BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Olej z łososia
Autor Wiadomość
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-09, 15:06   

Lena06 napisał/a:
Lunderland w plastiku?!

Toż ja mam szkło...
chouchou napisał/a:
Mój Lunderland owszem, udaje szkło, ale wystarczy puknąć w niego łyżką czy czymś szklanym i od razu słychać że to twardy plastik...

Ja uderzam w butelkę i słyszę szkło. Chyba że nie wiem, jak brzmi szkło, ale dokładnie tak samo brzmią np. butelki od syropu. Może mam jeszcze starą serię, a teraz już wydają z plastikach...? :roll: Zaintrygowało mnie to :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: Snedronningen: 2015-09-09, 16:02 ]
Dodałam cytat
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2015-09-09, 16:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-09-09, 20:04   

Apple Jezeli chodzi o olej Solgara, to zawiera on rowniez witamine D. Na 100g wychodzi 8 000 IU (Grizzly ma jej 2 000 IU). Olej ten zawiera 20% kwasow omega 3. Firma Solgar ma ponadto w ofercie:
- preparat Omega 3 w kapsulkach: http://www.solgar.com/Sol...te-Softgels.htm - 30% omega 3
- Omega 3 podwojnie skoncentrowany http://www.solgar.com/Sol...mg-Softgels.htm - 70 % omega 3
- Omega 3 potrojnie skoncentrowany http://www.solgar.com/Sol...mg-Softgels.htm - 63% omega 3

I tak piszac tego posta odkrylam dziwna rzecz. Wydawaloby sie, ze preparat o nazwie "triple strength" bedzie zawieral wiecej omega 3 niz "double strength", okazuje sie ze nie. Wiecej jest w jednym softzelu, a nie procentowo w samym oleju. Wyglada na to, ze brak w nim witaminy D, moze to moglaby byc jakas alternatywa?

Na oleju Solgara nie ma informacji jak jest tloczony, co sie zas tyczy Omega 3 triple strenght, na amazonie wyczytalam, ze na opakowaniu widnieje, ze tloczony na cieplo.
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-09-09, 22:02   

vesela krava,

Dziękuję za zestawienie :kwiatek: .

Nie zamówiłam jeszcze tego oleju, zwróciłam uwagę że jest sporo wit. D ale nie miałam czasu jeszcze przeliczyć, co zamierzałam uczynić.

Tych olei/olejów double i triple nie ma w Polsce, przynajmniej nie widzę.
Ale rozumiem, że można zamówić na amazon (jeszcze nie przerabiałam).

Tylko, skoro jest tłoczony na ciepło to czy spełnia swoją funkcję??

Trudna sprawa z tymi olejami.
Dręczy mnie że te wszystkie "zwykłe" oleje z łososia hodowlanego czy ten olej grizzly rzekomo z łososia dzikiego (nie wierzę) w niczym nie pomagają a może nawet szkodzą.
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-09-09, 22:40   

Producent twierdzi ze Grizzly jest z dzikiego lososia i trudno z tym dyskutowac nie majac zadnych dowodow. Istnieje jeszcze inny olej z dzikiego lososia, Nutrivet (chyba nie ma go w Polsce), ktory tez nie nalezy do najdrozszych.
Nie wiem ile "powinien" kosztowac olej z dzikiego lososia, ale moze to wszystko rozbija sie o fakt, czy produkt jest "zdatny do spozycia przez ludzi" czy nie, stad taka roznica w stosunku do Solgara?
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-09-09, 23:37   

Hmm… produkty przeznaczone dla zwierząt są zazwyczaj droższe i to sporo od "ludzkich".

Solgar sam w sobie jest drogi.
Myślę, że cena produktów jest kalkulowana nie tylko w oparciu o doskonałą jakość, odpowiednie przechowywanie, brak konserwantów i sztucznych dodatków, ale także wartość z pozoru niematerialną jaką jest zaufanie.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2015-09-10, 17:55   

a mi się wydaje że Solgar poprostu za firmę sobie dodaje,bo dlaczego by nie :roll:
niektóre rzeczy maja tak drogie że głowa boli
sama kupiłam u nich kilka specyfikow i czaję sie na następne,ale te ceny to juz przesada
_________________
 
 
chouchou 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 9
Wysłany: 2015-09-12, 17:48   

Słuchajcie, a ja jeszcze o tę witaminę D chciałam zapytać. No bo niby trzeba ją uwzględniać jeśli jest zawarta w oleju z łososia, obliczać dokładną ilość itp. Ale przecież w przypadku witamin naturalnych, zawartych w produktach spożywczych ryzyko przedawkowania w zasadzie nie istnieje, bo w przeciwieństwie do syntetycznych organizm zawsze nadmiar wydali. Czy w przypadku witaminy D jest jakoś inaczej?
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-09-12, 18:16   

chouchou witaminy rozpuszczalne w tłuszczach nie są wydalane przy nadmiarze w przypadku przedawkowania, jak np witaminy z grupy B, tylko gromadzą się w organizmie. Masz racje, witaminy sztuczne duzo szybciej mozna przedawkowac. Jezeli chodzi o witamine D, to gdzies na forum widzialam post dagnes mowiacy o tym, ze witamine D u kotow jest latwiej przedawkowac niz sie wydaje. W watku o hiperkalcemii tez jest conieco na te temat.

Znalazlam:
Od tego posta, w temacie o kalkulatorze: http://www.barfnyswiat.or...p?p=84080#84080
i tutaj: http://www.barfnyswiat.or...der=asc&start=0
 
 
youwee 


Barfuje od: 09.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Paź 2015
Posty: 22
Skąd: K-Koźle
Wysłany: 2015-10-07, 10:01   

kupiłam ostatnio olej z łososia dla moich futrzaków. Podaję na razie łyżeczkę do posiłku, czy nie jest to za dużo albo za mało? Wcześniej podawałam vetoskin (też miał te wszystkie omegi itd), jednak do oleju nie mam dawkowania. Psiury 7,5 i 8,5 kg ;) bardzo proszę o pomoc, jestem nowa ;)
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-10-07, 13:41   

Miałam 3 rodzaje olejów i na wszystkich było, że dla małych psów i kotów 5ml, czyli łyżeczka. Tyle Twoim wystarczy ;-)
 
 
Finky 

Udział BARFa: 50-75%
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 19
Wysłany: 2015-10-07, 17:16   

mam takie pytanie... w zwiazku z tym, ze zwierzyna lowna (dzik, sarny) zyje na wolnosci to powinna posiadac w swym miesie kwasy omega 3. jak jednak ustalic ta koncentracje? naleze do kolka lowieckiego (sama nie poluje, brak pewnosci siebie narazie.. :roll: ) i mam latwy dostep do takiego miesa. czy uzywajac easy barfa powinnam dla pewnosci dodac jeszcze oleju z lososia??dostep bym miala glownie do podrobow i wnetrznosci (mimo, ze sa zjadliwe, to tutaj malo kto zjada podroby z dziczyzny i wszystko laduje w psich zoladkach :).
 
 
Eburo 

Wiek: 30
Dołączyła: 18 Paź 2015
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-12-27, 18:16   

A co myślicie o takim oleju Oleum Canis :
http://www.zooplus.pl/sho...rsc/olej/521510

Znalazłam na stronie zooplus i zastanawiam się czy jest dobry. Wygląda mi okej, ale pewnie jest jakiś haczyk, a ja nie znam się na tyle, żeby go znaleźć.

Nie ma żadnych komentarzy i nie znalazłam nic o nim w wątku. :-( .
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-27, 21:59   

Eburo, mało kwasów omega-3 ( 16% ) i niemal równoważna ilość omega-6 (14%) to duża słabość tego oleju. Suplementacja oleju ma uzupełnić w diecie kwasy omega-3 których w stosunku :-) do kwasów tłuszczowych omega-6 jest w mięsie hodowlanym zbyt mało. Np Lunderland ma omega-3 minimum 24 % a Grizzly 29%. W Grizzly stosunek omega-3 do omega-6 aż 9:1. :-)

Finky, gdybyś mogła stosować mięso z dzikiej zwierzyny w całości mieszanki to moim zdaniem suplementacja omega-3 byłaby zbędna. Ale jeśli to tylko podroby to nie rezygnowałabym z suplementacji oleju z łososia. Możesz dodać trochę mniej ale trudno mi precyzyjnie doradzić ile mniej ( właśnie dlatego že nie znana jest zawartość kwasów tłuszczowych w tych podrobach :roll: )
 
 
Basiika_ 


Barfuje od: jutra
Wiek: 41
Dołączyła: 12 Sty 2016
Posty: 13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-01-18, 19:07   

Czy możecie napisać czy ten olej może być?

http://miesodlapsow.pl/olej-z-lososia-500-ml.html

I jak go wpisać w kalkulator?
 
 
mamcia jamniora 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 37
Skąd: warszawa
Wysłany: 2016-01-18, 19:45   

nie widze jego skladu, ile ma omega3, ale z doswiadczenia powiem,ze olej lepiej kupowac w malych butelkach. trzeba zuzyc w 2-3 miesiace od otwarcia, bo traci wlasciwosci. piesek na zdjeciu maly.. nie zuzyjesz pol litra. szkoda kasy. mniejsza butelka lepsza. i w lodowce przechowuj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne