BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Honorowi dawcy krwi - psy i koty
Autor Wiadomość
Czarn(y)a 

Barfuje od: 10.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 41
Skąd: Ustronie/Łódź
Wysłany: 2013-12-27, 21:05   Honorowi dawcy krwi - psy i koty

Jak pewnie wiele(u) z Was wie, istnieje weterynaryjny bank krwi. Ma on swoją siedzibę w Warszawie a teraz także 3 filie: w Szczecinie, Wrocławiu i Łodzi.
W ostatnią niedzielę nasze psy brały udział w akcji krwiodawstwa. Szczytny cel a do tego także bardzo pożyteczny dla naszych pupili i nas samych. Przy okazji oddawania krwi, każdorazowo wykonywane są badania krwi morfologia i biochemia, a także w kierunku babeszjozy. Przy pierwszy oddaniu określana jest także grupa krwi.

Dziś właśnie przyszły wyniki naszych "czarnych", określone jako świetne. Czarny na BARFie od ponad roku, Mała Czarna od 6 miesięcy. Dla mnie nie ma lepszej rekomendacji naszej diety.

Czy Wasze pupile także są honorowymi dawcami? A może kiedyś one potrzebowały pomocy?

Braliście albo chcielibyście brać udział w takich akcjach?
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2013-12-28, 00:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
endrjuck 

Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-27, 21:11   

Ostatnio widziałem tą akcję w telewizji. Ciekawa sprawa i chętnie w tym weźmiemy udział.
Ile trwa takie pobieranie krwi i ile mniej więcej czeka się na wyniki?
 
 
Czarn(y)a 

Barfuje od: 10.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 41
Skąd: Ustronie/Łódź
Wysłany: 2013-12-27, 21:17   

pobranie trwa około 15 min, to nic strasznego poza tym że zwierzak musi leżeć na boku i nasz samiec nie był specjalnie z tego faktu zadowolony (ale on generalnie nie jest fanem żadnych zabiegów, nawet czesania)

Wyniki dostaliśmy dziś, czyli po 5 dniach, ale myślę, że czas był związany ze świętami, pewnie w innych wypadkach jest on krótszy.

dla tych co może nie widzieli:
http://fakty.tvn24.pl/ogl...rwi,381709.html
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-27, 21:20   

Przyznam się, że już od jakiegoś czasu o tym myślę. Niestety na razie kończy się na myśleniu... :roll:
Rok temu, kiedy robiłam echo serca moim kotom, do lecznicy w której byliśmy trafił kot z podejrzeniem panleukopenii i potrzebna była krew. Moja Bianeczka wtedy oddała troszkę krwi temu kociakowi. Dla Bianeczki to nie był żaden problem, a dla niego to była kwestia życia i śmierci (wszystko skończyło się dobrze).
Moja znajoma, jakiś czas temu, miała na tymczasie kota, który dostał dwukrotnie krwotoku krwotoku - prawdopodobnie tuż przed przybyciem do niej zjadł trutkę na szczury i właśnie przetaczanie krwi uratowało mu życie... teraz Promyk jest szczęśliwym kotem w wymarzonym domu ale gdyby nie było możliwości przetoczenia krwi pewnie nie byłoby go wśród nas...
Temat wart zastanowienia... nigdy nie wiadomo kiedy nasz futrzak będzie potrzebował takiej pomocy...
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Czarn(y)a 

Barfuje od: 10.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 41
Skąd: Ustronie/Łódź
Wysłany: 2013-12-27, 21:31   

dokładnie dlatego postanowiliśmy też pojechać z naszymi psami- dla nich to nie problem, 450ml, 15min strachu a może uratować inne życie.

Dodatkowo też z czysto ekonomicznych pobudek- nie ma się co oszukiwać, badania krwi są drogie, u nas dodatkowo x2 a tu możemy mieć je gratis. Wil syty i owca cała :)

Każdy dawca dostaje preparat na kleszcze i 3kg worek karmy
 
 
endrjuck 

Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-27, 22:05   

Dokładnie ten materiał widziałem.
Minimum 25 kg musi pies ważyć - czyli jeszcze nam trochę niestety brakuje ;)
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-27, 22:09   

U moich psów też brakuje z 15 kg.... mam shelty ale muszę się dowiedzieć o wymaganą wagę kotów. Tu mogę mieć większe pole do popisu bo większych niż Maine Coony raczej nie znajdą... :mrgreen:
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Czarn(y)a 

Barfuje od: 10.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 41
Skąd: Ustronie/Łódź
Wysłany: 2013-12-27, 22:11   

na stronie banku jest więcej informacji o dawcach:
http://www.krewdlapsa.com/
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-27, 22:29   

Dzięki :kwiatek:
To większość moich kotów się nadaje :mrgreen:
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Wierciłapa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-28, 09:01   

Ja kiedyś chciałam z psami brać w tym przedsięwzięciu udział, ale gdzieś wyczytałam że pies ma oddawać krew co najmniej 8 razy rocznie, jako honorowy dawca.
I tutaj niestety pojawił się problem. Bo boje się miedzy innymi zagęszczenia krwi u psa, zjawiska podobnego jak maja ludzie którzy są honorowymi dawcami krwi.

A co do sytości owcy i wilka, to morfologia z biochemia kosztuje ok 100 zł, a worek krwi z ok 300.
 
 
Jara 

Barfuje od: 06.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Cze 2013
Posty: 198
Wysłany: 2013-12-28, 09:13   

Ja zawsze chciałam wziąć w tej akcji udział, ale dopiero teraz moja Buła ma wagę, która by ją dopuściła. W Warszawie kiedyś Fundacja AST robiła akcję "Bullowate przelewają krew" i zawsze zazdrościłam, że to daleko od nas.

Ja badania krwi moim psom robię w takim pro labie, za biochemię i morfologię płacę 55zł (albo 59zł). Wyniki dostaje wet na maile i następnie mi przesyła wraz z komentarzem. I są fajnie rozpisane.


Natomiast jak robiłam u poprzedniego weta to były okrojone i nieczytelne i płaciłam dobrze z 75zł.
 
 
Czarn(y)a 

Barfuje od: 10.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 41
Skąd: Ustronie/Łódź
Wysłany: 2013-12-28, 10:12   

u mnie wszystkie badania muszę liczyć razy 2 więc robi się już jakiś koszt.

jeśli mogę zrobić coś dobrego a przy okazji zaoszczędzić to czemu nie.
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-12-28, 10:32   

VetLab ma ślicznie profesjonalny wygląd ale co rusz, któryś wet marudzi na jakość tych wyników. Bardzo często słyszę o jakimś przypadku, kiedy wyniki mówią jedno a praktyka drugie (powtórka w innym labie potwierdza rzeczywistość). Dlatego ja na VetLab patrzę tak trochę z przymrużeniem oka. Jak trzeba to tam zrobię, ale do końca im nie ufam.

Ja z Dieslem zawsze bardzo chciałam iść, tylko on chorowitek był ostatnimi czasy. Na kliniki i tak dość często jeździmy, może przy okazji....
Tam się trzeba jakoś umawiać?

a właśnie. No i to badanie jest robione na sprzęcie Klinik, tak? Kurcze.... i tak planowałam robić Dieslowi kontrolkę w tym miesiącu.....jeżeli mam mieć dobre badanie, to co mu za różnica czy kapkę więcej tej posoki odda
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Czarn(y)a 

Barfuje od: 10.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 41
Skąd: Ustronie/Łódź
Wysłany: 2013-12-28, 18:18   

we Wrocławiu macie filię tego banku, musiałabyś na stronie www sprawdzić która to klinika jest ich filą ( może to Uniwersytet Przyrodniczy).
Przedstawicielka banku, która prowadziła akcję w Łodzi, mówiła, że mogą tez do domu dojechać jeśli np pies miałby się tam bezpieczniej czuć.
Myślę, że gdyby np. zebrała się jakaś większa liczba zwierzaków chętnych oddać to są w stanie to zorganizować "specjalnie dla nas". Pani nam mówiła, że 12 dawców na akcji to bardzo dobry wynik.

generalnie uważam, że to bardzo fajna sprawa. Nie chciałabym żeby kiedykolwiek moim psom była potrzeba taka pomoc ale dobrze wiedzieć, że dzięki dawcom będzie ona możliwa.

Jeszcze jedno. Biorąc udział w takich zorganizowanych akcjach nie podpisuje się żadnej umowy i nie zobowiązujemy się do cyklicznego oddawania krwi.
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-12-28, 18:48   

Kurde, znowu pokazałam swoją bystrość - jakoś zakodowałam sobie, że jesteście z Wrocka i nawet nie patrzyłam na podpis :P

U nas fakt, robią to na Przyrodniczym. Tzn. ta znajomi z psami oddawali krew :) Będę musiała rozsiać wici :D
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne