BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jadłospisy - szczenięta
Autor Wiadomość
mrudnicka 

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-09, 18:38   

Tilia, trochę pewności siebie :) Dziękuję za przywiedzenie tutaj, bardzo ciekawe forum :) Musze odbębnić pracę i zająć się porządnie lekturą.

Jak na razie Kabiś wtrąbił dwa pierwsze barfowe mięsno-warzywne posiłki z takim smakiem, że oblizywał się jeszcze dłuższą chwilę po opróżnieniu miski :mrgreen: Obserwuję go cały dzień - ma świetny humor i samopoczucie. Widać po nim, że jest naprawdę syty, bo ani razu nie zdarzyło mu się gnębić mnie o smakołyki :) Zero sensacji żołądkowych, tak po pierwszym trawieniu kości, jak po warzywach. Jestem zachwycona!!
 
 
cromikowa 
BARFny Hodowca

Barfuje od: luty 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 38
Wysłany: 2013-03-10, 18:24   

Czy takiemu maluchowi można podawać chrząstki z indyka, czy jeszcze za wcześnie? Jeśli nie teraz to kiedy można zacząć je wprowadzać?
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-03-10, 18:27   

Można - jak radzi sobie z gnatkiem to chrząstki pogryzie tym bardziej :mrgreen:
 
 
mrudnicka 

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-10, 18:34   

Mój ma niecałe 3 miesiące, a radzi sobie bez problemu z gryzieniem szyi indyczej :) Kręgi, które są twarde, już za pierwszym razem z powodzeniem pochrupał i ze smakiem zjadł. Zęby całe, problemów żołądkowych zero :) chrząstki tym bardziej by wtrąbił :lol:
 
 
tomtomek 

Barfuje od: 25.01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 66
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-03-23, 11:42   

Przygotowuję mieszankę dla psa York 4,5 miesiąca 3,5kg.
Produkty:
przełyk wieprzowy 600g
Udko z kurczaka b/k 660g
żołądki drob. 340g
królik z/k 520g
mielone wieprz/woł 280g
mielone cielęce 280g
serce wieprz. 370g
skrzydła kaczka b/k 300g
skrzydła kurcz. 310g
żołądki woł. nieczyszczone 115g
Razem:3770g
+ suplementy wg kalkulatora (algi, mączka kostna, olej z wątroby dorsza, krew suszona,sól himalajska, tokovit E100)

Ile do tego dołożyć smalcu z gęsi? (oleju z łososia nie dodaję)
 
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-23, 18:03   

Nie boisz się podawać wieprzowiny? Jeśli chodzi o taką ilość przełyku to raczej zamieniłabym je na mięso, bo przełyk to w większości chrząstka. Skrzydła bym zamieniła np. na udo, które ma więcej mięsa, a mniej kości. Co do ilości smalcu to musisz sam sobie dobrać ilość w zależności od tłustości mięsa, aktywności psów itd.
 
 
tomtomek 

Barfuje od: 25.01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 66
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-03-23, 18:54   

koniczynka napisał/a:

Nie boisz się podawać wieprzowiny?

Biorę z masarni, która ma produkty z własnej hodowli (czyli z jednej, więc raczej nie powinno się nic nagle zmieniać), a sprzedawczyni ciągle od długiego już czasu dokarmia swoje psy tym mięsem i mają się dobrze.


koniczynka napisał/a:

Jeśli chodzi o taką ilość przełyku to raczej zamieniłabym je na mięso, bo przełyk to w większości chrząstka.

Może racje, dołożę więc ze 100g,

koniczynka napisał/a:
Skrzydła bym zamieniła np. na udo, które ma więcej mięsa, a mniej kości

Zapomniałem tam dopisać, że skrzydła bez kości (wyciąłem), a z mięsa z królika powyciągam ile się da, bo mój pies ma zatwardzenia.


koniczynka napisał/a:
Co do ilości smalcu to musisz sam sobie dobrać ilość w zależności od tłustości mięsa, aktywności psów itd.

Co do tłustości mięsa to nie wiem jak określić, na mielonej cielęcinie jest napisane 20% tłuszczu, a na woł/wieprz 30%.
Aktywność raczej umiarkowana, przez pół dnia nikogo w domu nie ma więc pies pewnie śpi.
Smalcu chciałem trochę dodać, gdyż czasami ma trochę łupierz, a wyczytałem, że to może być przez zbyt małą ilość tłuszczu w diecie.
Tylko nie mam pojęcia ile 20g czy 200g?
 
 
 
kiziulka 

Wiek: 35
Dołączyła: 22 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Dobrzeń Wielki
Wysłany: 2013-04-22, 17:57   

a ja mam małe pytanie ad. przestawiania na BARF
nasza Karmelcia ma 12tyg waży prawie 7kg (Border collie) i rośnie w zastraszającym tempie
od początku była na suchej karmie ale ja zaparłam się zadnimi łapami, że sama wysoko przetworzonego żarcia nie jem i mój pies też nie będzie, nawet w końcu przekonałam do tej opinii małżonka swojego...
Więc decyzja zapadła, jadłospis przeliczony, przemyślany ale mam jeden problem: czy takiemu maluszkowi też mogę zafundować jednodniową głodówkę? Przy dorosłym psie nie miałabym żadnych wątpliwości, ale to jednak szczylek i mówiąc szczerze boje się tego
_________________
No i wreszcie JEST - Arya Stark from Animki czyli Karmel
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-04-22, 18:09   

Ta głodówka wcale nie jest obligatoryjna...szczeniakowi wogóle jej nie robisz. wiekszość z nas głodówek nie robi - mój na Barfie już chyba ponad 3 lata a głodowy dzień miał raz jak złapał wirusówkę jelitową i trzeba było musowo.
 
 
kiziulka 

Wiek: 35
Dołączyła: 22 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Dobrzeń Wielki
Wysłany: 2013-04-22, 18:16   

dzięki! obawiałam się że mój żarłoczny potworek z 24h głodu w końcu zjadłby nas;)
_________________
No i wreszcie JEST - Arya Stark from Animki czyli Karmel
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-04-22, 18:19   

Szczeniakowi głodówek stanowczo nie doradzam robić.
Dorosłemu można, ale nie trzeba
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
AgnesiRup 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Paź 2012
Posty: 36
Wysłany: 2013-07-31, 08:27   Waga szczenięcia a dieta

Jak często modyfikować jadłospis szczeniaka w momencie kiedy ciągle zmienia on masę ciała co 0,5 kg kg czy 5?
Wiem że dieta szczeniąt powinna być bogatsza w kości niż dorosłych psów, ale o ile %?
Bardzo dziękuje za pomoc! :kwiatek:
Jadę po małego w poniedziałek :love: (05.08) a cały mam mnóstwo pytań. :mrgreen:
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-07-31, 08:47   

Agnesi - a co to za psiur? Bo zalezy to w dużej mierze od rozmiarów ostatecznych. Mały psiak - w sensie mała rasa, rośnie szybko i krótko. Duzy pies, lub olbrzymi rośnie do drugiego roku życia. I takiemu psu nie wolno podawać zbyt dużo wapnia - powoduje to przyspieszenie wzrostu kości i pociąga za soba niebezpieczeństwo deformacji stawów i kręgosłupa. W przypadku takich psów nalezy robić tak aby wzrost był powolny.
A jak często zmieniac dawkowanie? Tu chyba nie patrzymy na wage tylko oceniamy na oko. Pies cały czas rośnie ale cały czas powinien mieć tą samą delikatną warstewkę tłuszczyku - nie za mało, nie za duzo.
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-31, 09:06   

isabelle30 napisał/a:
A jak często zmieniac dawkowanie? Tu chyba nie patrzymy na wage tylko oceniamy na oko. Pies cały czas rośnie ale cały czas powinien mieć tą samą delikatną warstewkę tłuszczyku - nie za mało, nie za duzo.


Dla szczeniora lepiej dobierać na oko, bo często jest tak, że ta wyliczona dawka jest nieadekwatna do indywidualnych potrzeb psiaka w danym momencie. Ja bym obserwowała i dawała jeść ile młody będzie chciał w 3-4 porcjach dziennie.

Z tą warstwą tłuszczyku to bym się kłóciła :P Ja mogłabym Oza jak gęś napychać łychą i i tak z warstewki tłuszczu nici- taka rasa. ;-)
 
 
AgnesiRup 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Paź 2012
Posty: 36
Wysłany: 2013-07-31, 09:29   

Gordon seter, nie chodzi mi w sumie o ilość tylko o zapotrzebowanie na substancje odżywcze( robiłam bilans w kalkulatorze i po prostu nie wiem co ile to aktualizować i zmieniać)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne