BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dane w Kalkulatorze
Autor Wiadomość
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-07, 21:06   Re: Wartość witaminy A w kalkulatorze

jabarbar napisał/a:

Szukam też usprawiedliwienia dla niepodawania wątróbki - koty jej nie lubią (4 z 6)


Zmielona z innymi podrobami na drobne jako "zupa suplementowa" ? przecież na 5 kg mięsa tej wątróbki wychodzi raptem około 200 - max 250 gram jest niezauważalna .... (choć kot to jednak kot mój wykrywa betaglukan lepiej niż wykrywacz metalu skarby)

Co do reszty się nie wymądrzam sam sobie chętnie FEDIAF przeglądnę, dzięki za linka szukać nie muszę ;-)
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-11, 17:18   błąd w kalku w tranie solgara

Rozumiem, że w kalku wersja 1.9d jest ten tran https://solgar.pl/produkty/nnkt/tran-dorszowy-3.
Jeśli tak, to skad takie dane ? W jednej kapsułce jest 1250IE - A i 135 IE - D a nie w 100g.
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-08-11, 21:42   

Odnośnie danych w kalkulatorze a norm FEDIAF, polecam przeczytać ten post dagnes:
https://www.barfnyswiat.o...t=fediaf#125460
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-11, 23:43   

Warto dodać do kalka obok witaminy E solgara w kapsułkach jej odpowiednik w płynie https://solgar.pl/produkty/witaminy/naturalna-witamina-e-w-plynie-3
dla tych, którzy nie lubią wyciskać kapsułek. Wygodny kroplomierz z podziałką pozwala odmierzać dość dokładnie 0.25, 0.5, 1 ml.
0.5ml zawiera 101mg= 151.5 IE witaminy E w postaci D-alfa-tokoferolu
Wracajac do tranu dorszowego solgara, którego używam od 2 lat, to istotną zaletą jest, że ilości witamin A i D są standaryzowane, tran zabezpieczony przed utlenianiem mieszaniną tokoferoli i kapsułkowany przez co nie muszę sie martwić, że specyfik po otwarciu sie zestarzeje zanim go zużyję.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-12, 07:33   

kryska, tak zgadza się. W kolumnie AN zapomniałam dopisać "tab". Poprawione i wysłany zaktualizowany plik. Ale... w samym przepisie dalej pokazuje się jako "g". Niestety w tej chwili nie mam okazji zajrzeć do kodu, żeby to poprawić (jestem na wyjeździe). Po weekendzie zajrzę do środka. I dodam tą witaminę E.

Dzięki za czujność!
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-12, 07:57   

VETFOOD BARFeed Vit E - witamina E w proszku (30 g) a ja poproszę o info jak to dodać ;-)
kombinowałem ale się poddałem, to dla odmiany wersja w proszku zamiast "dziabania" 3,8 kapsułki :mrgreen: . Posiłkowałem się tak na chwile aplikacją barfną i mi tam wyliczyło na 5kg mięsa 1,3g i kombinowałem na "milion" sposobów jak by to zrobić w kalku :banghead: . Nie pali się następna mieszanka za 3 tygodnie dopiero ale taką Vit-E dostałem a określenie jedna miarka na 15kg z opakowania do mnie "nawet nie przemawia".

Teraz tak to widziałem

W kropelkach

Aura Herbals Wit E forte MCT-Oil 50ml (400mg/ml)
Aura Herbals Wit E 30ml (70mg/ml)
Hasco Vitaminium E 10ml (300mg/ml)

W proszku
VETFOOD BARFeed Vit E

I w kapsułkach
Tokowity e100 e200
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-12, 15:51   

Arthea, a podeślesz proszę linka do tego proszku? (jakkolwiek głupio to brzmi ;) )

To nie będę musiała szukać specyfikacji i postaram się dodać za jednym zamachem
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
hathor 

Dołączył: 22 Paź 2020
Posty: 7
Wysłany: 2021-08-12, 17:05   

hebe, ja podpowiem. Arthea mówi o tym produkcie: https://www.sklep.vetfood...-vit-e-30g.html
Arthea, jedna miarka ma 100 IU wit. E, czyli to odpowiednik 1 kapsułki Tokovitu E100. Czyli tworzysz przepis z Tokovitem i jak wyjdzie np. 2,5 kapsułki, to powinieneś dodać do mieszanki 2,5 miarki witaminy proszkowanej.
(Najwygodniej by było zważyć jedną miarkę proszku i na tej podstawie potem dokonywać już bardziej dokładnych obliczeń).
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-13, 00:04   

Hebe Jest dalej źle. W kalku wpisane zawartości w 1 tab witaminy A i D przypisane są 100 jednostkom a powinny być dla 1 jednostki, czyli 1 tab, jak w pzepisie dodasz 1 tab ( na razie1 g) to zamiast 1250 i 135 IE dla A i D, kalk wpisuje 100xmniejszą tj. 12.5 i 1.35.
Ja w swojej wersji kalka wpisałam zawartość dla 100 tabletek 125000 i 13500 dla A i D, bo nie potrafiłam innaczej, zamiast tab też mam w gramach, więc sie ucieszyłam, że w nowej wersji jest ten tran i tak odkryłam błąd.
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-13, 11:15   

hathor napisał/a:
hebe, ja podpowiem. Arthea mówi o tym produkcie: https://www.sklep.vetfood...-vit-e-30g.html
Arthea, jedna miarka ma 100 IU wit. E, czyli to odpowiednik 1 kapsułki Tokovitu E100. Czyli tworzysz przepis z Tokovitem i jak wyjdzie np. 2,5 kapsułki, to powinieneś dodać do mieszanki 2,5 miarki witaminy proszkowanej.
(Najwygodniej by było zważyć jedną miarkę proszku i na tej podstawie potem dokonywać już bardziej dokładnych obliczeń).


Dzięki wielkie hathor ;-) i za linka dla Hebe.
I wszystko jasne :banghead:
A wiesz że nawet wpadłem na to by zważyć ile to faktycznie w tej miarce jest :lol:
Wtedy wiedziałbym ile gram to odpowiednik kapsułi Tokovit E 100.

Ale by nie było za łatwo w większości przepisów w kalku jest mniej magnezu niż podaje kalk
i nie ma go czym podbijać. Czy to celowe by nie przedawkować ?. "Konkurencja" w przepisach
dodaje do przepisu takie dwa cuda:

Batom Dicitrynian magnezu bezwodny 16%Mg
Fortan Glukonian magnezu 5,9 %Mg

Choć faktycznie w zależności od rodzaju mięsa albo są to małe wartości albo nie ma ich
wcale.

Żeby nie było, :kwiatek: nie z upierdliwości to piszę :mrgreen: . Poprostu sprawdzam sobie przepisy w kilku żródłach i w conajmniej dwóch aplikacjach. Wychodzą mi różnice które sobie porównuje. Przykładem są EPA które mnie z wyliczenia wychodzą na kota 7kg około 1,1g na dzień co przy mieszance z 5kg mięsa daje jakieś 29x1,1=31,9, z kalkulatora dwie lub trzy łyżeczki na kilogram mięsa to około 4gx10=40 a w aplikacji chyba coś sp... wyszło 3,4 no chyba że czeski bład i przecinek im sie wkradł. W każdym razie i kalk i moje wyliczenia są tu bliskie. Tak czasami sprawdzam sobie niektóre dane jak %białka czy %tłuszczu.

Podobnie mam z mączką z "wodorostów" (serio tak jest opisana) którą mam GRAU a nie ma jej w kalku :food: to nawet bym wpadł jak sobie z niej przepisać dane jak by były w ludzkim języku a nie po niemiecku :tup-tup:

https://www.zooplus.pl/sh...c9eed869f3e874d

Zawiera 380 mg/kg naturalnego jodu.
 
 
bgrabarczyk 

Barfuje od: 06.2021
Wiek: 29
Dołączyła: 20 Cze 2021
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-15, 15:14   

Witam wszystkich! ;-)

Chciałam w kalkulator dopisać Bio Algę morską z Pokusy i mam problem z przeliczeniem. Na stronie producent podaje wartość jodu 202 mg/kg, natomiast bezpośrednio na moim opakowaniu mam napisane 637 mg/kg.

Jak to rozumieć i jak to wpisać w kalkulator jeśli tam są wartości w mikrogramach? I skąd ta różnica między stroną producenta a wartością podaną na opakowaniu? Dopiero raczkuję w kalkulatorze i wolałabym wpisać wszystko dobrze... :(

Podaję link do strony produktu:

https://sklep.pokusa.org/pl/produkty/336-rawdietline-bio-alga-morska--5904730919081.html
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-15, 16:33   

Arthea, to nie upierdliwość - dzięki Wam powstają uaktualnienia :) Jutro siądę do wszystkiego, bo dopiero co wróciłam do domu po wyjeździe
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-15, 18:59   

bgrabarczyk 202mg/kg= 202000ug/kg= 20200ug/100g i taka wartość wpisujesz do kalka tj 20200.
Czy jest jodu 202 czy 637 musisz wyjasnić u producenta skad takie rozbieżności.

Przy okazji co do suplementowania magnezu. Od 9 lat karmie barfem 2 koty i nigdy nie stosowałam supli z magnezem, choć w kalku wychodziło często 2 razy za mało. Mimo to koty zawsze miały go w normie na jonogramie . Robię kotom badania minimum co pół roku.
 
 
bgrabarczyk 

Barfuje od: 06.2021
Wiek: 29
Dołączyła: 20 Cze 2021
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-16, 12:12   

kryska, bardzo dziękuję za wyjaśnienie!

Napisałam do producenta i pomyślałam, że warto zamieścić tutaj ich odpowiedź. Być może ktoś jeszcze używa tych alg do BARFa a okazuje się, że wartość jodu się zmieniła.

"zawartość jodu w opakowaniu Bio Algi jest zależna od wyprodukowanej partii. Na ten moment większość partii zawiera ponad 600mg/kg. Na stronie sklepu przy tym produkcie w zakładce "zastosowanie" napisane jest, że każda partia różni się zawartością jodu, lecz w opisie składników faktycznie podane jest 202mg/kg, co jest dla klientów mylące i już poprosiłam o jego edycję. Dziękuję za zwrócenie uwagi."
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-16, 12:42   

Hebe napisał/a:
Arthea, to nie upierdliwość - dzięki Wam powstają uaktualnienia :) Jutro siądę do wszystkiego, bo dopiero co wróciłam do domu po wyjeździe


Hebe Dzięki za zrozumienie. Podziwiam Cię za ogromny wkład i wysiłek jaki wkładasz w
nasz kalk. A że ja jestem "upierdliwy" i konsultuje i sprawdzam w "konkurencji" (komercyjna werja kalka) to wrzucam tu co się da do weryfikacji. Zmieniają sie suplementy, zmieniają się producenci a Ty nie jesteś w stanie latać po wszystkich forach i sprawdzać, to co znajdę to przynajmniej zapytam, to nie boli. Trzymam kciuki :kiss: . A wiadomo że kupować gdzieś trzeba a co chwilę ktoś dodaje nowy składnik i czasami cholera może trafić.

Mój kocio MoMo mi kazał:
Moje dwa pieski (miałem cztery). w wieku 14 i 13 lat ... bez ząbkow, staruszki Grzywacze Chińskie właśnie przeszły na BARFA. Dzięki temu forum między innymi. Ich oczka i szczęście że jedzą bez ząbków coś nowego i fajnego to największe szczęście jakie mogło mi się przytrafić. Żadnych problemów (poza jedzeniem bez ząbków) ale im przepuszczam przez maszynke najmniejsze oczko i jest OK. Trzymam kciuki i będę dalej wklejał jak coś znajdę najwyżej ktoś mnie opieprzy jak coś głupiego znajdę. Szczęście moich zwierzaków nie ma ceny, i mogę zebrać opierdol.

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne