BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kuwety i żwirki dla kotów
Autor Wiadomość
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-10-29, 14:22   

Hm... faktycznie, taka wycieraczka do żwirku drewnianego może być dobrym rozwiązaniem, muszę pomyśleć. Ja mam taką: http://www.bitiba.pl/shop...ieraczki/489601 jak kupowałam to była jeszcze z zooplusa, teraz jej nie ma. I wcale zadowolona z niej nie jestem, aczkolwiek to dobre legowisko dla kotów ;-) często się wylegują na niej. Ale widzę, ze już pęka od spodu, chyba że to koty załatwiły, znaczy Mufka bo ona wszystko gryzie. A żwirek i tak jest wszędzie w koło a jak się przyczepi to tej gumy to nawet ciężko wytrzepać :-/
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-04, 19:44   

Skipper napisał/a:
Odnośnie żwirku Golden Grey Odour - po prawie 2 tygodniach używania (przez koty) mogę stwierdzić jedno - nigdy nie myślałam, że będę z przyjemnością sprzątała kuwetę


Podpisuję się pod tym :kciuk: ja przeszłam na golden grey ze względu na ilość kotów w domu - daje po kieszeni przy zakupach i niestety się nosi, ale za to zbryla jak ta lala i wydajny jest pierońsko.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
hysteria 


Barfuje od: 12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Gru 2014
Posty: 203
Wysłany: 2016-11-04, 22:08   

no właśnie chyba pójdę za Waszymi radami, bo jak sobie przemyślałam to faktycznie ten pojemnik kasy nie wart. szczególnie, że jakieś super specjalne worki tam trzeba.
no a dwa wpadliśmy na rozwiązanie, że jedna kuweta będzie z kukurydzą i dopóki jest otwarta, to kotce, która nie ma preferencji do żwirku, bardziej pasi. ta która musi mieć bentonit pod kupę, idzie wtedy do zamkniętej. i chyba tak zostanie. może się to wydawać dziwne, ale niestety po dwuletnim używaniu żwirków drewnianych/kukurydzianych przejście całkowite na bentonit jest dla nas mega ciężkie, osobiście jestem daleka od zachwytów i jeśli możemy ograniczyć wynoszenie błota to to zrobimy kosztem dwóch kuwet i dwóch rodzajów żwirku :-)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-11-05, 22:00   

Kupiłam dziś wycieraczkę, ale taką z Biedronki ;-) http://www.biedronka.pl/i...ladka-na-schody wygląda sensownie, faktycznie. Może mniej się będzie nosić teraz żwirek zobaczymy :-)
 
 
hysteria 


Barfuje od: 12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Gru 2014
Posty: 203
Wysłany: 2016-11-14, 22:33   

i jak? :mrgreen:
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-11-15, 14:10   

No faktycznie, trochę mniej tego żwirku się roznosi bo większość wpada w te dziurki. Ale jest ciekawostka, bo koty jakoś dziwnie na nią patrzą :-) . Początkowo omijały (może zapach gumy tak je denerwował?) a potem np. Maks wchodzi na nią ale tak delikatnie i stawia tylko łapkie w te dziurki, bardzo komicznie to wygląda :mrgreen: . Tak idzie jak po rozżarzonych węglach, na paluszkach :lol: . A wyskakuje jakoś tak też delikatnie (ja mam skrzyneczkę zamiast kuwety). No w każdym razie śmiesznie to wygląda ;-) ale korzystają i z kuwety i z wycieraczki :-)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-11-25, 19:35   

Testowanie wydajności żwirku Golden Grey Odour już na ukończeniu i z tego co widzę 1 worek (14 kg) wystarcza trzem dorosłym BARF-nym kocurom na ok. miesiąc. Cenowo wychodzi to trochę drożej niż używany poprzednio Benek (oba rodzaje żwirku kupowałam w Zooplusie), ale jakość żwirku jest nieporównywalna :kciuk:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-11-25, 21:48   

Ale w tym jest też czas kiedy była Marlenka?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-11-25, 22:34   

Nie, żwirek był testowany po otwarciu nowego worka i po wyjeździe Marlenki.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2016-11-25, 22:36   

Skipper - a miałaś Nature Gold ? Który mniej się roznosi ? (kot długowłosy, to dla mnie najważniejsze :twisted: )
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-11-26, 17:55   

Gerda, tego Nature Gold niestety nie mialam :roll: Przez 4 lata posiadania kotów miałam tylko Cat's Best EcoPlus (przez 3 miesiące, do przyjazdu Rico), Benka i Golden Grey Odour.

Na chwilę obecną zdecydowanie zostaję przy tym Golden Grey (może w przyszłości trafi się coś jeszcze lepszego ;-) )

Generalnie przy Golden Grey powiem tylko tyle, że każdy kto to mnie przyjdzie mówi, że nie czuć, że w mieszkaniu są 3 kocury :mrgreen:

Przy Benku jak wchodziło się do łazienki to trochę zajeżdżało - niestety ten żwirek jakoś dziwnie się zbrylał i nie sposób było wybrać wszystkich grudek z kocimi sikami. A grudki jak postały kilka dni w kuwecie to zapaszek się ulatniał niestety :-/ Przy Golden Grey tego nie ma - mam wrażenie, że ten żwirek jest po prostu bardziej chłonny, bardziej się zbryla i jest i mniej klejący po wchłonięciu moczu niż Benek.

Z roznoszeniem to powiem tylko tyle, że roznosi się dużo mniej niż Benek, ale na chwilę obecną mam niestety mini-wycieraczkę przed kuwetę. Jak ją wypiorę (niestety przez rok używania się przybrudziła niestety) to skleję taśmą z drugą taką samą i wtedy zobaczymy jaki będzie efekt.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-11-26, 18:10   

Benek sam w sobie dziwnie śmierdzi, w połączeniu z moczem to w ogóle jakiś odór wydziela. A ja używałam jak koty miały 6-8 tygodni więc ich mocz w ogóle nie śmierdział. Benka miałam lawendowego, ale przy lawendzie to on tylko stał chyba i to bardzo daleko :-/ .
Z tego wynika, że przy każdym Goldenie nie czuć kotami w mieszkaniu a ten Odour to chyba ma jeszcze coś, żeby kocie zapachy ukryć.

Przy okazji dopiszę jeszcze jak sprawuje się ta wycieraczka. Faktycznie, masa żwirku zostaje w tych oczkach. Poprzednio pisałam jak Mufka praktycznie nie korzystała z tej wycieraczki, teraz jak jest zdrowa to mam porównanie. Maks tylko ją trochę omija, Mufka normalnie chodzi i dziś zmiotłam naprawdę dużo żwirku z podłogi spod tej wycieraczki. O wiele lepiej się sprawuje niż taka kocia, gumowa wycieraczka z zooplusa. Żwirek sam w sobie się roznosi, koty wynoszą go między paluszkami, ale ogólnie mniej go jest teraz w mieszkaniu przy tej dziurkowanej wycieraczce :-)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-11-26, 18:37   

Saga napisał/a:
Benek sam w sobie dziwnie śmierdzi, w połączeniu z moczem to w ogóle jakiś odór wydziela.

Saga, co do zapachu Benka nieużywanego to ja nie miałam jakiś wątów ;-) Natomiast w połączeniu z moczem to 2-3 dni i zapaszek jest niezły :-/ Nawet jak drobinki żwirku z moczem zostaną :evil:

Saga napisał/a:
O wiele lepiej się sprawuje niż taka kocia, gumowa wycieraczka z zooplusa

Chyba straciłam wątek :oops: O jakiej wycieraczce w tej chwili mówisz ?
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-11-26, 18:42   

Kilka postów wyżej ;-) http://www.barfnyswiat.or...p=114003#114003
chodzi o wycieraczkę z Biedronki :-)

Dokładnie chodzi o wycieraczką ażurową, o której pisała Kocia Ciocia wcześniej, ja kupiłam podobną (prawie ;-) ) w Biedronce
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-11-26, 18:51   

Saga, czołem biję :banghead: gapa ze mnie, ale mam już tyle na głowie, że zaczynam się gubić :oops:

Niemniej ja pozostaję przy tej wycieraczce z Zooplusa, na którą poluję od kilku miesięcy - to, co w tej chwili używają moje koty to jeżeli chodzi o wielkość, to połówka tej wycieraczki i bardzo dobrze zatrzymuje żwirek (wycieraczkę wytrzepuję codziennie). I bardzo miła dla oka człowieczego (niestety estetką jestem i czarnej wycieraczki w łazience bym nie położyła :-/ ). Wyglądem mi też do wystroju łazienki pasuje :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne