BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odkurzacze usuwające sierść, szczotki...
Autor Wiadomość
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-26, 20:59   

saphirith1987, ja mam Dysona bezprzewodowego od kilku miesięcy. Wcześniej używałam bezprzewodowego elektroluxa ergorapido - w sumie dwa, każdy wytrzymał ok 1,5 roku. Codziennie odkurzane ok 50 m2 w tym kanapy. Nie wiem ile pociągmie Dyson ale jeśli chodzi o skuteczność to wymiata. Używam dwóch nakładek- tej do tapicerki i zwykłej do podłóg. Dla mnie jest rewelacyjny, przy 4 kotach nie wyobrażam sobie dnia bez odkurzacza który jest pod ręką i bezprzewodowego :mrgreen:
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-06-27, 08:40   

po półtora roku bateria jak nowa! (odpukać tfu tfu)
okurzam rzadziej niż wcześniej, bo zabawka się opatrzyła, ale wygoda jest niesamowita, naprawdę!
bardzo polecam, tylko ta cena...

nie mam co prawda dywanów, ale testowałam na starym dywanie teściowej i odkurzacz jest równie rewelacyjny

Ewik72, skąd masz końcówkę do podłóg? dokupiłaś dodatkową? bo mój był z elektroszczotką, którą używam z konieczności do paneli
Ostatnio zmieniony przez doradora 2016-06-27, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-27, 09:08   

doradora, była w zestawie ( w sumie były trzy : do dywanów, do tapicerki i do podłóg i małe końcówki). Nie wiem czy nie mówimy o tej samej tzn elektroszczotka to ta którą ja uznałam że jest do podłóg. Bynajmniej świetnie się sprawdza na podłogach i zbiera idealnie powywalny z kuwet drewniany żwirek (a już np na dywanie w ogóle).
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-06-27, 09:47   

ja też mam Dysona bezprzewodowego od kilku miesięcy i jestem baaardzo zadowolona!!!! codzienne odkurzanie nie jest dla mnie problemem - po prostu biorę odkurzacz i już :hura: uwielbiam go!! i ten power!! w salonie mam kłaczasty dywan - wszystko z niego wyciagnie!! jedynym minusem oprócz ceny oczywiście jest jego krótki czas dzialania - niestety żeby zrobić od razu mieszkanie z dywanem oraz narożnik trzeba poczekać do drugiego naładowania, które trwa 3 godz, czyli trzeba rozsądnie podzielić pracę i myślec o tym, ze jak będziemy się guzdrać, to w połowie sprzątania skończy się bateria
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-06-27, 09:55   

no ja mam w zestawie taką:


chciałam dokupić mniej wiecej taką, ale oryginalna, pasująca do dysona kosztuje coś koło 200 zł


a teraz nowość, to taka do podłóg
 
 
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-27, 09:57   

Dziewczyny tak chwalicie, a jednocześnie uprzedzacie o wysokich kosztach zakupu. Czy możecie napisać jakie konkretnie typy Dysona macie? Też zastanawiam się nad zakupem nowego odkurzacza. Pytanko: czy Wasze odkurzacze - zarówno końcówki jak i kółka nie rysują podłogi? To dla mnie ważne, bo wydaje mi się, że swoim odkurzaczem załatwiłam sobie panele...
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-06-27, 10:17   

ja mam model animal oczywiście; jeżeli chodzi o rysowanie podłogi, to w kuchni i korytarzu mam kafle, a w pokojach panele porysowane już wcześniej (podłogi są do wymiany), tak więc w tym temacie Ci nie odpowiem
Doradora,
ja mam:
- tą pierwszą dużą, którą używam do podłóg i dywanów - turboszczotka
- taką samą, ale małą, którą mój mąż używa do narożnika - mini turboszczotka
- cienka długa końcówka do szczelin
- mała końcówka wysuwana

- tej drugiej i trzeciej nie mam

do czego chciałas dopukic tą drugą ?
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-06-27, 10:22   

my mamy DC62 animal pro za 1500 zł

pomimo świetniej jakości i mega zadowolenia uważam, że cena jest przesadzona

a! raz na kilka miesięcy przedmuchujemy filtr za pomocą sprężonego powietrza

Arora, do paneli właśnie, bo mnie wkurzało, że turboszczotka głośna jest (w porównaniu z brakiem turboszczotki) a nie jest mi potrzebna

ja panele mam bardzo lichej jakości i do tego w drobny wzorek, więc nie wiem czy porysowane przez odkurzacz
swoją drogą do podłogi mam bardzo luzacki stosunek, więc odnośnie rysowania, to mam wywalone ;-)
Ostatnio zmieniony przez doradora 2016-06-27, 10:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-06-27, 10:25   

sprawdziłam, tez mam animal pro a mój mąż bardzo chce jeszcze dokupić taki normalny na kabel, ale nie wiem czy jest sens - dla mnie on jest wielki, ciężki i głośno ryczy
Doradora - jesteś z tego DC62 też zadowolona?
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-06-27, 10:30   

no jasne, że jestem zadowolona, przecież cały czas piszę! ten DC62, to właśnie bezprzewodowy

w ciągu 1,5 roku użyliśmy odkurzacza przewodowego raz, pamiętam, bo to było przy wieszaniu półek, żeby wciągać pył z wiertarki

czaaasaaaami braknie mi baterii na poodkurzanie półek i leżanek dla kotów, ale podłogi zawsze machnę
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-06-27, 10:44   

Doradora,
przepraszam, przeczytałam że masz dwa: bezprzewodowy i na kablu ;-) niezła rozpusta cenowa, ale mój mąż jest stukniętym pedantem i strasznie się denerwuje jak odkurza i w połowie konczy sie bateria (a robi to bardzo dokładnie i długo) :lol: Uważa, ze ten co mamy jest tylko na takie sprzątanie doraźne, codzienne, a na takie porzadne odkurzenie raz w tygodniu to musi być porządny, wielki i z jeszcze większą mocą (taki bzik); dla mnie wystarczy ten bezprzewodowy - kocham ten odkurzacz :love:
jest jeszcze jedna ważna rzecz - łatwy dostęp do wnętrza szczotki: łatwo się ją czyści i wyciąga włosy, w porownaniu do innych odkurzaczy
 
 
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-27, 10:47   

Dzięki za info. Pierwsze w kolejności żelazko, potem odkurzacz... ;-)
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-06-27, 10:54   

Przytoolanka,
ja jeszcze zastanawiałam się i bardzo mnie kusił odkurzacz Philipsa:
http://www.philips.pl/c-p...czenia-na-mokro

i odkurzanie i mycie podłóg w jednym i to bez kabla - marzenie!!!! dla mnie problemem zawsze były ciągnące się i plączące kable; ale po pierwsze to była nowość i nie było żadnych opinii na jego temat a po drugie mam matowe kafle i mop strasznie je mazał i bałam się, ze po tym też będą pomazane; a po trzecie zdecydowaliśmy sie na mopa parowego, zeby nie używać żadnych srodków do mycia podłóg i żeby były dobrze odkarzone, tak więc to urządzenie przegrało z dysonem ;-)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-06-27, 11:11   

ok, ja się wycofuję z rozmowy, bo zbacza na obce dla mnie tereny
odkażanie podłogi :shock: mazy na płytkach :shock: to podłogę się myje? :shock: (to ostatnie, to taki żarcik, bo na święta czasem umyję :-P )
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-06-27, 11:18   

Doradora,
chyba zostałam źle zrozumiana ;-) ;-) jestem całkiem normalna (to mój mąż jest stuknięty), ale jeżeli chodzi o podłogę, to sama podjęłam decyzję, że nie bedę uzywała żadnych srodków do jej mycia, bo na niej jedzą kotki, wiec nie chcę żeby lizały płyn do mycia naczyć, a z drugiej strony mycie samą wodą trochę do mnie nie mówi (zwłaszca, ze maluchy starsznie brudzą, bo wyciągają wszystko z miski), tak więc padło na mopa parowego - bez detergentów, ale za to czysto i bez bakterii
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne