BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak dopisać do Kalkulatora?
Autor Wiadomość
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-21, 17:06   

xwrnkx, dodam do najnowszej wersji, bo mam ją otwartą, ale napiszę też krokami, żebyś sama też spróbowała dodać:
1. odblokuj arkusz Suplementy naturalne (nie ma założonego żadnego hasła)
2. w arkuszu Suplementy naturalne znajdź sobie "Węglan wapnia 37% Lilly's Bar" i przed albo za dodaj nowy wiersz
3. w kolumnie B wpisz "Wapn" (bardzo ważne, bo bez tego nie będzie działać poprawnie)
4. w kolumnie C wpisz nazwę suplementu
5. w kolumnie z wapniem wpisz 36000 (bo 36%, a suplementy podajemy na 100g)
6. zapisz i odpal kreator i zobacz czy działa :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
xwrnkx 

Dołączyła: 06 Wrz 2021
Posty: 12
Wysłany: 2021-09-21, 22:53   

Hebe, ale super, działa, bardzo dziękuję!!! Czy tak samo mogę zrobić z kapsułkami Krill Oil z Gamedoga? :D I mam pytanko odnośnie soli - w kalku jest np. himalajska ale nie ma informacji czy jodowana czy nie, jeśli ja kupię jakąś sól, i np. będzie niejodowana to powinnam też dodać odpowiednie wartości ręcznie?
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-22, 06:33   

xwrnkx, najlepiej dodać. Czy jodowana czy nie - to zobacz na wartości w kolumnie jod. Z solą jest tak, że ona w ogóle łatwo może być inna, więc warto zawsze rzucić okiem. Z tymi kapsułkami też możesz tak zrobić. Jedna uwaga - jak chcesz wrzucić kapsułkę, to na samym końcu arkusza musisz dodać "tab". Wtedy powinno działać tylko dla tabletek/kapsułek czy co tam ma być. Ale niestety nie działa dla wszystkich suplementów. Na pewno działa przy witaminie E, ale też najprawdopodobniej dzisiaj wleci nowa wersja z oznaczeniem "e" gdzie będzie taka możliwość dla witaminy D.

Co jeszcze przy dodawaniu własnych suplementów - polecam zaznaczać sobie wiersz dodany przez siebie na jakiś kolor. To potem bardzo ułatwia jak ściągniesz sobie nową wersję kalkulatora - wtedy szybko wiesz co przekopiować :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
xwrnkx 

Dołączyła: 06 Wrz 2021
Posty: 12
Wysłany: 2021-09-22, 12:02   

Hebe, ok, bardzo Ci dziękuję! Jeszcze tylko podpytam apropo tych kapsułek z olejem z kryla, bo są dla mnie dość problematyczne - czy muszę dołożyć także kolumny? bo tak naprawdę w kalku nie ma norm dla kwasów EPA i DHA (znalazłam, że przyjmuje się 20-40mg EPA/kg m.c.), poza tym są jeszcze fosfolipidy i astaksantyna.

wg. danych w 1 kaps. jest 110mg EPA i 70mg DHA, 240mg fosfolipidów i 109ppm astaksantyny, w jednej kapsułce w sumie 500mg oleju z kryla. Czy to jakoś się wlicza do tłuszczu całkowitego mieszanki? Bardzo dużo mi rozjaśniłaś tym dodawaniem supli do kalkulatora, ale nie wiem jak ugryźć te kapsułki :(
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-22, 16:17   

xwrnkx, jak dodasz kolumny to albo nie zadziała, albo się posypie. EPA i DHA nie jest wliczane do tłuszczów. Ja bym je dopisała jako oleje na ten moment, a zastanowię się co z tym fantem i tą normą EPA zrobić (w sensie dodać do kalkulatora).
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
xwrnkx 

Dołączyła: 06 Wrz 2021
Posty: 12
Wysłany: 2021-09-22, 16:51   

Hebe, ok, dzięki jeszcze raz za pomoc!
 
 
Suzanna 


Barfuje od: 27.02.2020
Dołączyła: 23 Lut 2020
Posty: 19
Wysłany: 2022-11-17, 08:38   

Hej Wszystkim!
Chciałbym dodać do kalka mączkę kostną jagniecą, konkretnie tą:

https://amazoniazoo.pl/suplementy/paul-paulina-maczka-z-miesnych-kosci-jagniecych-250g/

Oraz tluszcz jagnięcy. Dane o tłuszczu znalazłam na jakiejś stronie żywieniowej, ale są niepełne np. Nie jest podana ilość wody.( Być może znacie jakieś rzetelne źródło wiedzy o takich danych?)

W każdym razie, dodałam wszystko do zakladki tłuszcze i suplementy naturalne, wszystkie witaminy, mikro i makro elementy itd. I pojawiły sie te rzeczy w kreatorze mieszanki, ale jak wybieram z listy np. Mączkę jagnieca to wyświetla się błąd, coś tam Error 6 albo 13 i nie mogę nic dodać ani zrobić i wyłącza mi kreator.

Czy wiecie co to może być? Dlaczego nie mogę skorzystać z wpisanych danych?

Będę wdzieczna za pomoc :kwiatek:
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-18, 07:23   

Suzanna, jakbyśmy znali, to pewnie by już było w kalkulatorze. Zazwyczaj z mięsami korzystaliśmy z iluś tam różnych źródeł, które oglądaliśmy na wszystkie strony i jak dane były ok, to braliśmy z nich wartość średnią.

A ilość wody możesz pewnie jakoś tam w przybliżeniu określić. Akurat przy wodzie myślę, że takie przybliżenie będzie ok.

A z tym kalkulatorem - to może napisz do mnie na priv, podam Ci maila to mi podeślesz, bo tak to ciężko cokolwiek powiedzieć gdzie jest coś wpisane nie tak.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Kocia Ferajna 

Barfuje od: 18.02.2023
Wiek: 19
Dołączyła: 18 Lut 2023
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-02-28, 21:08   

Dzień dobry,

Chciałam wpisać do kalkulatora tran z wątroby dorsza z Pokusy.
Ale nie wiem jak przekształcić IU na I.E . Dane z internetu 12300 IU witaminy D, 87300 IU witaminy A . Czytałam cały ten wątek ale pogubiłam się w tym.
 
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-03-01, 07:28   

Kocia Ferajna, IU o IE to to samo tylko w innym językach :) IE - bo barfny kalkulator swoją genezę ma w niemieckich kalkulatorach

IU - (ang. international unit), IU (fr. unité internationale), IE (niem.Internationale Einheit), j.m., jednostka międzynarodowa
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Kocia Ferajna 

Barfuje od: 18.02.2023
Wiek: 19
Dołączyła: 18 Lut 2023
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-03-01, 08:20   

Dziękuję
 
 
 
Kocia Ferajna 

Barfuje od: 18.02.2023
Wiek: 19
Dołączyła: 18 Lut 2023
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-04-14, 13:00   

Dzień dobry :)

Zakupiłam hemoglobinę wieprzowa olmix i chciałabym się zapytać jak wpisać ją do kalkulatora i czy ktoś zna dane tej hemoglobiny?
 
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-04-14, 14:44   

Kocia Ferajna, możesz napisać do producenta może ma takie dane. A ja tego typu suszoną hemoglobinę w kalkulatorze wybierałam jako "hemoglobinę wieprzową Pokusy"
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
grabowska22 

Dołączyła: 24 Kwi 2023
Posty: 2
Wysłany: 2023-04-29, 19:32   

Hej, mam pytanie, jak dopisać do kalkulatora witamine E barfeed w proszku? Próbowałam dodać ale jakies dziwne rzeczy mi wychodzą...

O tą witamin mi chodzi. Powinnam dodać tylko w kolumnie Z? Czy gdzieś jeszcze?

DODATKI DIETETYCZNE w 1 płaskiej miarce : witamina E 100 IU/287 000 IU
SKŁADNIKI ANALITYCZNE: białko surowe 0,0%, włókno surowe 20,0%, tłuszcz surowy 25,0%, popiół surowy 0,1%
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-04-29, 20:14   

grabowska22, idźmy po kolei. Najlepiej dodać nowy wiersz tam gdzie jest Witamina E w zakładce z suplementami naturalnymi. Ważne jest, żeby wypełnić kolumnę B (pewnie najlepiej skopiować), tak, jak jest to wpisane dla innych wierszy z witaminą E. Potem dodajesz nazwę. Bazową miarą wyliczania suplementów jest 100g. Ilość witaminy E są na opakowaniu podane dla 1 miarki i dla 1 kg. Więc, żeby być zgodnym z tym co ma kalkulator, to w kolumnie Witamina E (kolumna Z) musisz podać 28700. Ponieważ masz podany też tłuszcz % (25%), to w 100g będzie go wagowo po prostu 25g i tą wartość możesz wpisać w kolumnie F.

Daj koniecznie znać czy się udało. A jak chcesz, to akurat dla witaminy E możesz też na upartego wpisać miarkę i wtedy kalkulator będzie wyliczać i podawać ile miarek powinnaś dodać do przepisu
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne