BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kalkulator dla OpenOffice - uwagi, dyskusje
Autor Wiadomość
Sphynx 

Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 42
Skąd: UK
Wysłany: 2014-01-29, 11:41   

Dziek Hebe, dobrze to slyszec bo nie kazdy z nas ma Excela ale ma darmowa alternatywe w postaci OO.
I jeszcze jedno pytanie, potraktowalem calego kurczaka ze skora i koscmi jako ,,kurczak pieczen''(oczywiscie podroby dodalem oddzielnie), czy dobrze zrobilem?
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-01-29, 13:30   

Nie, musisz podzielić kurczaka na części i wprowadzać osobno mięsa za skórą, a osobno części z kośćmi. Możesz potraktować mięso z kurczaka jako "kurczak", ale kości musisz oddzielnie wprowadzić. Ponieważ już robiłam mieszankę z całym kurczakiem, to dodam od siebie, że jak nie dodasz dodatkowo tłustego mięsa to wyjdzie Ci za duże białko. Kości też nie użyjesz wszystkich, chyba że dodasz dużo więcej dodatkowego mięsa. Ja dawałam kaczkę a i tak białko było troszkę wyższe niż powinno, z kości użyłam tylko skrzydełka. Z mięsa udka i piersi. :-( Więcej całych kurczaków nie kupię zbyt prędko, filety za bardzo białko podnoszą.

Tutaj jest mój przepis z "całym" kurczakiem: Klik dodałam do niego za radą Shany 40g skóry z kaczki. Ma za dużo białka trochę, ale na kilka dni jako urozmaicenie uszedł :mrgreen:



Temat o przepisach z całymi tuszkami: Klik

[ Komentarz dodany przez: Sandra: 2014-01-29, 15:46 ]
Pozostałe posty przeniosłam do http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=404
 
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-30, 12:50   

Hebe, suplementy w wersji OO samemu można dodać, ale lista rozwijana ich nie uwzględnia, przynajmniej u mnie.
_________________
...inexplicable catness...
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-30, 18:25   

Dobra, to ja będę wredną małpą :D Czemu? Mozna dodać samemu suplementy do kalkulatora w OpenOffice. Tylko działa to tak (w tej wersji, w następnej będzie ciut inaczej, bo już zaczęłam z tym walczyć) - na przykładzie żelaza:
- trzeba dodać wiersz między dwoma suplementami tego samego rodzaju. W naszym przypadku dodajemy nowy wiersz między Fortain a Krew wołowa (prawy przycisk myszy i tam wybieramy "Dodaj wiersz"/"Insert rows")
- a potem uzupełniamy dane: musi być wpisana obowiązkowo nazwa i w kolumnie B, ze chodzi o "Zelazo" (tak jak w innych), potem uzupełniamy resztę. Dla krwi suszonej z Barfnego Świata mamy:
Energia 365
Białko 89,0
Tłuszcz 1,0
Woda 8,0
Fosfor 374
Potas 955
Żelazo 231,00
Cynk 2,89
Miedź 0,67

Jakbyście mieli jakieś problemy to napiszcie - mnie jest łatwo mówić, bo ja to produkowałam, części błędów albo jak coś zrobić nie widzę. Dlatego będzie mi bardzo miło, jeżeli spróbujecie, przetestujecie i dacie mi znać. Czy działa i czy zrozumiałe (bo jak tak, to dodam tą notatkę do instrukcji kalkulatora).
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-30, 22:35   

I wszystko jasne, dodałam w grupie, ale na końcu. :faja: Dzięki za info!
_________________
...inexplicable catness...
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-31, 08:51   

Znaczy, że działa? Git :]
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
doopaa 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 56
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-06-10, 13:24   

Witam, ja tak z czystej ciekawości chciałbym się zapytać o ten nowy kalkulator OO, czy jest jeszcze szansa i nadzieja że on powstanie :), tak jak mówię pytam z czystej ciekawości, ten Excelowski jest bardzo fajny ale niestety nie każdy ma offica :) i fajnie by było mieć coś takiego na OO.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-13, 16:06   

Powstanie. Pracowalam nad nim i w pewnym momencie powietrze ze mnie zeszło ;) dodam warzywa, naprawie jedną rzecz i będzie dostępny. Mobilizujcie mnie :D
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
karolina13 


Barfuje od: 24.12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 95
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2014-12-22, 19:54   

Hebe,
zauwazylam ze w kalku dla Open Office przy dodawaniu suplementow dodaje sie automatycznie tauryna, warywa i woda. Jesli chce cos dodac do mieszanki pozniej to znow te try skladniki sie dodaja. To bardzo miesza, bo wystepuja po kilka razy i w Wydruku Przepisu nie ma zbiorczej ilosci tylko jest robite. Czy nie mozna tak zrobic zeby odblokowac te pola wyboru przy tych skladnikach aby nie za kazdym razem sie dodawaly? Tak bedzie decydowanie lepiej. W wersji na Excel to dziala poprawnie. Ja np warzyw wcale nie chce dodawac wiec nie chce tez zeby mi sie pojawialy.

I drugie pytanie, czy nie mozna usprawnic kalka tak, aby mozna bylo usuwac poszczegolne pozycje, a nie tylko zerowac ich wage? Na razie sie ucze komponowac mieszanki wiec przy wielu kombinacjach robi sie taka wielka tabelka z czego tylko polowa skladnikow bedzie faktycznie uzyta.

No i jeszcze porownujac obie wersje zauwazylam ze w wersji na OO kalk nie podaje ilosci wlokna (nie ma takiej pozycji w kalku). Jesli nie uzywam warzyw to chyba nie ma znaczenia bo ilosc wlokna chyba bedzie 0% ale jesli ktos bedzie chcial ich uzyc to bedzie mial problem z tym skladnikiem.

Edit:
Pomyslalam jeszcze, jako ze uzytkuje Linuxa, a nie Windowsa, zeby poprawic skrypt makra w kalku dla Excela tak, aby OO mogl go odczytac. Da sie tak zrobic? Byloby to super, bo wersja dla Excela jest zdecydowanie lepsza i bardziej dopracowana.
 
 
edmundo 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 247
Skąd: UK
Wysłany: 2014-12-22, 21:05   

karolina13, ja rowniez uzywam Open Office, poniewaz moj Excel na iOSX nie czytal kalka zupelnie, ale nie mam takich problemow jak ty. Musialam pozmieniac troche ustawienia i jak chcesz to moge Ci wyslac moja wersje. Aha! Wazna uwaga- nie rob updateow na OO, bo nie bedzie czytac kalkulatora i bedziesz w punkcie wyjscia.
 
 
karolina13 


Barfuje od: 24.12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 95
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2014-12-22, 21:28   

Jeśli będziesz tak miła to wyślij proszę swoją wersję. Może zadziała poprawnie.
I powiedz proszę z jakiej wersji OO korzystasz.
 
 
edmundo 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 247
Skąd: UK
Wysłany: 2014-12-22, 21:38   

Ja mam OO_4 na Mac, ale prawde mowiac korzystam glownie z NeoOffice, bo dziala bez zarzutow. Probowalas NeoOffice?
 
 
karolina13 


Barfuje od: 24.12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 95
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2014-12-22, 21:42   

Nie, ponieważ ta wersja OO jest dla Mac'a a ja mam Linuxa. Ale prześlij mi proszę swoją wersję kalka, może coś jednak u mnie zadziała. Da radę to przesłać poprzez forum, czy mam ci podać mój adres email na pw?
 
 
karolina13 


Barfuje od: 24.12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 95
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2014-12-24, 16:00   

Niestety przesłany przez edmundo kalk również u mnie nie działa poprawnie. :cry: Hebe, proszę cię o przyjrzenie się sprawie. :kwiatek:
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-31, 09:02   

karolina13, napisz mi dokladnie na pw co sie dzieje - jaki system i ktora wersja OO Calc.

A z przepisaniem kalka z Excela do OO - jakby to bylo proste, to juz dawno by to zostalo zrobione ;)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne