BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam gorąco ;)
Autor Wiadomość
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2011-10-24, 10:06   

A no i musisz pamiętać , ze DT nie ma pełnić funkcji hmm zabawiającej NAS ludzi, albo koty które już mamy , ale przede wszystkim ma pomagać. :) Ale to taka oczywista oczywistość ;)


http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=46018
tu jest sporo info.
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Mari 


Barfuje od: 02.2010
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-24, 14:08   

I pamiętaj, ze kot może być zarażony Fiv albo Felw, więc zanim będzie miał kontakt z twoim kotem, musi mieć zrobione testy i przydałaby się kwarantanna.

_Jadis_ napisał/a:
A no i musisz pamiętać , ze DT nie ma pełnić funkcji hmm zabawiającej NAS ludzi, albo koty które już mamy , ale przede wszystkim ma pomagać. :) Ale to taka oczywista oczywistość ;)


http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=46018
tu jest sporo info.


A że przy okazji może być zupełnie fajnie, to też oczywista oczywistość :D Kot na DT to jeszcze jedno ryzyko - może nie znaleźć DS i zostanie u Ciebie :D

Mari, połączyłam Twoje posty
Ostatnio zmieniony przez hipoteza 2011-10-24, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2011-10-24, 14:26   

A no takie ryzyko też istnieje. Ale wtedy ja mam pan B xD Teściowa planuje dokocenie xDD
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2011-11-09, 11:37   

W zaistniales sytuacji przydalaby sie aktualizacja. Na 21.11 planowane jest dokocenie ;)
Efekt koncowy 2 kotki europejskie,1 kocur ragdoll. Oczywiscie w planach wszystkie barfujace.;p

Kocice mam wrażenie , że zostały stworzone do BARFa XD (w sumie to nawet prawda;p) a Ksiązę Olek jest troche wybredny ale w hodowli byl karmiony po czesci Barfem i dobrymi jakosciowo karmami wiec jestem dobrej mysli ;)
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2011-11-21, 02:48   

Zastanawialam sie dlugo ale na prawde nie mam pojecia gdzie o tym napisac (prosze ew o wydzielenie tematu).

Jakie zmiany w zachowaniu u swoich kotow zauwazyliscie podczas stosowania BARFa?

Chodzi mi o moja starsza kotke - "Kisiel i Ciastka". To typowa podwórkowa półdzika znajda. Nigdy nie byla milutka kotka - powiedzialabym wrecz , że bardzo charakterna byla, rzadko kiedy dajaca sie poglaskac i milczaca,czasem wrecz agresywna - przez pol roku myslelismy , ze ma cos ze strunami glosowymi bo ani razu nie miauknela.
Odkad pojawila sie u nas ZIma(3,5 miesiaca temu) poprawilo sie - Kisiel stala sie bardziej otwarta, dostepna, czasem przychodzi na kolana, czasem zasnie kolo nas na kanapie.

Ale jej ostatnie zachowanie troche mnie zaczelo niepokoic. :-?

Nie wiem czy to efekt BARFa czy jej prywatne zmieny np wywolane przebywaniem z Zima ale ostatnio(jakos w srode) Kisiel zaczela bardzo sie łasić, pchać na kolana, miauczeć (dosc duzo albo pomrukiwac) kiedy chodzi , bawi sie z Zima, glaszcze sie ja... Na poczatku myslalam , ze to ruja (ale jest aktualnie na tabletkach wiec t wykluczone, wet tez to wykluczyla , zbadala ja i mowila ze wszystko z nia ok ) . Aczkolwiek dziwi mnie to njiesamowicie.
Nigdy jej takiej nie widzialam. NIgdy nie widzialam , zeby tyle miauczala(powiedzialabym , ze przez 1,5 roku swojego zycia nie wymiauczala tyle co przez te pare dni), zwlaszcza spacerujac po domu :shock: Zachowuje sie jakby chodzila po mieszkaniu i gadala sama do siebie :lol: choc czasem Zima cos w miedzyczasie pomruczy (ZIma jest wyjatkowo wygadanym kociakiem dla odmiany)

W czym problem ? A moze po prostu Kisiel dorosla i zmienila sie jeszcze, albo zaczela naśladować Zime? I juz jej tak zostanie :shock: A moze wyczuwa cos? Bo dzis mamy jechac po nowego kota i jest juz zawczasu zazdrosna???? Brzmi to smiesznie ale na prawde nie poznaje jej.

Poza tym oczywiscie obie tryskaja energia, potrafia po 4 godziny cwiczyc zapasy i gonitwy po mieszkaniu z przerwami tylko na miseczke wody xD Wygladaja na zdrowe , zadowolone ..tylk oto dziwne zachowanie Kisiel O.o A moze to taurynka tak ja pobudziła?? :mrgreen: :mrgreen: Na prawde czuje sie zdezorientowana...


EDIT Aaa i jeszcze jedno moze mi sie tylko zdaje ale mam tez wrazenie , ze jeszcze bardziej intensywnie niz normalnie stara sie dbac o ZIme - w sensie mycia, zabawy , tulenia sie z nia... Pozwala też Zimie na wiecej niz normalnie (mala moze ja dluzej meczyc zabawa , Kisiel pozwala jej sie gryzc po gardle i nie protestuje) , stara sie nie spuszczac malej z oka ... Od samego poczatku jak sie zaakcetowaly Kisie traktowala ja po troche jak siostre do zabawy i dziecko do opieki ale teraz to jest wrecz przerazajaco slodkie z naciskiem na przerazajace O.O

Czy ktos jest w stanie powiedziec mi o co kaman??
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Mari 


Barfuje od: 02.2010
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-11-21, 05:55   

Tabletki nie zawsze powstrzymują rujkę, a z tego, że zrobiła się przymilna, to powinnaś się cieszyć. Mojej Fionie charakter zmienił się kiedy miała prawie 4 lata i stan miziastości niestety się pogłębia :D
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2011-11-21, 06:02   

No niby powinnam ale my ją lubiliśmy właśnie za te jej humorki ;(

A tak poważniej nie przeszkadza mi , że sie więcej tuli tylko zastanawia mnie skąd ta nagła zmiana.
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Mari 


Barfuje od: 02.2010
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-11-21, 06:37   

Następna, która chce zrozumieć o co kotu chodzi! I do tego kocicy! Fiona kładła się na mizianki tylko obok mnie, a teraz pakuje się wszystkim gościom na kolana! Mam się bać? :mrgreen: Głupia nie jest - widzi, ze ma konkurencję, więc walczy o swoich :-D
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2011-11-21, 08:22   

Ano chce wiedziec! xD
Siedze z nimi prawie cale dnie, to moje oczko w glowie to sie martwie i chcac nie chcac niestety zauwazam najmnijesze nawet dstepstwo od normy w zachowaniu . Nie sadze , zeby to bylo cos zlego , ze sie martwie , prawda? Wple chuchać na zimne zwlaszcza , że akurat Kisiel jest ulubienica TŻ (i to właśnie ze względu na ten silny charakterek). :-/
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2011-11-21, 09:16   

Aa i jakos ciezko jest mi uwierzyc , ze kot jest zazdrosny o nas dlatego ciagle "myje " ZIme, łazi za nią i pomiaukuje, bo tulaśność to akurat najmniejszy procent jej dziwnego zachowania.
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Mari 


Barfuje od: 02.2010
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-11-21, 16:39   

Instynkt matczyny się w niej odezwał! W kocurku potrafi, to co się kocicy dziwić :-D
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2011-11-21, 17:14   

Kocurku ?O.O czyzbys takiego posiadała? Przerazajace ;p
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Mari 


Barfuje od: 02.2010
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-11-21, 17:23   

Mój Blusik był najlepszą matką dla maluchów. Nawet wytrzymywał, gdy go ssały :D Żarłok, a od michy odchodził, kiedy małe tałatajstwo się zbliżyło, a jeżeli nie odszedł, to też sobie rade dały - szczególnie tymczasiątka, bo ragusie jakoś takie sprytne inaczej. Za to po myciu w jego wykonaniu musiałam kociaki ręcznikiem wycierać :D
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2011-11-21, 19:51   

Sie chłopak wczuł xD

Oby mi tylko Olek tak matkować nie zaczął ;) Właśnie go przywieżliśmy i w końcu zasnął . Wiec relacji dziś za bardzo nie będzie ;/
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2011-11-25, 00:08   

Do naszego stadka dołączyl w poniedziałek wieczorem długo wyczekiwany Olek ;)
Olek to 7 miesieczny kocur rasy ragdoll. Na chwile obecna zestresowany niejadek ale w przyszlosci mam nadzieje zapalony BARFer ;)

Ponizej link do zdjęć kawalera ;)

https://picasaweb.google.com/115520852753903137924/Olek02?authkey=Gv1sRgCJPrteum3NLuvQE#

Wita sie goraco a ja mam nadzieje, ze juz niedlugo zaczniemy przestawianie - bo na razie to zapalony chrupkozerca ;/
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne