BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Royal Canin - temat rzeka...
Autor Wiadomość
Anusi@k
Gość
Wysłany: 2013-11-03, 18:50   

Mnie tylko wqrza jedno - to że do karmy dodawane były i są BHA i BHT, że praktycznie samo zboże a co za tym idzie szkodliwy gluten, cała masa szkodzących węglowodanów, to że RC sponsorował nielegalne polowania na niedźwiedzie, nie dał nic do myślenia wcześniej tym wszystkim ludziom którzy nim karmili ???
Wory karm za free na wystawach, wyprawki dla kociąt itd. - bo wszystko było fajnie? a dopiero teraz jak biedne kociaki dostały SRACZKI, to wielkie oburzenie? Musiało to aż tak "widocznie" zaszkodzić kotom aby Ci ludzie zaczęli choć trochę się nad tym wszystkim zastanawiać?
A jakby nie biegunka? to dalej koty jadły by RC...
Szkoda mi tych wszystkich kotów ;(.
 
 
agal 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Wrz 2011
Posty: 296
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-04, 07:17   

Anusi@k napisał/a:
A jakby nie biegunka? to dalej koty jadły by RC...


Alez oczywiście - raban podniósł hodowca brytków po tym, jak DOSTAŁ kolejną partię wyprawki dla kociąt.

Od lat KUPUJĘ moim kotom wyprawki, także karmę. Przygotowuję małe pudełeczka z barfem od 2 lat. Od RC odeszłam wiele lat temu. Przez chwilę podkarmiałam półtora roku temu, bo koleżanka miała dostęp do RC dla MCO francuskiego za rozsądne pieniądze. Jakież było moje zdziwienie, kiedy koty, które jadły RC tylko na 1 posiłek, zaczęły chorobliwie tyć :shock:

Ag.
  Zaproszone osoby: 1
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-11-04, 12:56   

Nie sądzę, żeby RC zmienił swoja karmę na lepszą dla zwierząt. :-( To są wielkie koncerny nastawione na dochód i nie ważne ile zwierząt umrze, ile będzie chorowało po tych karmach, bo liczą się tylko zyski. Kiedyś usłyszałam....zwierzak?? nie będzie ten, to będzie inny, jest ich tyle, że dla każdego wystarczy. Dla mnie to jest przerażające.....
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-04, 13:39   

No tak, ale jeśli sprawa zrobiłaby się wystarczająco głośna, na tyle żeby im dochody spadły, to musieliby się jakoś do tego ustosunkować, bo inaczej zaczęliby tracić coraz więcej klientów.
 
 
smeg 

Barfuje od: 26.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 11 Paź 2013
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-11-04, 13:49   

Nie sądzę, żeby sprawa się zrobiła na tyle głośna - w końcu to "tylko biegunka", koty nie padły od tego. Podobnie jak Anusi@k, wkurza mnie, że teraz nagle osoby karmiące tą karmą się obudziły, zamiast zainteresować się wcześniej, czym faszerują kota. Zmianę białka z mięsa na białko suszone w składzie zauważyły, a ogromnej ilości zbóż już niekoniecznie. Cóż, nie liczę na to, że firma poprawi jakość produktu, ale może przynajmniej jest szansa, że więcej osób zacznie czytać skład karm swoich zwierząt i pomyśli nad tym, czy są rzeczywiście takie dobre.
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-06, 12:40   

Taaa...ja już się łapię na tym, że jak widzę przy kasie kilka-kilkanaście puszek z napisem "Karma dla kota" (czyli najtańsza marketówka) to mam ochotę zrobić wykład o zawartości mięsa w tekiej puszce :)

Czy firmy sie przejmą? no jakoś sie przejmą...na tyle, zeby zatuszować kolejną aferę.
Przecież afera z melaminą w karmach, po której zwierzęta umierały, i psy i koty, i kóra objęła cały świat, byla nie tak znowu dawno.
I co? kto dzisiaj o niej pamięta ?
Było parę procesów w USA, zapewne przyznano kilka odszkodowań, pozamiatali i dalej liczą zyski.

Czy ludzi uda się jakoś "oświecić" ?
Wątpię.
Na forum miau, gdzie wątek o karmieniu barfem jest stale dostępny, gdzie juz sporo osób w różnych tematach o tym pisze i namawia do mięska, gdzie co jakiś czas wybuchają dyskusje (czytaj kłótnie) na temat żywienia :) ...ciągle przeogromna większość nie wychodzi ponad Whiskasa i RC, w przekonaniu, że to jest najlepsze dla kota.
Hodowcy?
Pewnie w calej Polsce do policzenia tych barfujących wystarczyłoby palców...no może razem z nogami.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-06, 12:43   

Kazia napisał/a:
Taaa...ja już się łapię na tym, że jak widzę przy kasie kilka-kilkanaście puszek z napisem "Karma dla kota" (czyli najtańsza marketówka) to mam ochotę zrobić wykład o zawartości mięsa w tekiej puszce :)

Ja jak czasem przechodzę z wózkiem między regałami z jedzeniem dla zwierząt i widzę, jak ludzie "uważnie" studiują opakowanie, to pod nosem, średnio głośno mówię, że nie warto tego śmieciowego jedzenia kupować.
Jeszcze się nie odważyłam zaczepić osoby, żeby zrobić wykład.
Ale kiedyś (jak będę miała troszkę czasu) stanę i będę oglądać i studiować poszczególne karmy. Jak ktoś przystanie w poszukiwaniu jedzonka, to wtedy zagadam. Zobaczymy co będzie, jaki będzie odbiór.
 
 
agal 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Wrz 2011
Posty: 296
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-06, 13:06   

Kazia napisał/a:
Hodowcy?
Pewnie w calej Polsce do policzenia tych barfujących wystarczyłoby palców...no może razem z nogami.


Jesteś w mylnym błędzie...

Ag.
  Zaproszone osoby: 1
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-06, 14:44   

A można być w "niemylnym" błędzie?
:))))))

Jeżeli sie mylę, to tylko powód do radości jest.
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2013-11-06, 16:53   

To w ramach ciekawostki napisze, ze zadalam pytanie firmie Royal Canin (Francja) przez maila dzisiaj po poludniu, dostalam odpowiedz po 2 godz. Pani mi odpisala ze suszone bialko drobiowe to to samo co suszone mieso drobiowe (lol) i ze niestety nie moze mi powiedziec jaki jest procent tego skladnika w stosunku do reszty, gdyz informacja ta jest poufna :lol:
 
 
NinaWi 
BARFny Hodowca


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-06, 16:56   

Brawo dla tej pani za umiejętności. Powinna już zostać zwolniona. Chyba, że mają taką politykę, ale to strzał w kolano w takiej sytuacji.
_________________

Hodowla Kotów Norweskich Leśnych Z Ogrodu Lorien*PL
 
 
agal 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Wrz 2011
Posty: 296
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-06, 17:49   

Kazia napisał/a:
A można być w "niemylnym" błędzie?
:))))))


Nie wiem, ale ja uwielbiam ten żart językowy :D

Ag.
  Zaproszone osoby: 1
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-08, 09:06   

vesela krava napisał/a:
niestety nie moze mi powiedziec jaki jest procent tego skladnika w stosunku do reszty, gdyz informacja ta jest poufna


Nie ma takiej opcji! Zgodnie z obowiązującą ustawą o paszach w UE, producent jest zobowiązany do udzielenia takiej informacji. Jeśli Ci zależy, napisz zapytanie, które wyślesz listem poleconym przywołując odpowiednie zapisy ustawy, a na pewno uzyskasz odpowiedź.

[ Dodano: 2013-11-08, 09:08 ]
Tufitka napisał/a:
Ale kiedyś (jak będę miała troszkę czasu) stanę i będę oglądać i studiować poszczególne karmy. Jak ktoś przystanie w poszukiwaniu jedzonka, to wtedy zagadam. Zobaczymy co będzie, jaki będzie odbiór.


Odbiór będzie taki jak świadków jehowy ;-) .
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-08, 12:48   

Szok... Należy to udostępniać gdzie się da moim zdaniem.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-11, 08:24   

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale Royal Canin zostało wykupione przez firmę Mars, więc nie dziwi mnie taka zmiana składu karmy. Będzie tylko gorzej...
Na oficjalnej, polskiej stronie firmy Mars nie ma o tym nawet wzmianki. Ale w wersji angielskiej (zaraz pod sekcją "Bite-sized facts") - już tak. Podają, że wykupili też 34 innych marek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne