BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jadłospis dla wybrednej... ?
Autor Wiadomość
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-03, 13:25   

Twoj psiak dopiero zaczyna barfowac,wiec za duzo mu nie mieszaj tych rodzajow mies, bo nie daj bog skonczy sie rewolucja jelitowa. Wiem ze jest wybredna i chcesz jej czesto zmienic menu, ale mimo wszystko przez pierwsze tygodnie nie mieszaj az tak, ze jednego dnia rozne gatunki mies i jeszcze podroby. Tzn to jest moje zdanie :-)
 
 
Sonia01 

Wiek: 31
Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-09-03, 13:31   

Racja :) co za dużo to nie zdrowo, narazie zatrzymamy sie przez najbliższe dni na kurczaku i indyku. Kupy jak narazie są ok ;-)

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i wsparcie :hura:
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-03, 21:53   

Sonia01, NSO dobrze radzi, na jednym dwóch mięskach bez mieszania bo się może zrobic luźna kupa. Z serduszkami ostrożnie, podroby jeszcze nie teraz za wcześnie, jeżeli uznasz, że chcesz je podac niech to będzie niewielka ilośc bardziej na rozsmakowanie. :kciuk:

To się porobiło, piesiol najwyraźniej leci w kulki z człowiekami zdolna bestia. ;-)
_________________
Retriver
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-03, 23:00   

Retriver napisał/a:
To się porobiło, piesiol najwyraźniej leci w kulki z człowiekami zdolna bestia. ;-)

Jedna tylko psy i koty wyczuła cwaniaka na odległość i od razu zalecała "wziąć głodem" :lol:
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-04, 06:16   

no widzicie, super, że jest postęp :mrgreen: Dobrze, że to pies bo można głodem złamać. Bo moje koty to wygrały wojnę o BARF, żrą co chcą... i nic surowego :oops:
 
 
Sonia01 

Wiek: 31
Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-09-04, 22:40   

Umm dopiero teraz poczytałam zeby zaczekać z podrobami no i troche sie zagalopowałam, bo dzisiaj podałam własnie żołądki z miesem z kurczaka :confused: :hair:

Czy to, że psiak wylizuje miske po posiłku to dobry znak ;) ? :food:

Oby nie było rewolucji jelitowej w nocy..... :roll:
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-04, 22:44   

oj tam, nawet jak będzie rewolucja to przynajmniej wiadomo od czego :mrgreen: jak wylizuje to znaczy, że śmierdziało... malizną 8-)
 
 
Sonia01 

Wiek: 31
Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-09-05, 10:16   

Ufff noc bez rewolucji :) Mojemu psu z dnia na dzień rośnie apetyt, co mnie bardzo cieszy, ale też i troche martwi zeby za niedługo nie przypominała parówy. Dzis na sniadanie porcja mięsa z kurczaka, ktora była przewidziana na cały dzień, została pożarta na śniadanie. Pożarta - nie zjedzona, chyba muszę kroić większe kawały, bo mój pies prawie nie gryzie, tylko wszystko połyka, także cała konsumpcja trwa ok 30 sekund :confused:

Pies zaczął się też częściej drapać i gryźć łapy, narazie nie widze, żeby na skórze było coś nie tak, nie jest nawet zaczerwieniona, więc mam nadzieje, że to jakaś alergia na płyn do podłóg a nie na kurczaka :niewiem:
Indyk jest chyba mniej uczulający ? Może zrobie przez kilka dni diete indykową ?
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-05, 11:43   

Możesz dać indyka. Mój pies tez połyka, gryzie tylko kości :roll:
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-05, 11:53   

Indyk i kurczak sa tak samo uczulajace, co nie znaczy ze na oba pies na pewno sie uczuli.
Znam psy ktore nie sa uczulone na kurczaka, a sa uczulone na jagnjecine.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-05, 22:56   

Sonia01 napisał/a:
Indyk jest chyba mniej uczulający ? Może zrobie przez kilka dni diete indykową ?


Każde mięso może uczulić, nie ma na to reguły.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Sonia01 

Wiek: 31
Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-09-06, 14:36   

No tak, ale z tego co tak czytam, to większośc psów jest uczulona własnie na kurczaka :confused:

Sunia jest właściwie na diecie kurczakowo-indykowej a zaczyna sie mocno drapać :-/ Gryzie sie tez okolicach tyłka i zdarza jej się saneczkować. Przejde się na dniach do weta, bo może to zapchane gruczoły, albo robaki ? Chociaż tydzień temu ją odrobaczałam.

[ Dodano: 2014-09-13, 21:51 ]
U nas wszystko elegancko, mała wcina surowe z apetytem, podroby z lekkim fochem, ale też przechodzą :) Przez ostatnie kilka dni nie podawałam wogóle kurczaka i pies nadal sie drapie, wiec może to nie o niego chodzi. Znalazłam na niej jedną pchłe ! Ale przeszukałam całe futro i nic wiecej nie znalazłam ;/ Więc nie wiem, czy faktycznie jest zapchlona, czy pchła przeskoczyła z jeża, którego spotkałyśmy na spacerze. Tak czy owak w poniedziałek idziemy do weterynarza.

Bardzo pomogliście mi w przestawieniu psa na barfa, ale mam jeszcze jedną prośbe dotyczącą suplementów. Czytałam dużo, ale im więcej czytam tym bardziej mi się miesza. Sunia bardzo gubi sierść, wszędzie jej kłaczki, codziennie ją szczotkuje i odkurzam. W jakie suplementy oprócz oleju z ryby powinnam się zaopatrzyć ? :shock:
 
 
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-09-13, 22:13   

To standardowa procedura przejścia na BARF, nowe futro powinno być ładniejsze. Z wprowadzaniem suplementów poczekaj, nie spiesz się, najpierw wprowadź różne mięsa 2-3.
Na futro wpływają prawie wszystkie witaminy, cynk, selen - spokojnie, będzie dobrze. Listę suplementów masz w osobnym dziale.
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-13, 22:14   

drożdże, jajka, krew suszona, algi to wg mnie podstawowy zestaw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne