BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy i choroby "stref intymnych"
Autor Wiadomość
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-16, 20:49   

koty moje też mają zostawione, takie śmieszne małe woreczki. Ale psie nie są ofutrzone tylko taka goła, różowa skóra. Dla mnie nie do zaakceptowanie to było, pies nie miał nic do gadania :lol: więc wiesz... Obcięli mu wszystko co się dało.
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-07-16, 22:46   

psy-i-koty napisał/a:
jestem bardziej wredna jeszcze. Mój od 4 lat nie ma jajek, nie ma nawet worka pustego, ma równiutki zarośnięty futerkiem brzuszek :mrgreen:


A na środku brzuszka fujarka :-P
Mnie tam ona nie przeszkadza w głaskaniu, ale co niektóre psy (a niektóre rasy w szczególności) to jaja mają tak obrzydliwe, że ojej. Wielgachny wiszący worek mosznowy, no coś obrzydliwego. Wyciachać! ciach, ciach, ciach! :twisted: :lol: :lol:

Iza, co Cię przeraziło w moim opisie? Że co za kombinowanie i psa męczenie, czy obrzydliwość? Bo samo płukanie to naprawdę błahostka, lepsze niż trzymanie obcych jajec w trakcie strzyżenia. Psa of kurs :lol:
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-17, 06:36   

no jakoś właśnie tak mnie odrzucał pomysł tego worka więc obcięli i tyle.
Wczoraj zrobiłam pierwszy raz płukanie, biedny pies był w szoku, trzęsły mu się szyneczki ze stresu :mrgreen:
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2014-07-17, 08:46   

psy-i-koty napisał/a:
nie, byłam wredna do końca. Pan doktor pytał ale mi się taka koncepcja pustej wiszącej pomarszczonej skóry wydała strasznie obleśna. Na początku, zaraz po zabiegu, miał wygolony brzuszek i wyraźny bardzo szew. Jak stał to patrząc na niego od strony ogona wyglądało jakby miał kuciapkę :lol: ale potem mu zarosło futrem i wygląda spoko. Ja go uwielbiam klepać w tym miejscu jak leży kółkami do góry 8-)


zgadzam się
ostatnio kastrowałam około 4 letniego kocura,reproduktora
miał olbrzymie cochonesy
jak go jeszcze podgolili....
jak go odebrałam i zobaczyłam te wielkie wiszące puste worki :hair: zgroza
wygladało to paskudnie
bo po doświadczeniu z kastracją maleńkich kocurków,ktore mają woreczki jak ziarnko pieprzu
ten widok był okropny :-?

choc u kocura zarośnie to kudłami i nie będzie widać
ale u psa,który jest moze jeszcze krótkowłosy..z gołym dupskiem..o co to to nie
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-19, 00:30   

U kocura jajka się skubie zwykle a nie goli (jak mi pierwszy raz kazali w klinice wyskubać kocurowi jajka przed zabiegiem, to byłam na 100% pewna, że sobie ze mnie głupiutkiej, świeżutkiej gąski nomen omen jajca robią :lol: ), a kastracja w dużym uproszczeniu wygląda tak, że skórę na worku mosznowym się nacina, wyciskając wywala na wierzch jądro, zaciska pean na powrózku, odcina jądra, powrózek podwiązuje i chowa znów do środka. Worka się nie obcina, wszystko zostaje na swoim miejscu, tyle że już w formie wydmuszek.

Jak oddawałam Mefista do kastracji to stresowałam się... jak głupia, patrząc z perspektywy czasu ;-) teraz jest sezon na kastracje i sterylki i uczestniczyłam w tylu, że wiem, że kastracja to tak prosty zabieg, że naprawdę trudno coś sknocić.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-19, 05:36   

prosty, prosty ale może być z przygodami. Jak nasz podrabiany brytyjczyk poszedł na stół to się okazało, że jajco jest jedno, pan doktor musiał z kota drugie wygrzebać 8-)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-07-19, 06:41   

Ines napisał/a:
U kocura jajka się skubie zwykle a nie goli

Na żywca ? :shock:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-19, 10:48   

OT usunięto

Dziękuję za informacje o opiece nad psim cojones, jajca (i ich itd) wszelkich stworzeń bardzo mnie interesują :-D na Katedrze Rozrodu jest jednak dosyć monotematycznie w tej materii - ilekroć towarzyszyłam kastracji kocurów, tylekroć pomagałam przy pobieraniu nasienia u psów, i tak to na co dzień wygląda.

A jajeczka skubie się jak kot już śpi. I sierść wychodzi zadziwiająco łatwo - sekund pięć i gotowe. Zresztą sama kastracja trwa niewiele dłużej.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2015-02-10, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  
  Zaproszone osoby: 187
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-08-07, 22:43   

Bellemere napisał/a:
Zauważyłam u Luny dziwne "cuś" w pupie, obstawiam właśnie przytkane gruczoły - lub jeden gruczoł? Z tym, że nie wygląda to jak wągier, tylko jak (ekhem) kawałek kupy...
(...)
Ktoś się spotkał z czymś takim?

Bellemere,
To wygląda jak zapchane gruczoły, podobnie było o Frodo a nawet dużo mniej niż u Luny, opróżniliśmy u weterynarza.
 
 
Bellemere 


Barfuje od: 01.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Sie 2013
Posty: 42
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-08-08, 17:29   

Dzięki, już wiem :-)
Zapomniałam napisać - byłyśmy z Luną u weterynarza, gruczoły zostały oczyszczone, na szczęście nie było żadnego zapalenia. Już mi nawet wyleciało z głowy, że tutaj pisałam ;-)
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-08-08, 17:35   

Bellemere,
Tego trzreba pilnować i opróżniać na czas bo może dojść do przetoki.Pewnie co parę miesiecy trzeba kotu pomóc opróżnić te gruczoły.Dobrze że na czas opróżniliście Lunie :-)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-08, 20:00   

Żaden z moich kotów nie miała tego robione. Nigdy nie było potrzeby. Na wizytach weterynaryjnych żaden wet sie tym nie interesował.
Czy to jakaś genetyczna skłonność ?
  Zaproszone osoby: 2
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-08-08, 20:31   

Sandra, Sandro obydwa moje koty oraz koty znajome musiały mieć opróżnione gruczoły. Faktem jest że trzeba było się o to upomnieć u weterynarza, nie wiem dlaczego sami nie proponują wygląda to na regułę. Ciekawostką jest co wyczytałam że nie należy opróżniać " zbyt często" gdyż może to spowodować " rozleniwienie" tych obszarów ,które koci organizm oczyszcza sam a jedynie w przypadku przepełnienia czyli kiedy z jakiś powodów kot nie radzi sobie sam z oczyszczaniem na bieżąco- wyciskać mechanicznie. Nie jest to zatem jednoznaczne co i jak z tym opróżnianiem ale ja widząć że tam jest "wypchane i wylewa się" wolę żeby weterynarz opróżnił mechanicznie .
Oznaką że jest przepełnienie jest częste lizanie przez kota odbytu , wypukłość oraz wydostająca się ciecz lub substancja stała. Można to chyba pomylić z brudną pupą ale przy dłuższej i bliskiej obserwacji widać że to nie pobrudzenie kupą a właśnie pełne zatoki.
Ostatnio zmieniony przez michalina36 2014-08-08, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-08, 20:44   

Moje koty na ogół maja zwarte twarde qpki i może w trakcie załatwiania swych potrzeb wszystko sie oczyszcza ?
  Zaproszone osoby: 2
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-08-08, 20:47   

Sandra, moje koty też mają takie kupki :-) a jednak Frodo był do natychmiastowego wyciśnięcia.Nie wiem kto za tym stoi :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne