BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przepisy z całym kurczakiem, kaczką, królikiem itp.
Autor Wiadomość
Toneka 

Barfuje od: 06.2022
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Cze 2022
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-10-04, 13:00   

Hebe, tak, tuszka z kalkulatora. Mieszankę przygotowałam wrzucając wszystko jak leci do maszynki. Kalkulator posłużył mi tylko do oszacowania kaloryczności i takiego bardzo ostrożnego wyliczenia dodatków jak kelp, czy tran. Wieczorem, czy na dniach wrzucę jak to dokładnie wyglądało.

Założyłam, że równowaga fosfor:potas w takim kuraku powinna się zgadzać, a przynajmniej być taka jakby była w diecie dzikiego kota (zastanawiałam się tylko, czy podrobów nie równoważyć wapnem, ostatecznie założyłam, że to pomijalna różnica). Podobnie po macoszemu potraktowałam bilans białka i tłuszczu. Zależało mi tylko na poprawieniu jakości mieszanki suplementami, zwłaszcza, że kurak pewnie niestety nie widział żywej trawy na oczy. Do tego, i do odchudzania smakoszy :lol: , potrzebowałam kaloryczności, przynajmniej czysto szacunkowej.

Zastanawiałam się jak takie pełne tuszki traktują osoby starsze stażem, a przynajmniej, czy takim podejściem, nie zrobię kotom na dłuższą metę krzywdy (planuje zapisać sobie kilka takich przepisów i wracać do nich, nowe przygotowywać od święta).

Z tą dietą MŻ może być ciężko :-D , ostatnio dorwały mi się do suchych trocin, które dostałam od gastrologa jako błonnik dla psa... Wyciągnęły z zamkniętego plecaka i z folią zaczęły wpierniczać :shock: :lol:
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-10-04, 15:56   

Toneka, w sumie tak myślę sobie, że to takie trochę whole prey.

Ale jak... trociny?! :roll: To masz wyzwanie :D
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-10-05, 18:40   

Hmm, według mnie w mieszance z tego przepisu będzie przede wszystkim za mało wapnia w stosunku do fosforu (stosunek fosfor:potas nie ma tu nic do rzeczy, ważny jest wapń: fosfor oraz potas:sód). Taką mieszankę można podać okazyjnie, ale na dłuższą metę nie wydaje mi się dobrze zbilansowana (nie wrzucałam przepisu do kalka, mówię to czuja)
A do whole prey to trochę jej jednak daleko, taka tuszka nie ma wielu elementów i jest odkrwiona ;-)
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-10-06, 08:59   

IzabelaW, słuszna uwaga :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne