BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Żołądki
Autor Wiadomość
Jazgata 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-14, 19:53   

Koty ,ktore mialam uwielbialy zoladki ! A mialam ich 3 w swoim zyciu ;)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-12-14, 19:59   

Znam koty, które wciągają żwacze z przyjmnością. A to nie dość przecież, że cuchnie to jest kompletnie obce naturalnej kociej diecie :mrgreen:
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-16, 00:56   

U mnie żołądki kurze są zjadane tak samo, jak i wszystko inne - czyli chętnie :food:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-12-16, 01:08   

ariokkie napisał/a:
nie zadnych innych suplementow poniewaz stoi tam to

de percentages zijn afgeleidt van natuurlijke prooidieren en daarom uiterst in balans

ten podzial jest taki sam jak w naturlanych ofiarach kotow dla tego sa one w pelni zbilansowane


To ja nie wiem jak te "naturalne ofiary kotów" w ogóle zyją bez nerek, płuc, mózgu, śledziony, trzustki i paru innych organów (ok wiem, bez niektórych zyć się da :mrgreen: ). Interesujące zwierzątka tylko z sercem i wątrobą ;-)
Co do żołądków, myślę, ze (w naturze) zależy to od dostępności pokarmu ogólnie i od wielkości ofiary. Jestem przekonana, że ofiary małe są zjadane w całości bez babrania się w oddzielanie przewodu pokarmowego haha. natomiast jestem w stanie uwierzyć, że nie jadają przewodów pokarmowych zwierząt większych (np królik) i kiedy jedzenia jest tak dużo, że po prostu nie muszą. Nawet psowate przy urodzaju pokarmowym gardzą flakami często
Dlatego wydaje mi się, że żołądki nie są może niezbędnym elementem kociej diety i nie ma co wciskać jeśli nie lubią?
 
 
filka 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-04-08, 11:12   

A jak jest z żołądkami dla psów? Można czasami dać zamiast mięsa, czy traktować jako podroby?
 
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-04-08, 11:15   

Możesz dać czasem zamiast mięsa. Jeśli chcesz traktować jako podroby to automatycznie wzrośnie ci % podrobów. Te 15%, które jest zalecane to raczej bez żołądków
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
szymegg 

Barfuje od: chce zaczac
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: belfr
Wysłany: 2014-08-01, 22:42   

O to ja wariuje :)
widzialem dzis zoladki indycze i kacze u nas, w zwiazku z tym ze szukam podrobow to sie ucieszylem

mam zamiar podawac watrobe, serca i teraz mam zaoladki...ale mam ich nie wliczac w te 15 procent? O_o wlasnie w nie chcialem je wliczac :) poluje tez na inne podroby ale ciezko..
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-02, 17:55   

Jakiś czas temu pisałam, że moje dorosłe koty żołądki zjadają bardzo chętnie. Od tego czasu młode kociaki wzbogaciły mnie o kilka doświadczeń w tym temacie. Kociaki nigdy na oczy nie widziały żadnej komercyjnej paszy ani mleka modyfikowanego - od urodzenia żywione są mlekiem matki, barfem i whole prey, myślę więc, że ich instynkt dotyczący pożywienia jest możliwie niezaburzony.

Kocięta dostają całe tuszki przepiórek i o ile moja dorosła kastratka pożera je w całości, o tyle kocięta są już bardziej wybredne. Niestety ;-) przy kociakach ich "jadalnię" muszę sprzątać łącznie z usuwaniem zapaszku kilka razy dziennie - kocięta z apetytem pałaszują tuszki, ale zawsze po dostaniu się do ich wnętrza wyciągają i wywlekają na bok zarówno żołądki, jak i jelita.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Zelka2303 

Dołączyła: 03 Wrz 2015
Posty: 22
Wysłany: 2015-09-04, 15:09   

Ja dzis kupilam kocurrkom troche zoladkow, serduszek i watrobek kurzych :) Lucy pokrecila nosem i zjadla troche watrobki, Maja byla w 7 niebie! zoladki pokrojone oczywiscie poroznosila po domu, chodzila i memlala dobra godzine :D
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2015-09-06, 13:27   

Z tego, co widziałam, moje koty zjadały mysz albo w całości, albo zostawiały mały żółtawy flaczek. Co do kurzych żołądków - zarówno same, jak i w mieszance są wciągane w tempie ekspresowym. Nawet wystarczy, że szykuję żołądki dla siebie, a te małpy już atakują, bo myślą, że wszystko, co krojone, to dla nich ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne