BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gotowe mrożonki BARFowe - jak zrobić przepis?
Autor Wiadomość
Mari 


Barfuje od: 02.2010
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-08, 13:08   Gotowe mrożonki BARFowe - jak zrobić przepis?

Czy kupując gotową mieszankę BIOSK traktujemy ją jakbyśmy kupili tego typu mięso w sklepie i wklepujemy do kalkulatora, a potem odpowiednio suplementujemy.

A teraz jak traktować mieszanki z dodatkiem kości - szperałam na stronie producenta i nie widzę jaką część mieszanki stanowią kości a jaką mięso.
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-08, 16:44   

Teoretycznie można tak zrobić, jeśli znamy chociaż podstawowy skład: białko, tłuszcz, woda.
Co Ty z tym BIOSKIEM kombinujesz? Tylko mi nie mów, że Cię znowu ręce bolą. :-(
 
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-10-08, 18:39   

a ja się własnie zastanawiam nad tym BIOSKiem, czy ktoś tego używał, warto to zakupić, czy jednak nie?
interesuje mnie to, nie dlatego, ze mnie ręce bolą, ale dlatego, ze jest tam np. mieso ze strusia, ktorego u siebie nie dostanę, poza tym ceny też zachęcające, ale czy one przekładają się na jakość?
jak uważacie?
_________________
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-08, 19:03   

Też jestem ciekawa.
Idzie zima, dobra pora na transport zamrożonego mięsa...przynajmniej teoretycznie.
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-08, 20:20   

Ja korzystam regularnie z serc wolowych, poniewaz u mnie nie mozna dostac. Od czasu do czasu daje tez zoladki mielone z trescia. Z mies jak kolo mnie nie mozna bylo dostac uzywalam wolowine z chrzastka (w kalkulatorze traktuje ja jak wolowine), dawalam tez konine z podrobami, jednak rzadko poniewaz nie ma podane dokladnie ile i jakie sa podroby i ciezko cokolwiek wyliczyc w kalkulatorze. Zwykle dodawalam do mieszanki jako dodatek w ilosci 100g jako konine. Indyka z koscia i strusia z koscia kiedys tez Lucek dostawal w mieszankach, jednak tu znow nie wiadomo ile jest kosci, wiec tez byl to maly dodatek do calosci jako urozmaicenie i wtedy nie dawalam skrzydelek tak jak zwykle to robie.

Jesli chodzi o jakosc to producent ma numer weterynaryjny, miecho zawsze po rozmrozeniu mialo ladny kolor, bylo jedrne i nie pachnialo niezidentyfikowanie.
 
 
Mari 


Barfuje od: 02.2010
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-08, 20:36   

Właśnie ze względu na różnorodność mięs i ceny zaczynam się interesować. U mnie na dzień dzisiejszy gulasz wołowy kosztuje 23 złote. Obłęd w ciapki. Nie zamierzam tylko BIOS-kiem karmić, ale tak ze 20-25% mogłabym dodać do mieszanek.
 
 
Creme 
BARFny Hodowca

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2011-10-08, 23:23   

U mnie się to mięso nie sprawdza, kupiłam różne gatunki sarninę, jelenia, dzika... po rozmrożeniu mięso zostało przez koty obwąchane (przeze mnie też) i zakopane. Ja nie zakopywałam dołączyłam je do mięsnej mieszanki dla psa :lol:
Nie wiem czy po połączeniu z większą ilością dobrego, świeżego mięsa nie będzie bardziej zjadliwe, nie próbowałam tej metody obawiając się, że zepsuję całą partię mięsa i koty tego później nie zjedzą. Moje koty uwielbiają każdy rodzaj mięsa, ale musi być ono pachnące i świeże, a to takie nie jest.
Na każdym opakowaniu pisze: mięso dla psa i mojemu owczarkowi niemieckiemu bardzo smakuje i służy, kotom niestety nie.
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2011-10-08, 23:42   

U mnie nie przeszło, kupiłam cielęcinę i sarninę, kot omijał szerokim łukiem a fretki wyczuły to mięso (paczki po pół kilo) w całości mieszanki (12kg) i nieźle musiałam je wyprosić by zjadły.
Sarnina z wyglądu nie przypadła mi do gustu, same ścięgna, skóry i błony z malutką ilością mięsa, może dla psa będzie dobre, ale dla kota/fretki za mało mięsa a za dużo balastu.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Mari 


Barfuje od: 02.2010
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-09, 05:56   

No nic najwyżej dokarmię psy w schronisku, albo bezdomniaczki. Sprawdzimy, ale gwałtu nie ma.
 
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-10-09, 10:23   

ja też spróbuję, może spasuje, a jak nie, to też się podkarmi zwierzynę dziką ;)
_________________
 
 
maix 
Ekspert


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-09, 20:51   

Nie wiem, jak ze smakowitością tego mięsa, bo nie podawałam swoim kotom. One zresztą potrafią oprotestować każdą, dowolną mieszankę. Ale martwiące jest to, że nie wiadomo jak wliczyć ten produkt do diety barf.
Jeżeli są to wyroby z kością, to dopóki nie mamy składu - ja zdecydowanie wykluczyłabym stosowanie.
Generalnie w internecie nie znalazłam prawdziwego, rzetelnie podanego składu któregoś wyrobu tej firmy, może jest na opakowaniu?
Poza tym psy rzeczywiście tak nie wybrzydzają...
_________________
Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu. (Mark Twain)
 
 
iceangel 

Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 49
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-07, 14:08   

nabyłam strusia i królika z biosku, dodałam do podstawowej mieszanki rezygnując ze skrzydeł jako źródła kości. O ile sam struś był jedzony chętnie, o tyle królik spowodował, że mieszkanka była mało jadalna. co mnie zmartwiło, pozostawione w lodówce mieszanka zapakowana wieczorem o 18, dnia następnego o 12 miała już nieciekawy kolor i zapach, co nie zdarza mi się z mieszankami ze świeżego mięsa.

brak konkretnych danych dotyczących ilości mięsa/kości wyklucza moim zdaniem podawanie biosk na dłuższą metę

czas chyba znaleźć kogoś z dostępem do Makro :P
_________________
Zapraszamy na bloga!
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2011-12-19, 16:03   

Próbowałąm strusia - rewelacja
teraz mam mieszanke z królikiem - tez jest jadalna.
W zamrazalniku czeka jeszcze sarnina bez kosci i cielecina.
Dodaje do mieszanke jako dodatek nie bazuje na tym , ale nigdy nie mialam problemow z jadalnoscia mieszanke albo z ich wygladem . Wsumie mieszanki u mnie znikaja z predkoscia swiatla wiec nie mam mozliwoc przetrzymac tego przez kilkanascie godzin nawet w lodowce.
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2011-12-20, 11:16   

tez kiedys miałam strusia Biosk
jedna z moich kotek bardzo lubila
były tez puszki z strusiem-też jadalne :-P teraz juz ich chyba nie ma
 
 
shalom 

Barfuje od: 11.2010r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 36
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-12-28, 14:29   

U nas się sprawdziło. Wprawdzie futra wyczuły, ze to jakieś inne mięso, z dystansem podeszły, ale potem szamały jak każde. Myślę, że od czasu do czasu takie mięso nie zaszkodzi. I też kupowałam ze względu na różnorodność.
Acha, nasze nadwrażliwce miały zdrowe kupale :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne