BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pojemniki do mrożenia BARFa
Autor Wiadomość
nelka83 

Barfuje od: 01.12.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 13 Mar 2013
Posty: 112
Skąd: Cerkwica
Wysłany: 2014-01-28, 14:02   

Mi myje się je dobrze, nie wiem od czego to zależy.

Chyba każdy musi pojemniczki, słoiczki dopasować do siebie. Jak ktoś ma zmywarkę to jest problem z fruwającymi, lekkimi pojemniczkami. Inni nie mają miejsca na słoiczki (w tym ja)... Wydaje mi się, że trzeba popróbować i wybrać sposób najbardziej dogodny dla siebie.
 
 
purr 

Dołączyła: 31 Sty 2014
Posty: 176
Wysłany: 2014-05-15, 13:49   

Hej, nie wiem czy to pytanie na ten wątek? jeśli gdzieś było to proszę o odniesienie.
Mieszanki pakuję w woreczki foliowe, ale zaczyna mnie to już denerwować, bo i tak do rozmrożenia muszę brudzić jakieś naczynie (przy rozmrażaniu wylewa się woda z krwią i brudzi lodówkę). Doszłam do wniosku, że czas zaiwestować w słoiczki. Pytanie: jakie będą najlepsze? Jaką kupić pojemność? Macie swoje sprawdzone pojemniki?
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-15, 17:34   

Zależy dla kogo i ile :-D Zazwyczaj liczy się od 150ml do 200ml pojemności opakowania na jednego "dachowca". Na większe rasy trzeba brać poprawkę :-> Używam szklanych słoiczków do dżemów i przetworów. Są odpowiednie do mrożenia, nie pękają i łatwo się myją. Nie ma lepszego pojemnika na żywność niż taki zrobiony ze szkła.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-15, 18:22   

Purr, od znajomych podających dzieciom tzw. "gerberki" poproś o słoiczki. Za darmo, więc po co kupować specjalne :-D One są różnej pojemości (120 ml, 160 i jakieś większe), łatwo więc dopasować do dziennej dawki kota. U mnie 1 słoiczek=1 dzień karmienia.
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-08-04, 11:52   

Jakby ktoś szukał słoiczków do BARFa, to polecam http://allegro.pl/sloik-s...4478426891.html Mam takie i sprawdzają się super. Poznaniakom polecam kupienie w sklepie stacjonarnym na Poznańskiej - dowolna ilość sztuk i mniejsze ceny :-)
_________________
Młody 28.05.2014 (kocur brytyjski), Shira 10.10.2013-18.10.2023 (kotka MCO) [*] ;-(((
 
 
Jinx the Cat 


Barfuje od: próbuje...
Wiek: 61
Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 183
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2015-01-11, 09:29   

Dziewczyny,podziwiam was!!! :kwiatek:
A teraz mialbym male pytanko - w czym najlepiej przechowywac gotowe porcje BARFa? Wiem ze w zamrazarce... :mrgreen: chodzi o pojemniki - tak myslalem ze dla 1 kociaka kubki na proby moczu by sie nadaly...Moze brzmi w pierwszym momencie glupio, ale: 1-wielkosc chyba 125-150 ml,a wiec optymalna; 2-zamykane.3- skoro sa przeznaczone na probki idace do laboru to chyba logiczne ze z neutralnego tworzywa musza byc,bo inaczej wyniki mozna by o kant stolu... ;-) 4- tanie , 5 - mozna zamrozic...nawet mozna dodac 6- w miare estetyczne...jak jogurty... :lol: Na pierwszy rzut oka same zalety,chyba ze jest cos o czym nie wiem... Co sadzicie o tym pomysle???
_________________
Koty to lepsi ludzie !
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2015-01-11, 10:43   

Ale taki 'drobiazg' - nie są przeznaczone do kontaktu z żywnością tylko z moczem.

Poza tym to chyba na jedną porcyjkę dla tego kota? Bo dzienna się nie zmieści. Są też beznadziejne w kwestii oszczędności miejsca - okrągłe.
Cena też nie jest mała. 1zł za takie maleństwo? Bez sensu.

Daje 2zł za takie pojemniki: http://www.reconi.pl/akce...-046l,p88394952
Mieści się w nich mniej-więcej 400g mieszanki barfowej (kompletnej, z wodą, itp).

Pierwsze służą mi od początku barfowania, czyli ponad rok. Są w stanie idealnym. Pięknie się otwierają nawet zamrożone (niektóre pokrywki w 'pojemnikach do mrożenia' się łamią...) i zamykają, mają fajną wielkość, pokrywki mają wgłębienia dzięki czemu układa się je w fajne wieże.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-11, 11:04   

A czy osobom, które mają pojemniki z tworzywa sztucznego nie przenikają one zapachem jedzenia, nawet po dokładnym umyciu? Mam pewne obawy związane z pojemnikami plastikowymi, dlatego używam wyłącznie słoików.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-11, 12:07   

Ja używam słoików 200ml, takich szerszych, niższych. Łatwo się je myje, również mam kupione zakrętki w 4 kolorach, więc jak mam w zamrażalniku więcej niż jedną mieszankę to po prostu używam kolejnego koloru i od razu wiem, która to która mieszanka ;-)
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2015-01-11, 12:30   

a ja używam plastikowych pojemników, kupione w tesco, kwadratowe, pojemność 500 gr. i to idealna wielkość- bo jedno pudełko mam na 1 dzień dla 3 kotów moich.
fajnie sie ukłądaja w zamrażalce. mam ich 30 - akurat na miesiąc dla całej czelotki :)
nie pamiętam ile za nie zapłaciłam- wiem, że były pakowane po 4 chyba ?:)
Sojuz- odpowiadając na Twoje pytanie- niektóe pojemniki maja już ze 3 lata- służą cały czas dobrze, myję je w zmywarce- nie pachną mięsem ani mieszankami.
_________________
 
 
Jinx the Cat 


Barfuje od: próbuje...
Wiek: 61
Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 183
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2015-01-11, 12:34   

Nina_Brzeg, Dzieki za odpowiedz :kwiatek: - w sumie bylem zdania,ze beda lepsze niz tanie pojemniczki na zywnosc ,wlasnie ze wzgl.na to ze sa sterylne i probki nie moga byc niczym zanieczysczczone,nic sie tam nie moze wydzielac czy oddzielac i laczyc z tymi probkami,ale moge sie mylic. Co do ceny to ona by raczej za tym przemawiala,25 sztuk w Amazonie za 6,75 Euro...ale zgadzam sie z Twoim zdaniem w sprawie oszczednosci miejsca...nie wyobrazilen sobie tej ilosci ktora bedzie potrzebna... :-P :oops: Bede szukac dalej,tyle ze jakichs niewielkich,tak do 200-250 g,bo watpie szczerze zeby Jinx Pierwszy Wspanialy Prince Of Persia zjadal choc tyle-nigdy duzo nie jadl...oby w ogole dal sie bez wiekszych problemow przestawic...Na razie i tak nieco potrwa zanim wszystko skompletuje,a poza tym za 2 tygodnie badanie krwi,to te 2 tygodnie odczekam...Pozdrowienia!!!
_________________
Koty to lepsi ludzie !
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2015-01-11, 13:21   

Jinx the Cat, ja niezmiennie polecam szklane słoiczki. Dla jednego kota to naprawdę nie problem by upakować je w zamrażarce. Pisałam dlaczego nie używam plastiku i pokazywałam moje słoiczki na samym początku tego wątku, w tym poście:
http://www.barfnyswiat.or...php?p=4650#4650

Słoiczki te kupiłam na samym początku mojej BARFnej drogi w 2008 roku w Kauflandzie (nadal są tam dostępne; dla wyjaśnienia: ja też mieszkam w DE, w sąsiednim landzie twojego ;-) ). Służą mi i mojemu kotu już tyle lat, że inwestycja dawno się zwróciła, a przynajmniej mam pewność, że nie truję mojego księcia. Myję je w zmywarce i zawsze są idealnie czyste przed użyciem. Zresztą ja w ogóle nie używam żadnego plastiku w kuchni.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-11, 13:56   

dagnes, to chyba mamy identyczne słoiczki :mrgreen: Tylko ja zakrętki mam inne ;-)
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-01-11, 14:00   

ja mam ze słoikami tylko jeden problem, jak dla mnie dyskwalifikujący niestety
one zajmują bardzo dużo miejsca
i to nie chodzi o zamrażalnik

robię mieszanki z ok 10 kg mięsa, ostatnio wyszło mi jakieś 30 porcji i ja po prostu nie mam gdzie trzymać 30 słoików, które czekają na nową mieszankę
 
 
Jinx the Cat 


Barfuje od: próbuje...
Wiek: 61
Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 183
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2015-01-11, 14:31   

dagnes, Przekonalas mnie...widzialem teraz Twoje sloiczki,po prostu wstawilem posta na nie ten watek... :oops: ja co prawda nie naleze do hardcore-owcow i wode z plastiku pije - (piwa to juz nie...teraz widze ze cos w tym jest...czlowiek uczy sie cale zycie... :lol: ) Chociaz wlasciwie ze wzgledu na to ze sa ze szkla i latwotlukace troche mnie od nich odstraszalo...skoro mieszkasz w DE,nie jest Ci na pewno obce slowo "Grobmotoriker" :-D ) czasem sie u mnie objawia to "schorzenie" nieoczekiwanie... :hair: :-D :-D :-D Szczerze mowiac to gdy czytalem artykul "Twoj kot nie kupowalby w sklepie" to tak mi przyszlo do glowy czy przypadkiem gdzies moze sasiadami nie jestesmy,tylko glupio mi bylo sie zapytac... :-P I absolutnie wierze w Historie o innym smaku wody - mialem to samo gdy przestalem palic...po paru tygodniach wszystko zaczelo inaczej smakowac... :lol: ...
_________________
Koty to lepsi ludzie !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne