BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Suplementy w żywieniu psów
Autor Wiadomość
Milva 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lut 2016
Posty: 28
Skąd: Gołąb/Puławy
Wysłany: 2016-02-23, 22:52   

Jeśli pies lubi smak suplementów to może wystarczy po prostu rozpuścić je w niewielkiej ilości wody i zalać tym porcje mięsa? U mnie taki sposób podawania się sprawdza, suczka przeważnie najpierw wypija taką suplementową zupę, a potem zabiera się za konsumpcje pozostałego w misce kawałka mięsa.
 
 
dorota9612 

Wiek: 27
Dołączyła: 08 Sty 2016
Posty: 28
Wysłany: 2016-02-24, 09:56   

u nas wlasnie to nie przechodzi, same algi zje reszty nie. Jak mam mięso mielone to wymieszam i jest ok.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-02-24, 10:20   

a może wymieszać z żółtkiem?
 
 
dorota9612 

Wiek: 27
Dołączyła: 08 Sty 2016
Posty: 28
Wysłany: 2016-02-24, 10:25   

aż od razu poszłam spróbować :-D przeszło jakoś przez gardło, dziękuję :kwiatek:
 
 
palecwoko 

Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 13
Wysłany: 2016-03-06, 20:03   

Pytanie z serii podstawowe: do tej pory w żywieniu mojego psa stosowałem mączke ze skorupek jaj, algi suszone, olej z łososia i sół himalajską. Dosypywałem suplementy do mięsa po czym dzieliłem na porcje i mroziłem. Jednak czytając temat natknąłem się na wzmianki o rozpuszczaniu suplementów w wodzie ? Czy powinno się rozpuszczać suple w wodzie i "dolewać" do mięsa ?
 
 
Milva 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lut 2016
Posty: 28
Skąd: Gołąb/Puławy
Wysłany: 2016-03-06, 23:50   

Przy tych suplementach nie ma znaczenia czy podasz rozpuszczone, czy po prostu dosypiesz do mięsa, jedynie w przypadku podawania tauryny trzeba ją rozpuszczać by nie podrażniała żołądka.
Ja na przykład mieszam suple z wodą tylko dla tego, że mój pies ogólnie bardzo mało pije, a w ten sposób mogę zwiększyć ilość przyswajanych płynów.
 
 
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-09, 12:20   

Mam mały problem z Terrorem. Chodzi o to, że posiłki zjada chętnie, ale na te, które są z suplementami, kręci nosem. Pierwsze posiłki zjadał normalnie, teraz te z suplami omija. Próbowałam podawać na sypko zmieszane z mięsem, próbowałam z małą ilością wody, żeby była taka gęsta papka i w formie zupy również. Nie chce jeść żadnej formy :/ Nawet wbicie żółtka nie pomogło :(
Jak się ulituję i podaję mu kawałki z ręki (obtoczone w suplach) to zjada normalnie. Problem w tym, że po suplach wymiotuje kilka minut po jedzeniu. Po zwykłych posiłkach nie ma to miejsca. Nie wiem co robić i czemu tak się dzieje :(
 
 
sesil 


Dołączyła: 15 Lut 2016
Posty: 37
Skąd: łódź
Wysłany: 2016-05-09, 19:13   

Moim zdaniem trzeba słuchać psa. Pies kieruje się instynktem i naturalnie zapachem. Być może jest coś w tych suplementach, czego nie trawi i inteligentnie to omija.
W dzieciństwie mama wciskała mi an siłę mleko, bo niby zdrowe. Natomiast mój organizm reagował od razu na sam tylko zapach mleka. Jednak piłam je ze strachu, a potem wymiotowałam. Mama myślała, że to z histerii, nie wiem jeszcze czego.
Okazało się, że mam uczulenie na kazeinę.
Chcę przez to napisać, że organizm wie, co dla niego dobre i powinniśmy go obserwować - nasze samopoczucie.
Tak samo jest ze zwierzęciem. Na Twoim miejscu "posłuchałabym" psa i próbowała z innymi suplementami.
Czasami nie trzeba dawać supli, by piesio był zdrowy. Mi zdarza się zapomnieć i nie daję wszystkich. Daję tylko jaja, skorupki, sól himalajską, oraz minerały firmy cdVet (podobno mają świetny skład) i pies (6 miesięcy) ma wyniki idealne.
 
 
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-10, 11:07   

Rozumiem o co chodzi, jednak nie zawsze omijanie suplementów może się dobrze kończyć dla każdego psa. Ja z doświadczenia wiem, że u nas to nie przejdzie. Kiedyś próbowałam barfa, bez 'wspomagaczy' i niestety po miesiącu zaczęły mu się bardzo rozdwajać paznokcie, a sierść wypadała garściami. Wyniki krwi uległy pogorszeniu..
Może dobrym pomysłem było dawanie wszystkich supli, omijając dziennie jeden z tych, które mam. Zobaczyłabym po czym nie wymiotuje i ewentualnie to odrzuciła.
 
 
sesil 


Dołączyła: 15 Lut 2016
Posty: 37
Skąd: łódź
Wysłany: 2016-05-10, 11:13   

KaiTe napisał/a:
Zobaczyłabym po czym nie wymiotuje i ewentualnie to odrzuciła.
dokładnie o to mi chodziło. Coś na zasadzie diety eliminacyjnej.

KaiTe napisał/a:
Rozumiem o co chodzi, jednak nie zawsze omijanie suplementów może się dobrze kończyć dla każdego psa.
naturalnie. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę sposób żywienia, czyli co pies dostaje do jedzenia, jakie mięso, jaką ilość, kondycję fizyczną psa.
Od mega weta wiem, że częściej z suplementacją można przedobrzyć.
 
 
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-10, 12:58   

Nie, no chyba w 4dni nie zdążyłabym przedobrzyć. Bo po takim czasie przestał jeść te suplementy. Okej, tak spróbuję zrobić. Dzięki za radę! :)


Ed.
Jeszcze tak zapytam, macie pomysł, co może być najbardziej 'ciężkostrawne', najgorzej przyswajalne?

Podaję olej z łososia, algi, drożdże, skorupki jaj, hemoglobina, msm, mączka z dzikiej róży oraz tokovit (co 3dni)
 
 
prawollos 

Dołączyła: 22 Maj 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-05-22, 13:50   Jakie suplementy dla szczeniaka?

Cześć barfiarze! Jestem tu nowa wiec mam nadzieję, że wybaczycie mi wszelkie popełnione przeze mnie błędy ;)

Planuję rozpocząć swoją przygodę (a raczej mojego pieseła) z barfem. Jednakże nie bardzo wiem w jakie suplementy muszę zainwestować aby dieta ta nie przyniosła więcej szkód niz pożytków. Przejrzałam juz masę artykułów o barfie i są tam wskazane wszelkiego rodzaju suplementy ale ktore wybrać dla 6-miesięcznej akity? Pomożecie?

K.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2016-06-07, 09:39   

6-miesięczny szczeniak potrzebuje dokładnie tych samych suplementów, co pies dorosły. Zakres koniecznej suplementacji zależy zawsze od konkretnego jadłospisu (w zależności od tego jakie mięsa, podroby, kości, dodatki podajesz, możesz potrzebować mniej lub więcej suplementów). Tu masz "suplmenty w pigułce":
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=81
Musisz poczytać i odnieść to do tego czym i jak karmisz psa.

KaiTe napisał/a:
co może być najbardziej 'ciężkostrawne', najgorzej przyswajalne?
Podaję olej z łososia, algi, drożdże, skorupki jaj, hemoglobina, msm, mączka z dzikiej róży oraz tokovit

Tu raczej nie chodzi o "ciężkość" danej substancji, bo takich nie podajesz, lecz o to, że być może pies nie toleruje jakiegoś składnika. Nie ma to nic wspólnego z ciężkostrawnością.
Jedynie skorupski, z tych wymienionych, mogą być "ciężkie" jeśli podajesz je w postaci pokruszonej, a nie w postaci mączki.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
ma_pe 


Barfuje od: lipiec 2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 12 Lip 2015
Posty: 77
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-09-24, 07:59   

Potrzebuję pomocy, moje psy zdecydowanie nie chcą jeść ani alg ani oleju. Dostają mięso w kawalkach, kości, ale żadnych papek jeść nie chcą. Probowałam algi przemycić w mielonych żwaczach (to jedyna ciapka) ale one zarazy od razu wyczuwaja i nie jedzą. Z olejem podobny dramat. Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś zamienniki w tabletkach/kapsulkach?
_________________
Ludzka matka Tosi i Kapsla
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2017-09-25, 10:08   

Nie wiem jak u psa lecz nasz kot też nie zje dania z olejem z łososia.
Żona znalazła sposób - dostaje nagrodę na palcu do wylizania w postaci oleju prosto z lodówki.
Wymaga odrobiny sprawności bo cieknie po palcach oraz dwóch-trzech podejść gdyż jedna dawka to 2-3 "palce"

Może też zadziała ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne