BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rinoskopia
Autor Wiadomość
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-04-11, 19:20   

Shana, zapalenie oskrzeli przeszło, na chwilę obecną Skippi zażywa ziółka i jak mocno sapie ma robione zgodnie z zaleceniami dr Niziołka inhalacje. Posapuje sporadycznie i mam nadzieję, że stan serduszka się poprawi :-)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-04-11, 20:04   

Super :mrgreen: To bardzo dobre wieści :love: Bardzo się cieszę, że jest lepiej i oby tak dalej i do przodu. :kciuk: :kciuk: :kciuk: kciuki dla tradycji.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-06-20, 16:48   

Skipuś był dzisiaj u kociego kardiologa na kontrolnym echo serca.

Skipusine serduszko jest w najlepszym porządku, prawa komora od grudnia ubiegłego roku zmniejszyła się prawie o połowę ( w grudniu była 0,92 cm, dzisiaj 0,48 cm) i obecnie ma prawidłową wielkość w stosunku do lewej komory
Wygląda na to, że preparat ziołowy polecony przez Sihayę i inhalacje solą fizjologiczną polecone przez dr. Niziołka pomogły na jego problemy oddechowe :mrgreen: Tak że warto się zastanowić, zanim zacznie się aplikować kotu (idąc po najmniejszej linii oporu) sterydy w imię tak do końca nie wiadomo czego.
Ogromne podziękowania ze strony Skipusia Czekam jeszcze na wyniki badań, żeby zobaczyć jak wyszła glukoza i fruktozamina (po sterydach w ubiegłym roku jedno i drugie miał sporo powyżej normy).

Niemniej Skippi i tak dożywotnio będzie kotem specjalnej troski, na którego trzeba zwracać szczególną uwagę, szczególnie jak grzeją kaloryfery i jest suche powietrze ;-)

Skipuś przy okazji pobytu w Warszawie bawił się doskonale, zwiedzając knajpę przyjazną kotom i włażąc wszędzie, gdzie to możliwe, ku uciesze klientów lokalu :mrgreen: Z panem siedzącym przy sąsiednim stoliku to prawie się zaprzyjaźnił.




[ Komentarz dodany przez: dagnes: 2014-09-23, 12:01 ]
Wydzieliłam wątek o kotach bezstresowych
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Skipper 2014-06-20, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-20, 17:53   

Super wiadomości :)

A sterydy....pierwsza rzeczą, jaką wpakuje w kota większość wetów, kiedy nie wiedzą, co mu jest, to jest steryd :(
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-06-20, 18:35   

Kaziu, sterydy były zaaplikowane na stwierdzony przez jednego z wetów przerost tkanek za podniebieniem miękkim, a przez drugiego na plazmacytarno-limfocytarne zapalenie jamy nosowej (którego nota bene ten pierwszy nie stwierdził). Niestety przez sterydy tylko cukier do góry poleciał a na problemy oddechowe nic a nic to nie pomogło - badania echo serca po kuracji sterydowej wykazały kolejne powiększenie prawej komory serca :evil:

Najbardziej trafna była diagnoza dr. Niziołka (widział wszystkie wyniki badań m.in. te, na podstawie których zostało stwierdzone to plazmacytarno-limfocytarne zapalenie jamy nosowej) i jego zalecenia, żeby po prostu robić inhalacje :mrgreen: Z tego co z nim rozmawiałam wygląda na to, że ma w temacie problemów oddechowych psów i kotów bachycefalicznych dużą praktykę i naprawdę potrafi zwierzakowi pomóc. Ja dzisiaj byłam w lekkim szoku po badaniu echo bo nie sądziłam, że ta prawa komora o tyle mu się zmniejszyła :hura:

Skippi jako kot brachycefaliczny niestety problemy oddechowe będzie miał przy nadmiernie wysuszonym powietrzu (w jego przypadku dodatkowo jest to jeszcze być może alergia na jakieś pyłki lub tym podobne rzeczy - jak rozmawiałam z alergologiem u kotów trudno jest zrobić jakiekolwiek testy), ale w tym momencie najważniejsze jest, że wiem jak tym problemom można zapobiec :-D I że metody są nieszkodliwe dla kociego zdrowia :twisted: co najwyżej ciutka stresu przy inhalacji, ale Skippi pod tym względem jest naprawdę cierpliwym i wyrozumiałym kociskiem :love: Do dopyszcznego podawania ziółek się przyzwyczaił i zawsze dostaje po imprezie jakiś koci smakołyk ;-)

Dostałam przed chwilą wyniki badań - glukoza w dolnych granicach normy (pomimo, że Skippi był mocno wkur..ony), fruktozamina znacznie poniżej górnej granicy normy :hura:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Skipper 2014-06-20, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2014-06-20, 20:42   

Super, że mu się poprawiło. Tak trzymać :kciuk:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-06-20, 20:57   

Jo :mrgreen: Ta wizyta u kociego kardiologa w dniu dzisiejszym to chyba jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-06-20, 21:02   

Super, świetnie, :hura: :hura: opłaciło się trzymać kciuki :kwiatek:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-06-20, 21:22   

Bardzo się cieszę :mrgreen: :kciuk:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne