BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kaczka
Autor Wiadomość
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-05-16, 08:05   

taki korpus z kaczki ma raczej mniej mięsa niż taki korpus z kurczaka bo skrzydła z kaczki to same kości obciągnięte skórą prawie bez mięska. A że w większości wszelkie proporcje w np. gotowcach bazują na kurczaku jednak to ja bym trochę więcej mięsa dodawała do tych "mięsnych kości". Tak +20% wagi owych mięsnych kości. Tez rzadko korzystam z kalka a często z gotowców i tak bym korpus z kaczki potraktowała jako takie mniej mięsne kości. Chyba, że na samym korpusie jakoś wyjątkowo więcej mięska czy skóry się ostało bo to też w każdym sklepie inaczej dzielą. Ale te +10% przynajmniej i tak bym mięska dołożyła. To tak na oko. Bo w kalkulator tego wpisać się za bardzo nie da chyba, ze potraktujesz porcje z kaczki jako porcję z kurczaka. Koci Kalkulator zresztą w ogóle nie bardzo lubi kości jakiekolwiek i ciężko cokolwiek z kością w nim zbilansować bo proporcje fosforowo-wapniowe wariują jak głupie, dlatego ja rzadko z niego korzystam. I tak jak HoWaKo mam nadzieję, że moja logika mnie nie zawiedzie.
 
 
RosieChi 


Barfuje od: 17.04.2015
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 65
Wysłany: 2015-05-29, 15:02   

Mój pies mięso z kaczki lubi, ale mam pytanie o kacze kości. Jak dotąd podawałam kości z kurczaka (podudzia i skrzydełka znikają w całości). Czy skrzydełka z kaczki mają twardsze kości niż kurczak? Pytam, bo piesek mały i wolę się upewnić wcześniej.
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-05-29, 15:12   

Ja uwazam, ze kaczka ma takie ciezsze i mocniejsze kosci niz kurczak, ale nie wiem czy to sie przeklada na trudnosc gryzienia.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-05-29, 15:20   

kacze kości są twardsze, większe i trudniejsze do gryzienia niż kurczak. Moje koty kurczakowi to i w całości by dały radę ale z kaczki żadnej kości nie ruszą bo za twarde. Już indyka prędzej próbują męczyć chociaż też z marnym skutkiem.
 
 
RosieChi 


Barfuje od: 17.04.2015
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 65
Wysłany: 2015-05-29, 20:20   

Dziękuję, bardzo mi pomogłyście :-) :kwiatek:
 
 
Nersenelia 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 62
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-08-24, 18:28   

Ok. Padlo to pytanie w wątku ale nie znalazlam odpowiedzi. Podalam wczoraj trochę Miesa z tuszy mojej zolzy i.. nic. jeszcze mloda jest wiec nie czekam dużej jak dzień na jej przelamanie. Ale pytanie brzmi czy mięso z kaczki jest tak wartościowe ze warte walki o uznanie o psa? Czy do trzech razy sztuka i mogę z czystym sumieniem dopuścić?
_________________
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-08-26, 14:20   

Odpuść. Żadne mięso nie jest na tyle hiper ekstra super, żeby wmuszać je na siłę. Mój jeden pies np kaczkę owszem, ale już gęsi nie tknie. Może Twoja nie jest głodna, może akurat jakiś lewy kawałek. Spróbuj znowu za jakiś czas, a na razie daj z tym spokój.
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
Nersenelia 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 62
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-08-31, 09:07   

Zofijówka napisał/a:
Odpuść. Żadne mięso nie jest na tyle hiper ekstra super, żeby wmuszać je na siłę. Mój jeden pies np kaczkę owszem, ale już gęsi nie tknie. Może Twoja nie jest głodna, może akurat jakiś lewy kawałek. Spróbuj znowu za jakiś czas, a na razie daj z tym spokój.


Dziękuje za odpowiedź i rady :)
_________________
 
 
svea 


Dołączyła: 11 Wrz 2015
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-16, 20:24   

A ja mam pytanie - kaczki nigdy w życiu nie jadłam, nie gotowałam i znam w zasadzie tylko z Brzechwy :) Dzisiaj kupiłam pekinkę wypatroszoną, powszechna opinia mówi, że to tłuste mięso. Więc czy dla prawie czteromiesięcznego kociaka dodawać jeszcze jakiś tłuszcz? Mam smalec gęsi, barf będzie robiony z felini complete+tauryna. Ile ewentualnie na 1 kg mięsa? Ten przepis przy fc jest dość nieprecyzyjny, jeśli chodzi o dodawanie tłuszczu, a kalkulatora i office'a jeszcze nie mam.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-10-17, 00:19   

svea :kwiatek:
Kaczka ze skórą oczywiście, bo taka najlepsza do barfa to tłuste mięso. Myślę, że nie ma potrzeby dokładania tłuszczu. Chyba że uznasz, że jest chuda i marna, to wtedy pasowało by coś dołożyć. Jeśli chodzi o przepisy z gotowymi preparatami np. FC, to one zawsze oparte są o przepis producenta danego preparatu. I tego się trzymamy, bo w gotowych preparatach są wszystkie potrzebne witaminy i minerały w bezpiecznych ilościach, bez względu na mięso które zastosujesz. I trzymaj się tego bez kombinowania. Inna rzecz jest z naturalnymi suplementami do Barfa, na które prędzej czy później wszyscy przechodzimy, :mrgreen: bo jest o wiele większa możliwość kontroli nad tym czego i ile kociak dostaje w mieszance,
jaką kombinacje mięs zastosować i co będzie dla niego korzystniejsze.
 
 
svea 


Dołączyła: 11 Wrz 2015
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-17, 16:39   

Dzięki, kaczka faktycznie okazała się tłusta, tym bardziej że chyba nie oskubałam jej bardzo dokładnie z mięsa (albo ona pod skórą nie miała go jakoś dużo, ale może kaczki tak mają), zabrakło mi czasu (nagła awaria w rodzinie w trakcie dziabania ptaszyny) i wprawy, pierwszy raz w życiu obrabiałam ptaka w całości. Mam nadzieję, że kot zje, bo cała mieszanka wyszła mocno tłusta, a przynajmniej zauważalnie tłustsza niż dotychczasowy szponder+indyk. Ewentualnie będę mu mieszać z innymi, chudszymi. Suplementy w nocy już zamówiłam, w tygodniu powinnam mieć komplet i wtedy dopiero się zacznie - kaczka to będzie pikuś :-D
 
 
beatakrzemien 

Barfuje od: 01.12.2015r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lis 2015
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-01-01, 07:34   

Witajcie w Nowym Roku :) Mam pytanie odnośnie kaczki. Chcę zamówić "kaczkę z kością" z AsPolu i nie wiem jak ją potraktować w kalkulatorze barfnym. Wpisać ją w miejsce mięsa? Bo kościach dostępne są tylko wyroby z kurczaka :) Policzyć tak, jakbym dawała normalne mięsko po prostu? Będę wdzieczna za pomoc :)
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2016-01-02, 10:10   

Nie da się wpisać tego dp Kalkulatora, dopóki nie znamy choć z grubsza składu (proporcje mięso/kości, ilość białka i tłuszczu, czy i jakie podroby wchodzą w skład, ile). Pozostaje Ci wymieszanie czegoś "na oko".
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
beatakrzemien 

Barfuje od: 01.12.2015r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lis 2015
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-01-02, 10:29   

Dziękuję za odpowiedź :) A jeśli mam 70% mięśni, 20% podrobów i 10% żołądków to po prostu zaliczyć to do 70% mięśni? Pierwszy raz będę podawać mięso z kością :)
 
 
Sushi 


Barfuje od: 1.10.2015
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Wrz 2015
Posty: 58
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-01-02, 13:42   

Odnoście zawartości kości w mięsie z kością z aspolu, to rozmawiałam z nimi i powiedzieli, że tak pi razy oko - kości jest koło 20%. Raz jest to 17%, raz 25%, ale średnio koło 20, więc możesz takie założenie przyjąć ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne