BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF - co nas czeka? Z życia wzięte...
Autor Wiadomość
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-07-10, 09:26   

A nie chodzi tu czasem o różnice w poziomie mocznika w moczu?
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-07-10, 13:48   

Przypomniało mi się właśnie, że na angielskim forum był podobny temat poruszany. Ktoś się dopytywał o jakieś tam kamienie filtrujące, które wkłada sie do miski z wodą właśnie po to aby mocz psi nie wypalał dziur w trawnikach. I wszyscy jak jeden mąż pisali, ze od zmiany na barfa mocz ich psów wypala jeszcze bardziej (bo kwaśniejszy?). Jestem w kropce w tym momencie przyznam. Tu wszyscy piszą jedno tam zupełnie coś odwrotnego - na podstawie obserwacji własnych a nie książek. Zgłupiałam
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-07-10, 14:00   

ciocia_mlotek, a moze to nie zależy tylko od samego moczu a od np. stosowanych nawozów, gleby, etc.
 
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2013-07-10, 14:37   

W internecie znalazlam informacje, ze mocz psa na barfie ma odczyn bardziej kwasowy (
Cytat:
raw diets naturally make a dog's urine acidic
stad --> http://www.cmn.com/2012/0...ts-dog-diets/), wiec chyba bardziej wypalalby rosliny :-| Z wlasnych obserwcji nie moge powiedziec jako, zae ogrodka nie mam to pies podlewa co tam spotka na spacerze. :confused:
I jeszcze tu o sikach psich http://www.i-love-dogs.co...e-raw-food.html
_________________
http://www.garnek.pl/aniar/a
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-11, 08:11   

isabelle30 napisał/a:
[...]chodziliśmy do weterynarza celem opróżnienia zawartości wyżej wspomnianych gruczołów[...] Jednak większość psów przechodząc na dietę surową obfitującą w kości załatwia ten problem w swoim zakresie bez ingerencji osób trzecich.


No właśnie, czy ktoś może wyjaśnić fizjologicznie ten fenomen??
Mój jamnik do czasu przejścia na barfa musiał mieć czyszczone gruczoły nawet 1 w miesiącu. Wył przy tym strasznie, mąż angażował wszystkie siły, żeby go przytrzymać (7,5kg wijącego się psa kontra rosły chłop :mrgreen: ), wydzielina była zwarta, a weterynarz co jakiś czas musiał aplikować roztwór ułatwiający opróżnienie i zapobiegający stanom zapalnym.
Od miesiąca barfujemy w prawie 100%. Kilka dni temu czyszczenie u weta przebiegło po raz pierwszy od wielu lat w ciszy, a gruczoły były tylko trochę wypełnione łatwą do usunięcia wydzieliną.

Dlaczego kości w barfie rozwiązują problem? I to zaledwie po miesiącu barfowania!
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-07-11, 08:21   

Bo kupy są twardsze i przy wydalaniu naciskają na scianki odbytu, co powoduje, że gruczoły są czyszczone.
Kupa na suchym jest raczej miękka.
Mojej suce zatykają się przy cieczce. Wtedy przyłazi to to do mnie i nadstawia tyłek, ze trzeba przeczyścić. Niestety u weterynarza trzeba by było to robić na głupim jasiu.
 
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2013-07-11, 14:36   

No to przy okazji twardych kup mam pytanko. :shock: Od czasu do czasu nosze kupy Tolka do weta w celu przebadania na pasozyty. Jak zanosze normalne twarde - laborantka mowi mi, ze za twarde, ona nie da rady przebadac. No wiec teraz juz wiem i jak zamiezam "odlowic" kupe daje Tolkowi serca, zoladki i takie tam, zeby rozmiekczyc. Czy tez tak macie - a moze te kupy sa za twarde? Nie mam porownania, bo wiekszosc psow na suchym i wali ... no wiecie jakie. :niewiem:
_________________
http://www.garnek.pl/aniar/a
 
 
Jara 

Barfuje od: 06.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Cze 2013
Posty: 198
Wysłany: 2013-07-11, 15:20   

Ja ostatnio zbierałam kupy z 3 dni do badania, z dwóch psów. Jeden barfujący, drugi nie. Poszły do profesjonalnego laboratorium weterynaryjnego i nikt nie zwrócił, że za twarde.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-07-11, 16:42   

Jako że w mojej karierze edukacyjnej skończyłam studium pomaturalne na kierunku technik analityki medycznej odpowiem że pani laborantka jest leniem śmierdzącym... łatwiej jej pobrac próbkę z rzadkiej kupy... bo z takiej twardszej musi kawałek sobie "odlupać" , zawiesić w soli fizjologicznej, dokładnie wymieszać i poczekać aż to co niepotrzebne opadnie a na wierzchu zostaną jaja pasożytów - tę warstwę pobiera się do oglądania pod mikroskopem.
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2013-07-11, 17:29   

Tak sobie podejrzewalam. No coz - zmienialam juz wetow kilka razy, nie ma nikogo lepszego w okolicy, bede sama rozmiekczac te kupy. :evil:
_________________
http://www.garnek.pl/aniar/a
 
 
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2013-07-11, 18:20   

Ja rozpuszczałam kupy barfującego szczeniaczka żeby znaleźć połknięty spinacz.... oj trzeba się było napracować i długo czekać :lol:
_________________
Ania & czarne ruskie
www.infiniventus.pl
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2013-07-17, 17:13   

Wracając do tego "niewypalania" trawy przez mocz psów na BARFie - zastanawiam się mocno, czy to w ogóle jest możliwe.
Jedynym związkiem, znajdującycm się w moczu w znaczącej ilości, takim który mógłby ten trawnik "wypalać" jest mocznik. Jeśli psy na BARFie jedzą więcej przyswajalnego białka niż psy na gotowych karmach (co raczej powinno mieć miejsce), to powinny też wydalać z moczem więcej mocznika, a nie mniej. Zatem trawnik powinien być "wypalony" mocniej.
Czynnikiem, który mógłby wpłynąć na fakt mniejszej "zjadliwości" moczu jest woda, a konkretnie rozrzedzenie nią moczu, co powoduje, że stężenie mocznika maleje. Zjawisko to mogłoby wystąpić u psów pochłaniających więcej wody, u których mocz będzie rozrzedzony. I tu też można by spekulować, że BARF, będący dietą mokrą, powoduje większe ogólne spożycie wody niż u psów jedzących chrupki, które odwadniają, gdyż już samo pożywienie zawiera dużo wody. U kotów wykonywano badania, które wykazały, że koty jedzące więcej białka piją też więcej wody niż koty jedzące mniej białka. Nie wiem czy analogicznie jest u psów. Jeśli tak, to być może BARF również u psów może powodować zwiększone spożycie wody, a co za tym idzie - większe rozrzedzenie moczu i mniejsze stężenie mocznika. Ale to trzeba by zbadać, by takie wnioski wysunąć. Potrzebne byłyby badania ciężaru właściwego moczu psów na BARFie i nie-BARFie.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-07-17, 19:04   

Odnośnie picia... Brutus miał w swoim życiu krótki epizod jedzenia bobków. Pił dokładnie tyle samo wody...ale na surowiznie ma znacznie wiecej wody w pożywieniu. Tak więc spożycie wody napewno jest większe.
Co do tych wypalonych plam na trawniku... nie mam ogródka a jak jedziemy na działkę do rodziców / na wakacje to pies jest w "domu" a w domu się nie sika - tak więc wyjść trzeba za furtkę. Ale przecież chodzimy do naszego parku 3 razy dziennie. Tak jak większość psów z okolicy plus przyjezdni goście (są tacy co przyjeżdżają codziennie na spacerek). Przy takiej ilości zasiusiańców powinno tam nie być ani jednego źdźbłą trawy, ani jednego drzewka, krzaczka czy iglaczka. A wszystko rośnie pięknie i bujnie. Żadnych plam wypalonych nie widzę.Moze to zależy od ingerencji ludzia w życie rośliny - im bardziej pielęgnowana tym słabsza i wszystko ją zabija?
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-07-17, 19:10   

Moja suka jest ochlejem i lubi pić wodę. Obecnie również pije tyle samo co na suchym.
 
 
 
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2013-07-18, 10:55   

wracając do artykułu izy brakuje tam wzmianki o takich osobach jak ja, takich co nigdy nic w życiu nie usmażyły, ugotowały (tak jestem osobą dorosłą). gdzie w szkole wykuwały na blache od sprawdziany do sprawdziany aby tylko zdać i zapomnieć, bez wyższego wykształcenia?

i kurcze ktoś taki miałby z czystym sumieniem przygotowywać posiłki dla swojego podopiecznego? toż to morderstwo dla psa a na suchej karmie nawet tej po 2zł za kg pięknie jest napisane: "karma kompletna, zaspokajająca wszystkie potrzeby psa" :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne