BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Strona edukacyjna o BARFie ?
Autor Wiadomość
edmundo 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 247
Skąd: UK
Wysłany: 2013-03-28, 16:29   

Tak jak Tufitka nie mam Facebooka i tam raczej bym nie szukala kompetentnych informacji. Strona www wydaje mi sie o wiele lepszym rozwiazaniem. Rzetelne informacje, przykladowe przepisy, zdjecia porownawcze z linkiem do Barfnego swiata, gdyby ktos mial jakis konkretne pytania.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-28, 16:44   

drukowanie krótkich ulotek dla tych, którzy adoptują zwierzęta, aby wskazać im (niektórzy wybiorą inni - pójdą na łatwiznę i pewnie nie) odpowiednie żywienie kotów. Jeśli nie chcą sami przygotowywać jedzenie, to chociaż "oświecić" ich, żeby zwracali uwagę na etykiety i kupowali gotową karmę lepszej jakości.

Może dodatkowo dawać ulotki ze sposobem karmienia ludziom na ulicach (tak jak się przekazuje ulotki z 1%), żeby ci, którzy mają zwierzęta pomyśleli o ich odpowiednim karmieniu.

Mnie serce boli, jak widzę czym się karmi koty. :evil:
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-03-28, 16:57   

Gdy pisałam poprzedniego posta, nie miałam wiele czasu, więc teraz jeszcze dopowiem:
- na Portalu można zamieszczać fotki
- można wstawiać na stronie głównej krótkie artykuły, których rozwinięcia będą na dalszych stronach Portalu
- można do Portalu podpiąć dowolną ilość stron z tekstami o BARFie
- na stronie głównej można umieszczać, w widocznym miejscu, linki do tzw. "gorących" tematów na Forum

Ja widzę tylko jeden problem - ktoś musi się podjąć ogarnięcia tego wszystkiego i fizycznego (technicznego) wykonania.
Miejsca na naszym serwerze jest mnóstwo, nic więcej to nie kosztuje (z wyjatkiem czyjejś pracy ;-) ).

Wszystko da się zrobić, można zrealizowac każdy pomysł, jeśli tylko komuś zechce się chcieć :mrgreen: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-03-28, 19:46   

Jakby co, to mogę pomóc. Jakieś podstawy htmla znam, więc i od tej strony ogarnę.
_________________
...inexplicable catness...
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2013-03-28, 20:43   

Ja od strony graficznej mogę pomóc, ewentualnie znam osoby, które również potrafią wykonywać szablony czy też inne loga.
_________________
 
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-28, 21:09   

Ja mogłabym podrukować ulotki.
Wprawdzie nie mam papieru kredowego (nie wiem czy zwykła drukarka go "łyknie"), ale mogę się za nim rozejrzeć i kupić na początek ryzę, żeby sprawdzić czy drukarka na nim "druknie".
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-03-29, 09:27   

ja ostatnio miałam szybkie szkolenie robienia stron :)

zrobienie takowej nie będzie problemem (chociaż trochę czasu zajmie), więc ew. mogłabym się tego podjąć.

Tylko bym potrzebowała burzę mózgów - co dokładnie ma być na tej stronie i jaki mniej więcej układ miałby być.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-29, 11:54   

Może sporządzić konspekt, co miałoby się znaleźć na stronie.
np.
o BARFie,
o mokrych karmach,
o suchych,
jak czytać etykiety na karmach, na co zwracać uwagę.
Jaki powinien być prawidłowy skład karmy.

O karmach gotowych też trzeba, bo znajda się zapewne ludzie, którzy wolą kupić i dać. To jak tak, niech karmią lepszą karmą. Może nie wszyscy pójdą na to, ale jak któremuś zaświeci się lampka i zdecyduje się zmienić karmę na lepszą to już będzie sukces.

Podać namiary na forum, w razie pytań.

edit: czego nie podawać kotu, co mu szkodzi
Ostatnio zmieniony przez Tufitka 2013-03-29, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-03-29, 12:10   

ja bym pod każdym artykułem dała ling do forum, żeby móc bez problemu znaleźć odpowiednią dyskusję. Na stronie niech będą tylko podstawowe artykuły
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-29, 12:30   

Można zamieścić link, tylko nie wszyscy zadadzą sobie wysiłek na kliknięcie i wgłębianie się w rozmowy.

Podstawowe dane - w pigułce takie, z którymi można byłoby podjąć decyzję na jaki rodzaj karmy się decyduje. Jeśli czegoś więcej chciałby się dowiedzieć, to pójdzie "za tropem"
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-03-29, 12:44   

właśnie o to mi chodzi :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-29, 13:43   

Trzeba podzielić tematy do opracowania wśród chętnych (żeby nie robiła tego jedna osoba - za dużo roboty). Może być kilka osób do jednego tematu - pójdzie szybciej (może :?: ).

Trochę danych mamy już na forum, przeszukać jeszcze internet. Jak ktoś ma materiały odnośnie poszczególnych tematów, może podesłać tej osobie, która zgodziła się go opracować.

Na koniec przyda się korekta (czy poprawnie po polsku napisane, "łopatologicznie", zrozumiale) i można będzie publikować.
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-29, 13:51   

Ja również o tym myślałam i zgodzę się, że jest to świetny pomysł. Myślę, że na stronie edukacyjnej o BARF powinny znaleźć się informacje zamieszczone przez Dagnes w dziale ABC BARFa - wszystkie tematy ważne. Dalej mogłyby zostać zamieszczone konkretne przepisy, instruktaż zdjęciowy przygotowywania mieszanki. Mile widziana byłaby zakładka: mięsa, podroby i suplementy używane w BARFie, akcesoria niezbędne etc. Dobrze widzę również zakładkę z opiniami i komentarzami doświadczonych barferów. To tak na szybko, wystarczyłoby. Stronę w miarę możliwości można rozbudowywać. Od strony merytorycznej mogłabym pomóc w bardzo ograniczonym zakresie ze względu na braki czasowe i słabą samodyscyplinę, ale od strony reklamy i promocji mogłabym zdziałać więcej :-D .
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-03-29, 14:00   

Dieselka napisał/a:

ja ostatnio miałam szybkie szkolenie robienia stron :)

zrobienie takowej nie będzie problemem (chociaż trochę czasu zajmie), więc ew. mogłabym się tego podjąć.

Tylko bym potrzebowała burzę mózgów - co dokładnie ma być na tej stronie i jaki mniej więcej układ miałby być.


Znam się trochę na CMSach, html i odrobinę na php. Jakieś jquery też umiem powstawiać. Jakby co.

Dagnes proponowała portal dla forum.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-29, 15:19   

Drukarka atramentowa bez problemu łyknie papier kredowy, laserowa raczej nie. Wystarczy trzymać się zaleceń producenta drukarki i nie przekraczać dopuszczalnej gramatury, co grozi zaklinowaniem się papieru. No i podczas drukowania trzeba ustawić stosowny papier, bo wtedy zmienia się proces drukowania.

Ja postawiłem i utrzymuję stronę mojej firmy na Joomla, ale raczej polecam Wordpress (więcej opcji i dodatków, bardziej kompatybilny, itp.) jeżeli chcecie CMS. Szczerze mówiąc, bardzo skłaniam się ku systemom CMS, no bo po co "wynajdywać koło drugi raz" ;-)
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne