BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Katowice i cały Śląsk - mięso, podroby
Autor Wiadomość
disel 

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 59
Wysłany: 2013-12-09, 07:19   

Zawsze mozesz dopytać ile procentowo jest podrobów a ile miesa, ja tym zawsze mieszam z warzywami. W tych mieszankach nie ma kosci wiec pozostaje tak zbilansować zeby było ok. Dobrze ze pakuja tez po 0,5 kg, zawsze dorzucę około 25 % warzyw i 25% kości.Moja psica bardzo lubi to mięsiwo. Wagę ma dobrą zawsze ok 43/44 kg. :lol:
 
 
Rapsodia 
BARFny Hodowca

Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 28
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-10, 21:54   

Dopytać oczywiście mogę, ale i tak nie wiadomo czy uzyskam odpowiedź zgodną ze stanem faktycznym ;-) Taka podrobowa mielonka to łatwy sposób na pozbycie się różnych tańszych i mniej pożądanych części zwierzaka ;-) Choć najśmieszniejsze, że okazało się, że ja to mięso czasem moim psiakom serwowałam, nawet o tym nie wiedząc.. :-) Znajoma często zamawia tam dla siebie i czasem trochę mi odsprzedaje. Faktycznie mięso nie wydaje mi się złe, czasem nawet kot się chwyci. Psy wcinają aż miło, ale one nie są bardzo wybredne. Zamówiłam sobie troszkę od znajomej z następnej dostawy, także nie muszę jechać :-) Spróbuję też serc niemielonych, taniej raczej nigdzie nie znajdę.
A te przełyki wołowe powinnam traktować raczej tylko jako gryzaki, czy jest na tym cokolwiek mięsa?
 
 
Bigiel 


Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-11, 09:26   

Raczej nie będzie w tym problemu.

Pytałam Pana o żołądki z treścią - powiedział, że oni nie bardzo, ale może dać numer do ubojni bezpośrednio ;)
 
 
disel 

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 59
Wysłany: 2013-12-11, 15:08   

Na pewno tej karmy nie mozna podawać samej cały czas, ze względu na dużą ilość podrobów w niej, (wątroby,serca) stwierdzam to po kupach mojej psicy są czarne i luźne. Trzeba dorzucić do tego chrzastek (ja daję kolanka cielęce) kosci, szyje indycze ,kacze itd. itd.
Na pewno jest to dobra karma ale tylko jak jest urozmajcona. Samej tej karmy bym sie bał dawać... No i oczywiście obserwacja cały czas psa...
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-02-10, 13:13   

W prawdzie disel, podawał już link do tej ubojni indyków w innym wątku, ale myślę że i tu można tą informację o nich wkleić.

Właśnie przed chwilą tam dzwoniłam, obecnie zakupy dla osób prywatnych niezależnie od ilości są możliwe tylko przez sklep firmowy, który znajduje się zaraz obok ubojni.
http://www.indyk-slask.pl...indyk_slask,9,1

I tak na szybko podane ceny przez telefon ;-)
szyja indycza bez skóry 3,15
lotki, kupry (na zamówienie) odpowiednio 3 i 3,90
żołądki 8
serca 5,25
chrząstka indycza 3
korpusy 1,60

W sklepie odebrała bardzo miła pani, można zamówić wcześniej jakieś większe ilości. Ja zaryzykuję i na miejscu podejrzę co jeszcze ciekawego będzie można u nich znaleźć

Natomiast nie mają pozycji którą kupuję u siebie w mięsnym pod nazwą "rosołowe", za czym bardzo boleję :-( Fajne mięsko z tą wąską kostką jakie spotyka się przy pałkach i jakimiś ścięgnami. U mnie w mięsnym (sieć "świeżyzna") jest po 7,50; a bardzo chętnie znalazłabym na to jakieś tańsze źródełko :roll:
Tak się ono prezentuje, dla psiaków które dokładnie gryzą super.


Fochowi mielę część bez tych płaskich ścięgien, gdyż jak kiedyś źle pogryzł (a on ogólnie w tym względzie leniwy), to musiało mu potem na żołądku leżeć, aż w końcu tymi płaskimi zwymiotował. Teraz w kawałku nawet nie ruszy, tak się zraził :-/
Ostatnio zmieniony przez Hekate811 2014-02-10, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-02-10, 13:18   

Ale tanie szyje!! :shock:
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-02-10, 13:38   

No właśnie diesel podawał kiedyś z cennika że mieli po 4zł. Możliwe że pani w sklepie się przejęzyczyła, ale ostatnio u mnie na miejscu widziałam też po 4, więc możliwe że spadły z ceny. Mam nadzieję że uda mi się tam wbić w tym tygodniu to sobie ceny pospisuję, choć to wiadomo że to w zależności od kursów skupu itd może się zmieniać.

Czasami jak jestem w domu w południe i mi się przypomni to włączam agro biznes na jedynce, mówią czego ceny rosną, czego tanieją (oczywiście odnośnie skupu żywca, ale wiadomo że to się potem przekłada na ceny), a potem można się spodziewać promocji w sklepach :-P

[ Dodano: 2014-02-18, 12:06 ]
Tak więc jestem już po zakupach i czas na podsumowanie ;-)

Powyżej podane ceny się potwierdziły, szyje za 3,15, duże około 600-700gr.

Dodatkowo spisałam i inne ceny:
-podudzia 6,00 zł/kg
-golonki 7,80 zł/kg
-skrzydła 6,10 zł/kg
-mięso drobne (różne skrawki, trafiały się i tłustsze ale generalnie czyste mięso) 8,60 zł/kg
-udźce ze skórą i kością 10,80 zł/kg
- udźce bez skóry i kości 12,00 zł/kg
Udźce raczej mniejsze kawałki bez skóry i kości około 1kg
Dużo serc posiada koronę (2-3cm kawałki tętnic i żył obsługujących serca).

Jest jeszcze MOM (ale to chyba tak jak lotki i kupry na zamówienie) mrożony w 15kg blokach kl A po 1,80 zł/kg, kl B ale nie pamiętam ceny.

Teraz jeśli chodzi o dojazd. Jeśli ktoś z was jeździ trasą A1 między Piekarami Śląskimi a Gliwicami (węzeł Wieszowa)warto zboczyć z trasy gdyż zakład znajduje się niecałe 4km od zjazdu, a droga bardzo prosta. Na końcu należy wjechać w taką niepozorną drogę z płyt betonowych, która prowadzi do bramy głównej przy której znajduje się sklep firmowy.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-06-13, 11:46   

a dziczyznę może kupujecie?
znalazłam taką stronkę http://kola.lowiecki.pl/ao/prom/dzicz/sprzed.htm
nie dzwoniłam, bo ja na samym początku drogi barfowej i nie bardzo wiedziałabym o co konkretnie zapytać w sprawie kota :)
 
 
bania91 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 10 Lip 2012
Posty: 7
Skąd: jaworzno
Wysłany: 2014-09-16, 14:48   

Ja dzwonilam do Podrobex i pytałam czy można u nich kupić mięso bez mielenia (moje koty nie tkną mielonego) ale Pani mi powiedziała, że oni sprzedaja tylko mielone i nie ma opcji żeby mieso kupić w całości, dlatego mimo świetnej ceny zrezygnowałam z zakupu tego "mięska" ew tylko podroby, bo mieszanki bym nie wzięła. :)
 
 
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-06-22, 21:21   

A czy może ktoś polecić (czy takie w ogóle są?!) sklepy w okolicach Jastrzębia Zdroju/Żor/Rybnika ? :)
 
 
daaniel 

Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 7
Wysłany: 2015-10-30, 19:33   

Chciałbym na próbę zamówić kilka produktów z ECOKARMA .
Warunki są takie że można zamówić 50 kg z dowozem gratis lub mniej i umówić się gdzieś na odbiór naterenie Górnego Śląska gdyż z tego co mi odpisano co jakiś czas jest transport w te okolice.
Drugi warunek jest taki że produkty w kostkach po 250g można zamawiać tylko na kartony czyli 10kg jednego asortymentu natomiast te pakowane po 1kg można dobierać dowolnie byleby było w sumie minimum 10kg.
W związku z tym poszukuję chętnych na zamówienie 50kg i transport do Gliwic lub mniej i odbiór przy okazji ih transportu, tak aby można było zamówić kilka rodzajów "mielonek" w kostkach i rozdzielić miedzy sobą.Ja ze swojej strony brałbym ok 15kg.
 
 
MagdaMisia 

Barfuje od: 5.02.2016
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sty 2016
Posty: 64
Wysłany: 2016-04-06, 14:46   Zamówienie na smalec gęsi

Czy ktoś byłby zainteresowany zakupem smalcu z gęsi 750 ml x 6 ? lub wielokrotność liczby 6
Chciałabym kupić ale może w większym gronie sie coś uda ?
Ja jestem z Rudy Śląskiej jeśli ktoś chętny to proszę pisać.

Co do eko karmy zamawiałam tam 50 kg ale okazało się że jeżdżą co 2 tygodnie i akurat byli u nas jak zamówiłam mogą mi przysłać 30 a do reszty najwyżej sobie później dokupię czekałam na dostawę reszty 20kg i okazało sie że nie przyjechała dalej dowiedziałam sie że pieniążki oddali mi na konto i nie poinformowali mnie o tym ! tak że widocznie im sie nie opłacało z 20 kg jechać. Jak coś mogę zrobić zamówienie.
_________________
MagdaMisiaIsabellaAisza
 
 
Natas 

Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-04-13, 17:28   

Czy ktoś w okolicach Tychów ma namiar na tanie mięso?
_________________
NataS
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-04-14, 07:26   

makro - ale tylko wołowina, bo już drób "zwyczajny" jest droższy niż w markecie
 
 
Olenka 


Barfuje od: 10.2016
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Kwi 2015
Posty: 11
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-09-10, 21:30   

Odświeżam trochę temat, bo ja znów od niedawna bardziej się tematem zainteresowałam ze względu na realną potrzebę mojego młodego kociska. :D

Ktoś może coś polecić w Bytomiu/Rudzie Śląskiej lub okolicach? U mnie na osiedlu raczej kiepsko z tematem - jest jeden mięsny obok mnie i mnóstwo marketów, ale przyznam się szczerze - nie lubię mięsa z tych dużych sklepów. Nie wzbraniam się tak całkowicie, ale odczuwam pewien dyskomfort związany z brakiem zaufania. :P Poza tym, może ktoś miałby już sprawdzony i przede wszystkim tańszy punkt. Ktoś coś? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne