BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chipowanie zwierząt, tatuaże...
Autor Wiadomość
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-10-16, 11:02   Chipowanie zwierząt, tatuaże...

Czipowanie to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca
w przypadku zaginięcia zwierzęcia szybkie ustalenie jego właściciela. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu. Umożliwia to praktycznie natychmiastowe powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga. Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Elektroniczne oznakowanie jest również niezbędnym wymogiem, aby podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej.
http://bip.warszawa.pl/Me...u/OS/Zwierzeta/
http://www.canis.org.pl/a...e-zwierzat.html
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-12-12, 15:03, w całości zmieniany 2 razy  
  Zaproszone osoby: 2
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-12-10, 11:11   

Chip nie obroni go przed psem, złym człowiekiem czy samochodem... :-( Może go jakoś zniechęcić do tych wycieczek (np.nastraszyć na klatce) :twisted:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-10, 11:20   

Moje jak były małe też kilka razy wyskakiwały na korytarz przy wchodzeniu do domu. Strach zawsze jest, bo mieszkam na parterze i zawsze -zanim otworzę drzwi do mieszkania - upewniam się, że nikt nie wchodzi do bloku. Teraz już się uspokoiły, choć niekiedy próbuje (i czasem się jej to jeszcze udaje) Migotka wyskoczyć na korytarz. Jak się jej uda wyskoczyć, to leci na górę. Ostatnio zatrzymała się na drugim piętrze. Wiem, że jest niezadowolona, że pies wychodzi a on a nie może. Planuję kupić wszystkim szelki i wozić za miasto na spacerki.
Uważam jak wchodzę do mieszkania. Zawsze ustawiam się w pozycji bramkarskiej, żeby łapać futro jak będzie chciało wyskoczyć. Kilka razy udało się ją złapać, a kilka razy bramę strzeliła (wyskoczyła na korytarz). Niekiedy kręci się koło drzwi, jak widzi, że się ktoś szykuje do wyjścia. To się ją bierze na ręce lub innych sposobów używa, żeby nie chciała wyskoczyć na korytarz. Przy wchodzeniu to przyjmuję pozycję do łapania kota. Pozostałe kręcą się koło drzwi, ale nie wylatują (przynajmniej na razie) na korytarz.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-10, 11:30   

zachipuj :-) Nie zaszkodzi, a może kiedyś pomóc ;-) Ja jak otwieram drzwi to najpierw je lekko uchylam i patrzę gdzie jest kot, otwieram je dopiero jak odejdzie od szpary przez którą zaglądam gdzie jest :lol:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-10, 11:36   

gerda napisał/a:
Może go jakoś zniechęcić do tych wycieczek (np.nastraszyć na klatce) :twisted:
Nie poskutkuje, mój TŻ wpadł na ten pomysł i na klatce - po otwarciu drzwi, żeby koty podeszły- strzelił z kapiszona. Przestraszyły się wtedy, uciekły. Ale zagrożenie minęło i znowu koło drzwi się kręcą.
Mam nadzieję, że z czasem (jak będą starsze - teraz mają 1,5 roku) może przejdzie im ciekawość wychodzenia na klatkę. na razie pozostaje mi zachowywanie ostrożności przy wchodzeniu do mieszkania.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-12-10, 11:38   

U nas też był problem z uciekinierami.. ale wyrosły z tego. POmagało "pssss nie wolno" albo pstryknięcie palcami i "uciekaj" jak wchodziłąm plus zagradzanie nogą przejścia. Tylko tu trzeba najpierw wyrobić sobie "autorytet" czy coś u kota... tż "pssstał" i "pstrykał" ale jego olewały prawie za każdym razem :mrgreen:

Obróżki są takie z gumką wszytą , że jak kot się zaczepi to moze ją naciągnąć i się uwolnić.

Chip to dobra sprawa jeśli już kot ucieknie. Pod warunkiem, że ktoś go znajdzie ;/ Niedawno zginęła nam Zima.. ale zamiast drzwi jako drogę ucieczki wybrała balkon ;/ Mieliśmy ogoromne szczęście, że ją znaleźliśmy.. Niestety gdyby miała chip nic by to nie pomogło, chyba, że miałby gps... ;/
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-10, 11:40   

_Jadis_ napisał/a:
Obróżki są takie z gumką wszytą , że jak kot się zaczepi to może ją naciągnąć i się uwolnić.
o to już lepsze rozwiązanie, że jak się zaczepi to gumka pomoże się oswobodzić, porozglądam się za takimi obróżkami.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-10, 14:35   

Czip to niezależnie od wszystkiego dobry pomysł. Kot może uciec, zgubić się, może ktoś go ukraść. Jeśli nie będzie zaczipowany to ani nikt nie będzie wiedział, że jest Twój, ani nijak tego nie udowodnisz. Tylko pamiętaj, żeby poza wszczepieniem czipa wpisać go też do bazy danych, najlepiej połączonej z http://www.europetnet.com. Samo to, że kot ma czipa nic nie daje w przypadku jego zaginięcia, a mimo to nie wiedzieć czemu ludzie koty czipują i nie wprowadzają czipa do żadnej bazy - nie wiem na co licząc :niewiem:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-10, 16:50   

Ines, a czy to nie wet powinien wpisać nowe czipy do bazy danych? Do tej pory sądziłam, że to tak się odbywa. :?:
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-10, 17:11   

Ja czipowałam koty w dwóch miejscach i nigdy nikt nie wspomniał o wpisie do żadnej bazy danych, w żadnej też bazie czipa moich kotów nie było, zanim ja ich tam nie zapisałam. Co rusz pojawiają się w sieci ogłoszenia, że znaleziono kota, ma czip, ale numeru w żadnej bazie nie ma. Więc wydaje mi się, że weterynarze tego nie robią. Zresztą wiązałoby się to z podaniem do bazy naszych danych osobowych - adresu zamieszkania, numeru telefonu itd. Czy weterynarz zrobiłby to bez naszej wiedzy/zgody?
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-10, 18:21   

Wydaje mi się, że tylko weterynarze biorący udział w akcji darmowego chipowania psów i kotów wprowadzają dane do bazy internetowej. A może to tylko mój wet tak robił... nie wiem.
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
choice 


Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-10, 18:51   

Zwierze moze zarejestrować zarówno weterynarz jak i własciciel.
np tu http://www.identyfikacja.pl/www/
czy tu http://www.safe-animal.eu...php?id=6&faq=30
_________________
Choice - BPP
 
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-10, 18:53   

Problemem jest to, że często i gęsto nie robi tego nikt ;-)
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
martens 

Barfuje od: 8 XI 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 104
Skąd: USA
Wysłany: 2013-12-10, 20:31   

Moja koleżanka jest wolontariuszką w schronisku i mówiła mi, że można sobie dla świętego spokoju kota zachipować, ale problem w tym, że nie ma jednej, ogólnopolskiej bazy "weterynaryjnej", do której wprowadzany byłby zachipowany kot. Niestety nie działa to tak, jak np. rejestracja auta czy oznakowanie roweru na policji. Nie ma zunifikowanego systemu, ujednoliconego sposobu nadawania numerów. Mimo wszystko uważam, że lepiej zachipować, tak a nóż - widelec, niż nie zachipować i potem w razie czego pluć sobie w brodę.
_________________
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-10, 20:40   

Martens, ja to ciągle słyszę, ale nie wiem skąd się to bierze, bo to nie do końca prawda ;-) prawda, że kwestia bazy danych jest niepotrzebnie zawiła. Otóż nie ma jednej bazy gólnopolskiej, to fakt. Ale jest baza ogólnoeuropejska ;-) pod którą podpięte są polskie. Ty wybierasz sobie jakąś bazę, np Safe Animal (ale w zasadzie wszystko jedno jaką, byle współpracowała z Europetnet). Stamtąd numer czipa i Twoje dane są przekazywane do Europetnet. Europetnet gromadzi dane z najpopularniejszych baz z Austrii, Rosji, Szwajcarii, Danii, Francji, Belgii, Irlandii, Estonii, Litwy, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Polski, Hiszpanii, Holandii, Szwecji i Niemiec. To właśnie w bazie Europetnet powinno się zatem sprawdzać numer czipa znalezionego zwierzaka, bo to jest tak jakby zbiór danych ze wszystkich większych baz z państw Europy, w tym z Polski.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne