie pytanie.
Konkretnie mój staffik jest w wieku 9 lat i jest za chudy..dostaje dawke dla psa o zwiekszonej aktywnosci choć nie należy teraz do mega aktywnych tzn nie trenuje spacery normalne. za to szybko sie nakreca tez "główkow" :-) . To że są żarłoczne to standart u sbt .... no ale nie tu problem.
Suple dostaja tak jak powinny...co może być przyczyną? Gdzie szukać, co badać?
Mięso 100% wołowina, podroby indycze/kurze, żwacze i łój wołowy.
Nie wiem co jest grane??
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2014-06-24, 20:04   

Jeżeli ta chudość Cię niepokoi, to może badania pod kątem nerek, cukrzycy, nadczynności tarczycy? Przy tych chorobach się zwykle chudnie.
Tak rzucam, bo nie znam sytuacji, ani innych potencjalnych objawów, które mogłyby niepokoić.
 
 
blaira 
BARFny Hodowca

Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-25, 18:38   

Dzięki...dziś chwilę rozmawiałam z osobą, która karmi tym samym i doszła do wniosku bym dodała więcej "tłuszczyku" bo mój seniorek mocno się wypala.
Zobaczę jaki będzie efekt najwyżej po nieudanej próbie polecę na badania
 
 
blaira 
BARFny Hodowca

Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-12-10, 11:52   

Margot napisał/a:
Jeżeli ta chudość Cię niepokoi, to może badania pod kątem nerek, cukrzycy, nadczynności tarczycy? Przy tych chorobach się zwykle chudnie.
Tak rzucam, bo nie znam sytuacji, ani innych potencjalnych objawów, które mogłyby niepokoić.


No i wracam do tematu jak bumerang....badania OK, a pies nadal chudy :(
Jedynie ALAT podwyższony 2krotnie...co jest grane?

Pies w wieku prawie 10 lat ważył jeszcze przed ok rokiem 19-20 kg a teraz ledwo 15...trochę duży spadek. Aktywność się nie zmieniła.
Dostaje głównie mięso wołowe 2 kat z ubojni więc chude nie jest + papka i suplementy.
2 pies je tak samo i wszystko jest ok.
Urozmaicałam też drobiem różnym, bez efektu.
Idziemy na bad USG jamy brzusznej, nawet jak miałyby się okazać profilaktyką wolę mieć pewność że w tym wieku wszystko gra.

Jakieś pomysły? Rady?



 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-12-10, 12:35   

Normalnymn zjawiskiem jest, że osobniki w starszym wieku chudną. Spowodowane jest to zwiększonymi potrzebami na białko (więcej białka zużywane jest na naprawy "psujących się" tkanek i narządów, maleje wydajność wewnętrznej syntezy białek z aminokwasów). Dlatego w starszym wieku należy zwiększać podaż białka w stosunku do tego, co podaje się osobnikom młodym (o ile jednocześnie pies nie cierpi na niewydolność nerek). Podawanie bardziej tłustego mięsa nie pomoże w rozwiązaniu problemu, którego podłoże jest takie jak nadmieniłam wyżej, gdyż im tłustsze mięso, tym mniej białka zawiera. Można (i należy) zwiększyć ilość podawanego średniotłustego mięsa. Aby systeza wewnętrzna białek przebiegała sprawniej konieczne jest też, obok odpowiedniej podaży białka w diecie, zwiększenie podaży węglowodanów (działają na podniesienie poziomu insuliny, która jest hormonem anabolicznym). Oczywiście nie chodzi tu o zapychanie psa węglowodanami, zwłaszcza skrobią, tylko o taką podaż cukrów, by pies osiągnął równowagę pomiędzy utratą białka i tłuszczu z tkanek a ich nową syntezą. Proponuję podawanie psu po każdym posiłku mięsnym (w odstępie ok. 1-2 godz.) słodkich, dojrzałych owoców (np. banany). Warzywa się nie nadają, bo mają za mało cukrów. Powinno pomóc w odzyskaniu masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej (przy odpowiedniej do potrzeb podaży białka oczywiście).
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
blaira 
BARFny Hodowca

Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-12-10, 14:33   

Dagnes bardzo dziękuje...tego nie wiedziałam, a wydawało mi siłę że trochę w tym siedze....
Jak to się ma do papki, którą dostaje już w posiłku.
Bo ona jest wyliczona, czy np banany bedą dodatkiem? czy mam odjąć % owoców z wcześniejszej papki?

Normalnie czuje się oświecona :kiss:
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-12-11, 17:21   

blaira, jasne że chodziło mi o dodatkowe porcje owoców oraz o dodatkową porcję mięsa (nie za tłustego, bo celem jest zwiększenie podaży białka).
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
piernik 

Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 30
Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-02-10, 15:49   Chudy pies chudnie na barfie

Od 3 miesięcy mam 3-letnią, około 15-kilogramową sukę ze schroniska. Przez pierwsze 3 tygodnie karmiłam ją karmą Brit Premium z kurczakiem, jednak była jeszcze na tyle przestraszona w nowym domu, że praktycznie odmawiała jedzenia. Kupki były w konsystencji w porządku, ale były jasne. Po trzech tygodniach ciumkania z obrzydzeniem chrupek zlitowałam się i zaczęłam gotować psu, głownie był to kurczak lub indyk, czasami wołowina z ryżem/makaronem/płatkami owsianymi i warzywami. Wtedy jakość kupek bardzo się pogorszyła, albo było to wodniste rozwolnienie (zwykle po kurczaku) albo bardzo miękkie, jasne kupy, bardzo rzadko zdarzało się, żeby kupa była w porządku. Przestałam dawać jej kurczaka, bo zauważyłam, że po nim zawsze było rozwolnienie, gotowałam wołowinę, poprawiało się, ale nigdy kupa nie była odpowiednio twarda. Po ponad miesiącu postanowiłam przejść na surowe mięso, na którym od miesiąca jesteśmy do dziś. Na początku kupa była luźna, ale od jakiś 2 tygodni widzę, że się stabilizuje i jest już praktycznie dobrze, oprócz tego, że w kupię znajduje się zawsze mała ilość przezroczystego, czasami zielonkawego śluzu. Często puszcza bąki :-P
Problem leży w tym, że suka jest lekko wychudzona, może nie widać jej żeber, ale ma zapadnięte boczki i wystające kości na grzbiecie. W dodatku od kiedy przyszła ze schroniska schudła 2 kg i teraz waży trochę ponad 13 kg. Wg kalkulatora powinna dostawać 240 g jedzenia (jest sterylizowana) aby przybrać do 15 kg. Ja od miesiąca daję jej 350-400 g mięsa dziennie, a ona odkąd jest na surowiźnie nie przytyła, ani nie schudła w ogóle. Byłam u weterynarza, ale nie zlecił żadnych badań bo uznał, że nie ma powodów do obaw, jednak dla mnie coś jest nie tak. Suka była odrobaczana od razu kiedy przyszła do mnie po schronisku. Dodam, że psina, od kiedy u mnie jest, jest raczej leniwa i ospała, potrafi położyć się i zasnąć w trakcie najlepszej zabawy.
Proszę, zasugerujcie co zasugerować weterynarzowi, a może jednak wyolbrzymiam i nie ma powodów do obaw?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne