BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzeskie Koty Mięsożerne
Autor Wiadomość
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-08-10, 21:42   

Skipper, Mefisto wyrósł więc ona może też wyrośnie :-P Nie ma się z kim bawić to wybiera ludzką rękę.
Ale jednocześnie jest też miziakiem i wystarczy ją dotknąć a już mruczy.
I już się nauczyła, że człowieka wchodzącego do pokoju się wita gadaniem :mrgreen:

Ale ile to je! Wciąga nawet duże kawały wołowiny, takie np 3x6cm - większe od jej ryjka. Żuje pięknie! I dokładnie wylizuje suplementy, nie to co Mefisto i Mocca ;-)


Mafia mi się bardzo podoba ale miałam szczura o tym imieniu. Szczurek wyjątkowy, pierwszy z tych najwspanialszych. Szczurka zmarła przedwcześnie i nadal bardzo mnie to boli (a minęło 6 lat) bo można było tego uniknąć (nie wybudziła się z narkozy po operacji).
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-10, 21:59   

To faktycznie źle by się kojarzyło to imię, smutno, więc młoda bezimienna. Takie kawały wołowego,l nieźle sobie poczyna szkrabik.
_________________
Retriver
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-11, 17:05   

Retriver napisał/a:
Mafia
...o to jest przepiękne ...szkoda ,ze już być nie może :-P
  Zaproszone osoby: 2
 
Osha 

Dołączyła: 07 Cze 2014
Posty: 35
Wysłany: 2014-08-12, 17:47   

Śliczna kota!

Czy imię musi być na "M"?

Może Magia? Chociaż mi by pasowało do niej Luna.

Jeszcze przychodzi mi do głowy Mantra.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-12, 17:58   

Hmmm, ja osobiście uważam, że kot to nie przedmiot więc jestem za nazywaniem imionami ludzkimi albo imionami kojarzącymi się z osobą, a nie przedmiotem albo czymś bliżej nieokreślonym.
Jeszcze raz proponuję Maggie - imię jest jednocześnie i słodkie (jak kicia) i złowieszcze (bo wiedźma wredna o tym imieniu była) :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Osha 

Dołączyła: 07 Cze 2014
Posty: 35
Wysłany: 2014-08-12, 18:09   

No ale z kolei kot to nie człowiek.... Mi się nie podoba nadawanie kotu ludzkich imion, skoro jest takie pole do popisu :D

Zresztą przecież Luna, Magia ani Mantra to nie są przedmioty, ani coś bliżej nieokreślonego.

Wydaje mi się, że kotu i tak wsio ryba, czy będzie miał na imię Baśka czy Poezja. To bardziej nam zależy, żeby imię pasowało do kota.

A co ostatnio wyczytałam:

Koty lubią długie i syczące imiona. Kot szybciej nauczy się swojego imienia jeśli będzie ono miało 3-4 sylaby. Dlatego popularne koty z TV to Filemon, Bonifacy, Rademenes, Sylvester. Jeszcze lepiej jeśli imię będzie zawierać głoski syczące takie jak s, sz, ś, c, ć, cz, na które szczególnie wrażliwe są kocie uszy. Dobre imiona to m.in. Puszek, Szczepan, Sasanka, Sierściuch, Ciasteczko czy np. kot Idy – Hasztag.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-12, 18:32   

A ja właśnie w jakimś poradniku czytałam, że koty najlepiej reagują na krótkie, mocne, maksymalnie dwusylabowe imiona. Dobrze jeśli jest w nich a oraz i... chyba r i m też tam było. W każdym razie Tula na swoje imię reaguje świetnie. Aurelka... wie, że o niej mowa, bo zdradza ją gwałtowny ruch uszek, ale tak nie bardzo poczuwa się do obowiązku, by reagować... Ale to raczej wynika z jej charakteru :mrgreen: ale ja oryginalna przy wymyślaniu imion nie byłam. Aurelka ma tak w rodowodzie, a Tula to właściwie wariacja na temat skrótu od Uljanka - rodowodowego imienia.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
monikasan 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-08-12, 20:49   

Bardzo podoba mi się Miałgorzata w skrócie może być Miałgoś(to takie "kocie" :mrgreen: )
 
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-08-12, 21:17   

Skipper napisał/a:
więc jestem za nazywaniem imionami ludzkimi albo imionami kojarzącymi się z osobą

A ja tego nienawidzę :-P


Moje koty dobrze reagują na dość długie zawołania - Mefinio, Moccunia, itp. W ogóle raczej im obojętne jakiej wariacji imienia użyje, byle odpowiednim tonem ;-) A i tak najlepiej reagują na cmokanie - wołam je tak na żarcie.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-12, 21:17   

Może Mabel, Mady,Macara, Maira, Mojra, Marica,Maude,Mitzi, Mora (Zmora), Midori, Mara.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2014-08-12, 21:19   

Ines napisał/a:
A ja właśnie w jakimś poradniku czytałam, że koty najlepiej reagują na krótkie, mocne, maksymalnie dwusylabowe imiona. Dobrze jeśli jest w nich a oraz i... chyba r i m też tam było.


No proszę mój Haru ma idealne imię. :lol: Ja lubię nadawać imiona, które mają jakieś znaczenie, które rzadko się powtarzają i są wyjątkowe. ;-)
_________________
 
 
 
Osha 

Dołączyła: 07 Cze 2014
Posty: 35
Wysłany: 2014-08-12, 22:18   

Ines napisał/a:
A ja właśnie w jakimś poradniku czytałam, że koty najlepiej reagują na krótkie, mocne, maksymalnie dwusylabowe imiona. Dobrze jeśli jest w nich a oraz i... chyba r i m też tam było.


Ja mam Rastera :-D i Ejzo, ale ma mnóstwo ksywek a i tak najlepiej reaguje na dźwięk otwieranej lodówki. Też wolę krótkie, mocne imiona.

Tufitka napisał/a:
Może Mabel, Mady,Macara, Maira, Mojra, Marica,Maude,Mitzi, Mora (Zmora), Midori, Mara.


Midori mi się bardzo podoba :love: Jak będę mieć kiedyś kocura i kotkę to je nazwę Atari i Midori :mrgreen:

Ach, jeszcze mi się przypomniała jedna historia związana z nadawaniem zwierzętom ludzkich imion. Znajoma ma kolegę Leszka, który jest policjantem. Ten kolega został wezwany na interwencję, pojechał z drugim policjantem, również Leszkiem :mrgreen:

Weszli do budynki i jadą windą pod wskazany adres. Wsiada pani z pieskiem. No i ta pani nagle mówi: "Leszek, posuń się". Koledzy policjanci popatrzeli na siebie, na tą panią. Zdziwieni. Okazało się, że pies też miał na imię Leszek :mrgreen: Trzech Leszków jechało windą :mrgreen:
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-13, 06:07   

Na mojej ulicy mieszkają pieski: Kazik, Leon, Szymek czasem wynikają różne śmieszne sytuacje w trakcie przywoływania psa ;-)
_________________
Retriver
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-13, 07:55   

Moja Mama ponazywała koty wolno żyjące: Bolek, Felek, Zenek, Szymek, Rydzyk (bo cały czarny tylko ma białe skarpetki i białą koloratkę na szyi z przodu :twisted: ) jest Dosia, Popa i Lolka no i Matka Rodu (najstarsza kotka na osiedlu - niejeden miot wydała zanim została wysterylizowana), Lusia, Nutka i Okruszek i dwa bez imion (jeszcze :mrgreen: - coś się wymyśli).
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Osha 

Dołączyła: 07 Cze 2014
Posty: 35
Wysłany: 2014-08-13, 09:04   

Mój ojciec nazwał kiedyś 3 malutkie kociaki Srałek, Kałek i Urynia....
Imiona jakie wymyślał dla zwierząt często rozkładały mnie na łopatki. Był jeszcze kocur Fetor i kotka Pinda... nie wiem, skąd mu się to brało, w końcu bardzo lubi koty. Na szczęście teraz mają w miarę "normalne" imiona - Gieroj, Miągwa, Miał-Czał, Robal i Leoś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne