BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
easy B.a.r.F.
Autor Wiadomość
Lellandra 

Dołączyła: 18 Lis 2018
Posty: 1
Wysłany: 2019-12-27, 10:15   

Wie ktoś może gdzie można kupić Easy barf w Polsce? Bardzo mi zależy, ale nigdzie go nie mogę znaleźć...

Myślicie, że kot będzie jadł chętnie (wcześniej jadł mięsko z Felini Complete)?
Nie jest to jego jedyny rodzaj posiłków, je też mokrą Power of Nature jagnięcina i Catz Finefood okazjonalnie, od czasu do czasu Greenwoods. Wieczorami zazwyczaj suchą Power of Nature.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2019-12-27, 10:42   

patrz dwa posty wcześniej, napisz do Meri wiadomość.
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
zielistka00 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 12 Lis 2015
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-30, 11:45   

małga

Meri już nie sprzedaje Easy Barfa.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-16, 02:25   

Poniższe wypowiedzi to wypowiedzi Dagnes z innych wątków.

Cytat:
Basiek, kwas foliowy to syntetyczna forma witaminy B9, która nie występuje w naturze i jest szkodliwa

Syntetyczne, nie występujące w przyrodzie związki chemiczne (w tym witaminy i minerały) szkodzą tak samo ludziom, jak i zwierzętom, nie ma tu różnicy. To są obce dla organizmów żywych substancje i muszą być przez te organizmy jakoś "utylizowane", podobnie jak to się dzieje z antybiotykami i toksynami.

Jeśli ktoś spożywa tabletki z syntetycznym kwasem foliowym to może sobie skutecznie zablokować wchłanianie i metabolizm naturalnych folianów z pokarmów. Jest to jedną z głównych przyczyn niedoboru witaminy B9 i schorzeń nim powodowanych (obok utraty folianów podczas "cywilizacyjnej" obróbki żywności).

Basiek, kwas foliowy to syntetyczna forma witaminy B9, która nie występuje w naturze i jest szkodliwa

Syntetyczne, nie występujące w przyrodzie związki chemiczne (w tym witaminy i minerały) szkodzą tak samo ludziom, jak i zwierzętom, nie ma tu różnicy. To są obce dla organizmów żywych substancje i muszą być przez te organizmy jakoś "utylizowane", podobnie jak to się dzieje z antybiotykami i toksynami.

Jeśli ktoś spożywa tabletki z syntetycznym kwasem foliowym to może sobie skutecznie zablokować wchłanianie i metabolizm naturalnych folianów z pokarmów. Jest to jedną z głównych przyczyn niedoboru witaminy B9 i schorzeń nim powodowanych (obok utraty folianów podczas "cywilizacyjnej" obróbki żywności).



Na moje zapytanie o postaci w jakich występują witaminy od Lillys'bar uzyskałem odpowiedź:

Hello,

The complete declaration can be found in the product description.
I would like to copy it to you again.
It is - except the apple pectin - all vitamins and minerals of synthetic origin.



Jeśli suplementacja syntetyczna jest szkodliwa dla kotów, a witaminy i minerały w tej postaci są znacznie gorzej wchłaniane i dodatkowo mogą upośledzić wchłanianie witamin i minerałów w postaci naturalnej prowadząc do niedoborów, to nasze poczucie bezpieczeństwa, że w kalku nic nie pali się na czerwono jest zupełnie bezpodstawne i szkodzimy naszym kotom.

Po tym co usłyszałem o kocie Zielistki przetestowałem Bobcia
Zauważyłem dużą zmianę w aktywności u kota po suplementacji metylofolianem, polecanym jako suplement foliwanów, Użyłem dawki jaka znajduje się w EB bez użycia EB .Również nie zauważyłem jakiejkolwiek reakcji przy podawaniu folianów w nieodpowiedniej postaci mimo duuużych dawek zaleconych przez weta jak również brak zmian w wynikach krwi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne