BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF w chorobach nerek
Autor Wiadomość
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-07-22, 16:13   

Byliśmy u weta, kreatynina, mocznik ok. Mocz ok. Zakażenie bakteryjne raczej nie, ona od miesiąca bierze antybiotyk.
Na razie mamy wyleczyć to zaczerwienienie w okolicach sromu. A jak będzie dalej sikac, to dalsza diagnostyka.
 
 
anna_g 

Barfuje od: 11/2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Maj 2016
Posty: 49
Wysłany: 2016-07-22, 19:05   

A na co bierze antybiotyk?
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-07-22, 19:47   

Na trzustke. Ale jak skończy ta porcję, to już się nie zgodzę na kolejną serię. Bez przesady żeby 2 miesiące pies antybiotyk brał. Wczoraj spala w pampersie 8-) wyglądała śmiesznie bardzo. Dzisiaj, na razie, jeszcze nie było żadnego siku.
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-07-22, 23:22   

psy-i-koty, A może te objawy to skutek uboczny antybiotyku?
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-07-23, 08:46   

Właśnie o tym myślę od kilku dni, że może od antybiotyku albo od drugiego leku. Bierze metoproklamid, który u ludzi może powodować nie trzymanie moczu. Ale wet powiedział mi wczoraj, że niemożliwe.
Juz chciał jej diagnozowac nietrzymanie moczu.
Trudno mi jednak uwierzyć, że zdrowy pies tak mi się nagle posypal w ciągu miesiąca, że i trzustka i pęcherz. Dlatego zamierzam jeszcze dawać jej te leki przez dwa tygodnie, potem nie zgodzę się na dalsze leczenie i zobaczę czy to minie. Wczoraj po puściła na wersalkę a teraz rano na łóżko. Wiec jest coraz gorzej.
W zasadzie, jak teraz o tym myślę, to chyba jej odstawie sama ten metoproklamid na kilka dni i zobaczę co się będzie działo.
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-07-23, 18:45   

A na co ona bierze ten metoproklamid? Mało rozmiem co jest na ultoce, ale na niej jest napisane że ten lek można brać przez 5 dni. I coś piszą że podwyższa prolaktyne brr.
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-07-23, 19:14   

Bierze bo trzustka. Ten lek pobudza trawienie, Przyśpiesza pasaż jedzenia w przewodzie pokarmowym, ułatwia trawienie. Ja uważam, że to przesada. Ona nie wymiotowała wcale, jedynym objawem tej trzustki były brzydkie kupy.
Im dłużej o tym myślę, tym mniej mi się podoba to leczenie. To znaczy fakt, że to się tak ciągnie, leki w takiej samej dawce, pomimo tego, że pies ma kupy już dobre. Ma cały czas tą lipazę za wysoką. Ale może wystarczyłby czas i dieta na której jest, żeby to się unormowało.
 
 
anna_g 

Barfuje od: 11/2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Maj 2016
Posty: 49
Wysłany: 2016-07-23, 20:11   

psy-i-koty Po tak długim braniu antybiotyku to sunia może mieć już zupełnie zaburzoną florę bakteryjną i robi się zamknięte koło :-(
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-07-23, 20:13   

Daję jej probiotyk od dwóch tygodni. Ale też myślałam o tym, że może jakiś grzyb.
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-07-24, 17:17   

psy-i-koty, Byłaś dzisiaj na kocim wątku trzustkowym. ?
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-07-24, 17:18   

Tak, napisałam wiadomość prywatną do Margot.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-28, 13:17   

psy-i-koty napisał/a:
Nie wiem gdzie napisać ten post. Prósze o jakąś rade bo mam ochotę się rozpłakać. Suka w niedziele bardzo sobie lizała okolice sromu. Popatrzyłam, zobaczyłam, że czerwone ma. Lizała dalej i zsikała się pod siebie na wersalkę. Super. Zaraz w poniedziałek wet, badanie moczu i fizykalne. W moczu nie nie wyszło. Pies w super formie. Dostaliśmy chusteczki odkażające do przecierania raz dziennie. Wszystko super, pies siła normalnie na spacerach cały czas, żadnych niepokojących zachowań. I teraz wieczorem znowu to samo. Leży na wersalki, liże się i znowu siku pod siebie. :cry: co ja mam zrobić? Na co ja badać? Jestem załamana. Leczę ja już miesiąc na trzustkę, a teraz jeszcze to.
a czy robiłyście rtg pęcherza moczowego? Moja suka, kilka lat temu, też posikiwała w domu, robiła normalnie siku na dworze. Wyniki były w porządku, na usg nie było wiele widać, dopiero jak zrobili rtg to wyszło, że ma ogromny struwit w pęcherzu. Został usunięty i wszystko wróciło do normy. Przestała sikać. Może i tutaj coś w pęcherzu siedzi? Warto sprawdzić.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-07-28, 17:25   

Tufitka, nie miała rtg. Na razie problem pojawia się co kilka dni. Najpierw chce skończyć leczenie psa. Wg ulotki jeden z leków, ktory bierze, może powodować nietrzymanie moczu.
Jak odstawimy leki i sytuacja się nie zmieni, to będzie dalsza diagnostyka. Ale dziękuję za podpowiedź. Dobrze wiedzieć, że taki przypadek tez jest możliwy.
 
 
anna_g 

Barfuje od: 11/2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Maj 2016
Posty: 49
Wysłany: 2016-07-30, 14:52   

Mam pytanko: jakimi naturalnymi sposobami (mam tu oczywiście na myśli podawane produkty spożywcze) można zakwasić mocz u psa? Wiem, że zmniejszenie podaży warzyw może pomóc, słyszałam też o podawaniu żurawiny.
Czy coś jeszcze?
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-07-30, 23:49   

u mnie wystąpił odczyn moczu obojetny po tym jak zastąpiłam skorupki węglanem wapnia i zaczęłam dodawać droźdże. Po dwóch tygodniach zrobiłam ponownie badanie moczu - w tym czasie nic wielkiego nie robiłam -i mocz był słabo kwaśny.
żurawiny - nie zdecydowałam sie dodawać. Dawałam ( łącznie z d-mannozą) tylko kiedy w posiewie wyszła bakteria.
Szukałam ostatnio informacji o zakwaszaniu moczu ale znalazłam tylko a może aż takie w których było napisane, że węglan wapnia zastepuje się cytrynianem wapnia. Narazie tego nie zrobiłam bo mocz zrobil się słabo kwaśny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne