BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karmienie piersią w miejscach publicznych
Autor Wiadomość
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-03-18, 21:34   

fakt,
próbowałam to obejść ale się nie dało.
Jedyny powód dla którego cokolwiek tam wpisałam, to dlatego że mnie ciekawiło o czym dziewczyny pisały
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-03-18, 21:45   

A mnie zachęciło. Bo zupełnie nietypowo... i bardzo fajnie zdjęcie dobrane.
 
 
LunacyFringe 

Barfuje od: tygodnia
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lut 2014
Posty: 12
Wysłany: 2014-03-19, 07:58   

Cieszę się, że tak dużo komentujecie! Oczywiście wszystko zostanie wzięte pod uwagę :)
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-19, 09:07   

A dla mnie zdjęcie masakra, odpowiedziałam na pytanie tylko po to, żeby dać wyraz swojej dezaprobacie...

Zakładam, że specjalnie zostało takie dobrane, żeby "prosów" zachęcić do odpowiedzi, a takich jak ja sprowokować ;)
 
 
Skierka 


Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 40
Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 108
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-03-19, 09:37   

Hehehehe, każda z nas ma też różne doświadczenia i oczekiwania. Dziewczyny w końcu to taki barf dla maluchów i musi wywoływać emocje.
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-03-19, 09:44   

Ja tam zbyt wielu powtórek pytań nie widziałam. Owszem, są podobne ale nie identyczne. Często na podobne odpowiadałam zupełnie inaczej.
Jestem przeciwna publicznemu karmieniu ale np pytanie z tym, że matka powinna czekać z karmieniem na powrót do domu albo karmić butelką. Nie, wystarczy, że znajdzie ustronne miejsce.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-19, 11:02   

Ja nie jestem przeciwna karmieniu publicznie, ale jestem przeciwna prezentowaniu piersi całemu otoczeniu. Nie trzeba iść w ustronne miejsce. Jest tyle przepięknych i zgrabnie przemyślanych osłonek, kubraczków, czapeczek. Dla mojego punktu widzenia nie było adekwatnych odpowiedzi. Wg tej ankiety jeśli nie chce oglądać czyjejś gołej piersi to automatycznie jestem wstrętnym człowiekiem, który każe matce głodzić dziecko ;-)

Jest więcej odpowiedzi na nie, ale sposób zbudowania tych odpowiedzi jest taki, by przekonać tych anty, że się mylą. Dlatego uważam, że ankieta jest tendencyjna.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-03-19, 11:24   

Jak mój brat zobaczył to zdjęcie to pierwsze co mu przyszło do głowy to to, że dzieciak je za darmo :mrgreen:
 
 
 
Skierka 


Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 40
Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 108
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-03-19, 11:41   

Moim zdaniem to sytuacje krępujące nie tylko otoczenie, ale i matki. I tak jak piszę Inez, można spróbować krępować jak najmniej siebie i innych. Ja np w ogóle nie zwracam uwagi na karmienie niemowląt, zwyczajnie tego nie rejestruję w otoczeniu. Mam kłopot z patrzeniem na duże dzieci przy cycku. Ale od kiedy karmię kota mięsem i suplementami, jestem wyrozumialsza. :-P

[ Dodano: 2014-03-19, 11:42 ]
Ines, przepraszam, pomyliłam się z literką.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-03-19, 13:18   

ja na tym obra\zku tą mamuśkę zauważyłam dopiero po chwili. Najpierw zwróciłam uwagę na wystrój restauracji.
Ja nie widzę nic krępującego w karmieniu piersią. Ani nie krepuje mnie to jako "otoczenie" ani nie krepowało mnie kiedy sama byłam na etapie karmienia. Tej piersi mniej w czasie karmienia widać niż w wielu dekoltach :mrgreen: ot tak na ulicy - więcej w tych dekoltach po pępek prezentowania piersi niż u mamy. która tuli do piersi dzieciaczka. Przecież to ledwo "górę" piers widać i to też tylko jeśli się gapisz.
Ja sama raczej nie karmiłam na ulicy, w autobusie itd. to nie sa miejsca gdzie sama jadam więc i dzieci tam nie karmiłam. Ale spokojna ławeczka w parku (nie ukryta za 10 krzakami) czy na placu zabaw, restauracja itd - owszem Takie miejsca, gdzie można usiąść i odprężyć siebie i dziecko. Bo kto lubi jeść w stresie?
To już swoją drogą, że raczej obrzydzające są tabuny (bo owszem, dużo tego po miastach) ludzi jedzących w biegu jakiegoś kebaba czy hamburgera. Lecą te sałatki między palcami gdzieś na chodnik, usta napchane, z wystającymi kawałkami. Serio - to dopiero jest nieprzyjemny widok
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-03-19, 16:22   

Ciocia - wyręczyłaś mnie :-)
Czy bardziej obrzydliwy widok to:
1. niemowlę przy cycu?
czy
2. brodaty facet któremu soso ze spaghetti spływa po brodzie?

Dla mnie ewidentnie widok nr 2.

Sama na poczatku miałam z tym problem... pamiętam jak ledwo upieczoną mamą byłam. Kinga miała całe 8 dni gdy trzeba było jechac na dodatkowe pobranie krwi (przesiewowe bo wynik był wątpliwy). Siedziałam w holu szpitala a mała coraz głośniej domagała się cyca. Jakoś mi było nie teges tak na oczach ludzi więc weszłam w pierwsze drzwi które znalazłam. Była to kaplica szpitalna... nie jestem ani wierząca ani religijna. Po prostu znalazłam ustronne miejsce. Jako niewprawna matka wywaliłam cyc na wierzch i karmiłam. Przyszedł ksiądz... a ja zaczełam go przepraszać. Usiadł obok i wskazując palcem na obraz Matki Boskiej Karmiącej powiedział - nie ma za co przepraszac... nie ma się czego wstydzić. Wstydzić się powinna matka która wstydzi się nakatmić swoje głodne dziecko i każe mu czekać.
Jakze mądre to były słowa...
Bo otóz co jet obrzydliwego w karmieniu dziecka? Ten cyc pokazany, a raczej jego mały kawałek? Natura tak nas stworzyła. To naturalny sposób karmienia dziecka. Najlepszy dla niego i dla młodej mamy. Cyc karmicielki nie jest obiektem seksulanym, nie jest ani brzydki ani piękny. Jest po prostu normalny, nijaki. Jest tylko dawcą jedzenia - jak butelka, tylko łatwiej obsługiwalna.

Ja osobiście na widok karmiącej matki zawsze się uśmiecham z przyjemnością.

Odnośnie ustronnych miejsc... gdzie takich szukać? W knajpie, w centrum handlowym... chyba tylko publiczny szalet.
Czy młoda matka ma siedziec zamknięta w domu bo ma dziecko? Taka kara? Czy też na krótkiej smyczy ma oddalać się od domu w takiej odległości aby co 2-3 godziny móc pójść do domu na karmienie?

Chodzimy latem w krótkich spódniczkach, w krótkich spodenkach, z dekoltami do pępka. Emanujemy seksownością, biustem, ciałem. Na plaży same nitki tu i ówdzie a karmienia mamy się wstydzić?
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2014-03-19, 16:37   

tez wypełniłam
i mimo że jestem przeciwko futracji niemowlaków publicznie
nie zauwazyłam pro
_________________
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-03-19, 18:41   

Ale tu nie chodzi o obrzydzenie. Nie brzydzi mnie widok matki karmiącej, a mimo to jestem przeciwna robieniu tego w miejscu publicznym.
Oczywiście, że matka karmiąca nie ma siedzieć całymi dniami w domu bo karmi, czy wracać co chwila aby brzdąca nakarmić, ale można zrobić specjalnie do tego celu miejsca w mieście, aby zarówno ona jak i otoczenie nie musiało się ową sytuacją krępować.
I uważam, że raczej to powinniśmy forsować a nie karmienie publiczne.
A co ze starszym pokoleniem? Dlaczego ono ma być świadkiem czegoś, co za ich młodości było niemalże tematem tabu?


Co do brodatego faceta ze spływającym sosem spaghetti. Jakie doświadczenia takie wrażenia. Mnie jakoś to nie brzydzi. Raczej w tej sytuacji podaję chusteczkę.
 
 
 
garadiela 

Barfuje od: niedawna
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 230
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2014-03-19, 21:58   

A ja wcale nie mam ochoty ogladac czyjegos cyca za przeproszeniem 8-) Powinny byc miejsca gdzie mamuski moga sobie siasc i w spokoju nakarmic dzieciaka...Jak bym zobaczyla taka w restauracji z cycem na wierzchu to sory ale odechcialo by mi sie jesc...Mimo ze jestem kobieta :roll:
W rodzinie tez mialam taka jedna co bez krempacji karmila dzieciaka przy okazji imprez...Malo fajne... :-|
Ile ludzi tyle opini zapewne bedzie...
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-03-19, 22:37   

Isabelle no nie mów
Taki karmiący cycek nie jest jakiś specjalnie ładny. Nie ważne czy to jest seksualne czy nie.
Tak samo można mówić że dziewczyny bardzo grube mogą sobie nosić co chcą bo przecież ich sprawa jak się czują. Ale nie powiesz mi, że to coś ładnego jak gruba laska wbije się w obcisłe geterki.
I mówię to z pełną świadomością osoby, która takich geterków założyć nie może :P

Tak samo karmiąca matka.
Pamiętam, kiedyś na jakąś wizytę przedadopcyjną poszła.Godzina umówiona, przychodzę, o czymś tam rozmawiamy a laska mi nagle wywala tego cyca i karmi dziecko. No kurna.

Ja wiem że naturalne i jest ta piękna zasada, że wszystko co ludzkie nie jest nam obce. Ale no jednak nie.

Można sobie to gdzieś tam zrobić dyskretnie. Nie mówię że w krzaczorach czy śmierdzącym szalecie. I zgadzam się że powinno być więcej takich miejsc i walka w tą stronę powinna iść.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne