BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podroby - jakie, ile, udzial w diecie
Autor Wiadomość
filka 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-05-21, 10:56   

Na dzień dzisiejszy wyeliminowałam z diety podroby po których zdarzała się luźniejsza kupka, zmieniłam rodzaj i ilość mięsa, ilość suplementów żeby ilości w kalkulatorze były w normie. Żołądki zostały, po nich nic się nie dzieje. Przy następnym układaniu jadłospisu będę się starała wyeliminować całkowicie podroby oprócz żołądków.
 
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-05-21, 11:15   

Nie musisz ich wywalac po całości. Jezeli pies je chetnie jada, smakuja - zminimalizuj a obniżajac ich ilość obserwuj sytuacje kupową. pamietaj - jeden kurczak ma tylko jedno serduszko... Nie wiem na ile czasu starczy kurak Twojemu psu - ale dla tego własnie czasu wystarczy 1 serce, 1 żoładek, 1 watróbka.
 
 
filka 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-05-21, 11:39   

Z podrobami jest różnie, czasami zje, czasami powącha i stoi - woli zjeść warzywka :-P chociaż rzadko je dostaje, bo omija szerokim łukiem jak widzi w misce.
U nas serca (wołowe) idą jako mięsko raz - dwa razy w miesiącu i jest bez rewelacji.
Kurak może na 3-4 dni. U nas szybciej kaczkę zje niż kurę i po tych podrobach nic się nie działo. Będę kombinować.
 
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-21, 13:41   

Iza, troche nie masz racji. Porownanie kotow domowych do lwow jest bledne. Lwy poluja w grupie na duza zwierzyne. Mozna porownywac je w tym temacie z wataha wilkow, gdzie kazdy zje to, co uda mu sie wyszarpac. Ale male koty jedza od kilku do kilkunastu razy dziennie male ofiary - i kazdy z tych posilkow jest perfekcyjnie zbilansowany... przez nature. To ideal, do ktorego aspirujemy uzywajac wagi do suplenentow. Pamietaj tez, ze malo ktory kot wazy tyle co wiekszosc psow, wazy zwykle kilkakrotnie mniej. Dawkowanie na oko mogloby sie latwo skonczyc niedoborami, lub przedawkowaniem.

Ja nie jestem zwolenniczka wydzielania kotom pokarmu co do grama i cyrkow nad miska. Rzucam im co jakis czas mieso w kawalkach albo jako tako zmielone i jedza ile potrzebuja. Ale to mieso ma nasladowac to, co zjadlyby w naturze - np mysz. Taka jest idea barfa.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-05-21, 13:55   

Nie przesadzajmy - maltany, jorki czy inne mikropsy (których wcale az tak mało nie jest) sa mniejsze niż koty. Dostają normalnie jeść. Żadnego cudowania.
Użyłam dla porównania akurat lwów własnie dla ich stadnego zycia. To są takie same koty tylko wieksze. Ta sama fizjologia, biochemia, anatomia. Może troszkę dalsza relacja wśród kotowatych (kot domowy do lwa) anizeli wsród psowatych (pies domowy do wilka), ale nadal to samo.
Ponadto pytanie dotyczyło Dlaczego mój pies ma rewolucje po podrobach? A odpowiedź na to pytanie odniesiono do kota. Całkiem niewłasciwie.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-05-21, 15:23   

Domowe koty nie są w żadnym razie podobne do lwów w zakresie zwyczajów żywieniowych i nie można ich porównywać. To jest fakt biologiczny i polemika z nim jest bez sensu.

Nie odniosłam pytania dotyczącego psa do kotów. Tu nie chodzi bowiem o jednego konkretnego psa - wyraźnie i wielokrotnie podkreślane było w wątkach psich, że podroby rozluźniają im kupę, a tzw. rewolucja po podrobach też się zdarza. I to jest moim zdaniem coś, czego być nie powinno ani u psów, ani u kotów, ani u ludzi. Napisałam wyraźnie, że u kotów po zbyt dużej ilości podrobów na raz także wystąpią rewolucje. To nie jest właściwość jedynego tylko na Ziemi gatunku - psa - że ma rewolucje po zbyt dużej ilości podrobów na raz. A skoro pisze się na Forum, że jest to sytuacja częsta, to dla mnie znaczy, że jest coś na rzeczy i przynajmniej należałoby zastanowić się nad tym. Jeśli ktoś ma chęć oczywiście.

Natomiast mielenie, w kocim barfie niekonieczne, nie ma tu nic do rzeczy.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-05-21, 17:40   

dagnes, bo dużo psiarzy robi tak, ze w jednym posiłku są podroby, w innym mięsne kości, w innym mięso. Bo tak jest zazwyczaj łatwiej. Stąd zapewne wiele razy w wątkach psich przewija się rozluźnienie po podrobach.
 
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-05-21, 19:05   

Sposób podawania podrobów - głównie wątróbki czy nerek, opisany przez Sne jest ewidentnie błędem.
Natomiast 3 osobniki opisane przeze mnie wczesniej nawet po połówce wątróbki kurzej wmieszanej w mięso - fruuu, leci z dupska rzadko i obficie.
Po prostu są takie osobniki. Z tego co zaobserwowałam - koreluje to z niechęcią do spożywania wszelkich podrobów. Pies za nic nie chce = ma problem już po małym kawałeczku. I są to psy zdrowe, funkcjonujące normalnie, badane regularnie.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-05-21, 20:57   

isabelle30 napisał/a:
Sposób podawania podrobów - głównie wątróbki czy nerek, opisany przez Sne jest ewidentnie błędem.
raczej chodziło mi o serca czy ozory. U nas jest to jeden posiłek, i nie widzę w tym nic złego, bo tego samego dnia na inny posiłek dostanie mięso nie podrobowe.
 
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-05-22, 07:52   

No dobra - należy to wyjaśnić - serca i ozory są takimi raczej nie podrobami - w kuchni ludzkiej jako podrób, w misce psa jako mięcho. Nazywając błędem miałam na mysli takie typowe podroby - płuca, śledziony, mózgi, nerki, watroby - czyli to co zbudowane jest z tkanki innej niz mięśniowa.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-05-22, 08:26   

Ale jaki to będzie błąd, jeżeli rano pies dostanie płuca a o południu udo?
 
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-05-22, 11:10   

Snedronningen napisał/a:
dagnes, bo dużo psiarzy robi tak, ze w jednym posiłku są podroby, w innym mięsne kości, w innym mięso. Bo tak jest zazwyczaj łatwiej. Stąd zapewne wiele razy w wątkach psich przewija się rozluźnienie po podrobach.

Właśnie dokładnie o to mi chodziło. I o to, by nie uznawać sytuacji luźnych kup po podrobach za normę ("bo podroby rozluźniają kupy") tylko zmienić sposób karmienia (głównie proporcje składników w posiłkach).
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
alart 

Barfuje od: miesiąca
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 08 Kwi 2015
Posty: 27
Wysłany: 2015-04-15, 09:37   Podroby - jakie, ile, udział w diecie.

Udało mi się zdobyć podroby cielęce: nerkę, serce, ozór, płucko, kawałek wątróbki. Zamierzam zrobić z nich mieszankę podrobową i nie wiem w jakich proporcjach je zmieszać.
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-15, 14:47   

2 nerki, 1 serce, 1 ozór, 2 płuca, 1 wątroba - taki zestaw wymyśliła natura i chyba nie ma co jej poprawiać ;-)
Jak się boisz wątroby to daj mniej albo domieszaj jakiegoś mięsa do tego i będzie OK.
 
 
HoWaKo 


Barfuje od: 01.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 267
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-04-15, 22:50   

No rzeczywiście :mrgreen: Zachowuj wyliczone ilości na dzień (15-20 czy 25% z całości posiłku) i już - możesz dawać dzień po dniu inny podrób albo zmieszać wszystko jeśli chcesz się tak bawić ;-) i wydzielać z tego. Pamiętaj, że ozór liczysz jako mięsień, a nie podrób. A serce możesz liczyć pół na pół.
_________________
BARFny tercet egzotyczny: Honor-Wandysław-Kokoska :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne