BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kuwety i żwirki dla kotów
Autor Wiadomość
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 13:55   

Maciejko jak tam testowanie żwirku??
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 14:44   

Bojkot totalny. Nawet pokopać nie chcą :-( .
Dawałam dobry przykład, sama grzebałam :-D - nie powiem, widownia była, ale nikt nie poszedł za moim przykładem.
Spróbuję jeszcze z płytszą kuwetą (na razie wsypałam do głębokiego pojemnika, bo taki miałam pod ręką) i zobaczymy.
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-04-17, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
milena88 


Barfuje od: 8marca 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 127
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2013-04-16, 15:06   

U mnie natomiast testuje kotka teo gliniany z marketu, zbrylanie ok. Sprawdzimy na ile starczy 5kg/ok5l. Tak się zastanawiam czy coś do niego dodają czy to tylko suszona, skruszona glina :faja: Nie znalazłam w necie składu"
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-17, 10:35   

Maciejko, a może dodać trochę piasku/ziemi (tego co miały do tej pory), żeby zachęcić do korzystania z tego żwirku.

Poradziłam tak mojej mamie, jak przez krótki czas musiałyśmy u niej przetrzymać wolno żyjącą kotkę (wczoraj pojechała na sterylkę).
Dodała ziemi i kotka załapała, zaczęła korzystać z kuwety.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-18, 00:52   

One z kojarzeniem nie mają kłopotów. Do tego żwirku który teraz stosuję nie musiałam ich namawiać. Postawiłam obok drugą kuwetę a one momentalnie się "przesiadły" do nowej z nowym żwirkiem. Chyba się po prostu Państwu Kotostwu wydelikaciły się łapki.
Na razie kuweta stoi i wrzucam do niej zabawki, aby musiały tam chociaż wejść i się oswoiły "dotykowo".
Nie ma pożaru, mogę poczekać i je stopniowo zachęcać. Może przez ten czas ulotni się ten intensywny drzewny zapach - może to jest przyczyną ich rezerwy?
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-18, 09:18   

Nie chodziło mi, że kojarzą źle, tylko może znajomy zapach przyciągnął by je do innego żwirku. :kwiatek:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-04-18, 21:13   

Sanji dziś dopiero po raz pierwszy skusił się na nową kuwetę, natomiast Mały Kot... zupełnie ignoruje jej przeznaczenie. Tarza się, owszem, namiętnie. Chodzi szary od żwirku. A dziś oczka mu się zamykały... Jak SPAŁ w kuwecie! (Łobuz).

 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-19, 08:24   

Terhie, dobrym pomysłem jest wrzucenie odrobiny urobku do nowej kuwety lub przy zmianie żwirku. Koty powinny od razu załapać przeznaczenie tego miejsca.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-04-19, 15:30   

Po dzisiejszym dniu: oba wiedzą, Małemu nie przeszkadza to w tarzaniu i zasypianiu. W odkrytych się tarzał, w zakrytych zasypia - widać taką ma zasadę... :roll:
 
 
Skierka 


Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 40
Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 108
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-11-20, 00:01   

A ja wkurzona roznoszącym się Catem eco plusem kupiłam w niezłej cenie nature gold i zobaczę jakie efekty z łączenia żwirków. Nature gold wygląda nieźle, jest o wiele bardziej zwarty od eco plus. Dla mnie największym plusem jest możliwość utylizacji w toalecie. To duża wygoda w sprzątaniu, gdy kuweta stoi w łazience. Na zakrytą się nie zdecydowałam, bo kot przepadał z odkrytą, więc nie chciałam eksperymentować.
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-11-20, 01:45   

A u nas żwirki o konsystencji nature gold nie sprawdzały się w ogóle ;/ koty bawiły się nimi, nawet próbowały zjadać jak chrupki ;/ Robiły z nimi praktycznie wszystko tylko nie to co należało :lol:


U nas w ogóle jakoś dziwnie. Jedna kuweta (odkryta) służy do siusiania a zakryta to na dłuższe posiedzenia... (i tak cała trójca) TŻ od miesięcy próbuje rozgryźć o co kaman... :mrgreen:

Do bentonitowych przekonać się nie mogę... Mam jednego poszukiwacza złota, który jak wchodzi do kuwety to połowa żwirku ląduje na zewnątrz ....i to się tak strasznie pyli (znaczy może nie aż tak ale w ogóle to się pyli..)a po użyciu zawsze zostawały koło kuwety takie "gliniane" ślady łapek... (też tak macie? czy to zależy od żwirku - niestety nie pamiętam już, który mieliśmy) koszmarne do wyczyszczenia...

I tak wylądowaliśmy na kompletnie nienaturalnych silikonowych żwirkach, ktore co prawda hałasują ale TŻ nie narzeka jak sprząta więc chyba zostaną :mrgreen:
Koty też nie marudzą - moga kopac do woli i nie próbują go zjadać!
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2013-11-20, 05:00   

Cytat:
U nas w ogóle jakoś dziwnie. Jedna kuweta (odkryta) służy do siusiania a zakryta to na dłuższe posiedzenia... (i tak cała trójca) TŻ od miesięcy próbuje rozgryźć o co kaman... :mrgreen:

moje futra też tak robią chociaż obie kuwetki są jednakowe i stoją jedna obok drugiej. Jedna jest na kupki a druga do siusiania. Po każdej zmianie żwirku wybierają od nowa, która na co, ważne dla nich jest tylko żeby nie mieszać :-o
 
 
kfiatek 


Dołączyła: 29 Kwi 2013
Posty: 78
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-11-20, 08:27   

Pelety się u mnie nie sprawdzają, a po silikonie umierałam jak stanęłam na jakiś kryształek wyniesiony z kuwety.
Z wrodzonego lenistwa żądam żwirków naturalnych spuszczalnych w kibelku.
Jak na razie najlepszy jest world's best (ale za drogi niestety), a zaraz po nim golden grey pine i z tego ostatniego korzystamy.
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-20, 09:16   

A u mnie przed kuwetą leżą 2 dywaniki:
http://www.zooplus.pl/sho...i_kuwete/345865
http://www.keko.pl/trixie...te-45x37cm.html
Całkiem nieźle się sprawdzają, większość żwirku zostaje na nich, mało co jest roznoszone po domo :mrgreen: I przestałam się w nocy budzić, bo mnie coś w tyłek kłuje :-P A używamy Cat's Best
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-20, 09:26   

Trzeba dopasować żwirek do kota/kotów indywidualnie.
Tak jak z jedzeniem. Jednemu smakuje to innemu co innego pasuje.
Moje koty używają cat's best eco plus.
Sprawdza się bardzo dobrze, nie roznoszą po domu za daleko (zaobserwowałam występowanie żwirku poza kuwetą w jej okolicach, na dalszym obszarze występują pojedyncze grudki żwiru) :mrgreen:
Trzy koty mają dwie kuwety i z nich razem, bez oporów korzystają. Nie narzekam.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne