BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Najbardziej uciążliwa cecha zwierząt domowcyh: człowiek
Autor Wiadomość
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-04-09, 13:14   

Dieselka napisał/a:
"taki mały - nic nie zrobi"

Szlag mnie trafia jak to słyszę! Jeszcze przy przypadkowych psach muszę się martwić, że moja suka krzywdę zrobi (bo ona nie lubi innych psów co jej się z wiekiem bardzo nasila - była wiejskim burkiem podwórkowym zanim do nas trafiła, miała koło 8 lat i niestety nie udało się już tego wyplewić). Nie po to ją prowadzam na smyczy, żeby durni właściciele ryzykowali zdrowiem i życiem własnych szczotek. Z resztą o sukę też się martwię, bo to stara torba jest (u nas od 11.2005r czyli ma 15-16lat), zdrowie już kiepskie a takie akcje ją strasznie stresują i się o serducho martwię.
Nie mówiąc o tym, że mało mi się podoba wizja oglądania jak taką szczotkę samochód przejeżdża a przez ulicę już nie raz do nas pędziły :hair:
Irytujące jest też to, że moje psy teraz każdego shih tzu uważają za TEGO psa i szału dostają na ich widok... Ja je potrafię ogarnąć i wybić z tego szału ale rodzice mają z tym problem.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Bigiel 


Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-26, 18:34   

Hodowanie zwierząt ma ogromny wpływ na środowisko - już sama ich ilość czy miejsce pod uprawy by je wyżywić. A trzymanie zwierząt dla towarzystwa to już w ogóle fanaberia, bo jeść muszą, a żadnej specjalnej roli nie spełniają.

Ja czasem kupując serca drobiowe myślę ile to kur zostało zabitych na jeden posiłek. (u mnie dziennie idzie 1,5-2 kg mięsa)
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-06-26, 18:48   

Bigiel napisał/a:
A trzymanie zwierząt dla towarzystwa to już w ogóle fanaberia, bo jeść muszą, a żadnej specjalnej roli nie spełniają.
a to tak nie do końca prawda, bo fakt, żadnej widocznej korzyści z nich nie ma, ale jest wiele korzyści, że to tak nazwę, psychicznych. Jak choćby radość z pielęgnowania, czy motywacja aby wyjść z domu jak nie ma się specjalnie powodów aby to zrobić lub gdy człowiek jest w jakiś sposób cierpiący psychicznie. Korzyści jest wiele, ale nie do końca są one tak widoczne dla otoczenia jak są dla właściciela.
Tak samo fanaberią będą wszelkie formy sportów ze zwierzętami. Też nie spełniają jakiejś specjalnej funkcji.
 
 
 
Bigiel 


Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-26, 19:00   

Snedronningen, tak, ale wystarczyłby jeden pies czy kot na dom. I nie pies 50 kg tylko 10, który zje mniej, zatem mniej zwierząt zje w ciągu swojego życia.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-26, 22:20   

Bigiel, to co zrobić z dużymi psami? W ogóle je wyeliminować? Jak nie u Ciebie to gdzieś indziej będą mieszkać, i tam też będą musiały coś jeść. Chyba, że będą karmione jedynie słuszną karmą (np. rc) lub przejdą na wegetarianizm.
Dlaczego miałabym mieć tylko jednego kota a nie np. trzy? Mogę je wykarmić i lepiej dla nich jak będą u mnie niż w schronisku.
Trochę dziwne to Twoje rozmownie.
To tak jakby należało wyeliminować ludzi otyłych bo za dużo jedzą, a szczupli jedzą mniej, to oni mają prawo do życia.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne