BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Upadek z dużej wysokości (kot spadł z okna)
Autor Wiadomość
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-26, 15:53   

W opisie Traumeelu, w książce Heela, jest, że nie nalezy podawać dłużej niż tydzień bez konsultacji z lekarzem.
Ale to może być w celu, żeby ludź nie leczył się sam, tylko jak nie pomaga, to jednak się udał do lekarza...nie wiem.
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-07-26, 18:17   

Właśnie dlatego pytam, bo też doczytałam, że tydzień. :-?
Ta sytuacja pogłębia cirdankowe fobie, przykro mi patrzeć na kicia, jak się chowa pod kołdrę albo ucieka do łazienki, teraz już notorycznie.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-29, 14:58   

Cytat:
Ta sytuacja pogłębia cirdankowe fobie, przykro mi patrzeć na kicia, jak się chowa pod kołdrę albo ucieka do łazienki, teraz już notorycznie.

Czy on ucieka przed kolegą czy tak po prostu?
Jeśli przed kolegą to nie dobrze.
Może tutaj też trzeba jakoś zapanować nad zapędami Sanjiro. Żeby to się nie przerodziło w nienawiść.
Kiedyś na animal planet był odcinek z tym kocim behawiorystą z USA, w którym pomagał parze poradzić sobie problemem niewesołych, niezabawowych ataków jednego kota na drugiego.
Atakowany chował się w szafach, unikał napastnika jak się dało. Osobno dostawał jeść. Żył w zastraszeniu.
Behawiorysta przeprowadził ponowne "dokocenie". Z tego co pamiętam odseparował koty od siebie na jakiś czas. Najpierw osobno jadły. Polecił zamontować w drzwiach moskitierę otwieraną, żeby się koty przez nią widziały, ale nie mogły zaatakować. Dostawały jedzenie po dwóch stronach tej moskitiery z dala od siebie, ale żeby się widziały. Za każdym razem, jak nie było żadnych awantur przy jedzeniu, to miski były przystawiane siatki coraz bliżej. Aż w końcu jadły blisko siebie. I nastał dzień, że mogły się zetknąć ze sobą bez siatki. Wszystko się poukładało.
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-07-29, 20:19   

Nie, on ucieka przed ludźmi, hałasami i brzęczeniem much. Po prostu teraz robi to częściej. To kić z lękami.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-29, 23:09   

achaś, to dobrze, że nie przed kolegą
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-08-29, 20:31   

Wątek zakończył się szczęśliwie dla Cirdanka. Dziś po raz pierwszy od upadku bawiliśmy się laserkiem. Prawie nie kuleje, sporadycznie, jak źle zeskoczy z pralki na przykład.

Przytył. Pewnie przez brak ruchu, ale nadwagi nie ma, zrobił się tylko bardziej puchaty.

W nocy podkopuje drzwi balkonowe i miauczy pod nimi. W weekend mam zamiar zabrać go do parku, zobaczymy, czy to będzie atrakcja, czy raczej trauma.

Dziękuję Wam za wsparcie. To był dla mnie i kota trudny czas, pomogliście nam przez niego przejść.

Na koniec tylko dodam, że koty są różne, spokojne i szalone, leżące spokojnie na parapecie i takie, które wspinają się po framugach do lufcików. To nie ma znaczenia: w ostatecznym rozrachunku wystarczy ułamek sekundy, moment nierównowagi, nagły hałas... I kot spadnie. Cirdanek miał ogrom szczęścia.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-29, 21:58   

to dobrze, że już się poukładało..., że Cirdanek doszedł do siebie :kiss:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-08-29, 23:51   

:kciuk:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne