BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy żołądkowo-jelitowe u kotów na BARFie
Autor Wiadomość
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-15, 21:51   

Monika Jeśli carobin nie działa to spróbuj sanofor, do kupienia np. w zooplusie. tu opis. Produkt całkowicie naturalny, zero skutków ubocznych więc niczym nie ryzykujesz. Jest bezsmakowy, daje się do jedzenia. Moja wetka twierdzi a ja sprawdziłam, że jest bardzo skuteczny na problemy jelitowe, nawet w bardzo małych ilościach. W opisie jest , że też zmniejsza ilość gazów w jelitach. Jeśli podajesz fortiflorę i kot je surowe mięso, to dobrze będzie razem z fortiflorą podać sanofor bo ten zobojętniając kwas solny w żołądku, ułatwia kolonizację jelit przez podawane bakterie.
 
 
Monika Cz. 

Barfuje od: 2016
Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2016
Posty: 68
Skąd: Małpolska
Wysłany: 2017-06-17, 01:48   

Dzięki Kryska. Już zamówiłam ten sanofor w zooplusie. Mam nadzieję że szybko dostanę. A ile razy i jakie ilości będzie pisać na opakowaniu.Czytałam we wcześniejszych postach żeby takiego małego kotka z problemami jelitowymi przestawiać całkowicie na mięso dając jeden rodzaj mięsa bez suplementów. Potem powoli dodawać sól,skorupki jaj oraz taurynę. I tu moje pytanie. Jakie ilości tych suplementów mam dodawać? Bo w poście który napisała Sihaya nie ma podanych ilości.
_________________
Mona
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-17, 13:39   

Monika rozumiem, że masz kalkulator barfowy. Wynikające z niego ilości suplementów na określoną porcję i rodzaj mięsa to jest górna granica do której dążysz a w jakim tempie to zależy od reakcji kociaka na już podawane dawki. Skorupki dawałabym bardzo ostożnie bo niektóre koty gorzej je tolerują. Można wtedy zamienić na cytrynian wapnia lub na któryś z preparatów zawierający i wapń i fosfor. Z tauryną nie powinno być problemów więc ja bym podała od razu w ilości wynikającej z kalkulatora.
Co do sanoforu to podana dawka wynosi 1/2 łyżeczki na dzień dla kota niezależnie od masy ciała. W przypadku mojego 4.5 kg kota 1/8 łyżeczki do jednego z posiłków, okazała się bardzo skuteczna. Radzę samemu wypróbować zaczynając od mniejszej dawki tym bardziej, że to mały kociak.
 
 
Monika Cz. 

Barfuje od: 2016
Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2016
Posty: 68
Skąd: Małpolska
Wysłany: 2017-06-18, 12:43   

Jeszcze raz dzięki Kryska za odpowiedz. Mam kalkulator. Choć w posługiwaniu się nim nie czuję się dobrze...Tylko myślałam że jeśli będę podawać jeden rodzaj mięsa bez wszystkich suplementów to kalkulator będzie pokazywał błędne dane. Ale oczywiście spróbuję. Jeśli coś nie będzie mi pasować to będę pytać.
_________________
Mona
 
 
anetuczka 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-07-05, 17:58   

Cześć Wam. Od maja moje koty są na barfie w 90%. Są po odrobaczaniu na lambie. Chciałam podnieść kaloryczność miesznki i dodałam trohę masła. Od tego czasu (3 dni) 5 miesięczny MCO ma lużną, śmierdzącą kupę. Jak to zwalczyć ? Taninal nie pomaga. Pomóżcie.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-07-06, 08:57   

Biegunka może wynikać z tego, że mieszanka po dodaniu masła jest za tłusta.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
anetuczka 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-07-06, 11:19   

Potem zrozumiałam. Mam nadzieje, ze się w końcu unormuje.
 
 
Potwora 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 257
Wysłany: 2017-07-10, 21:50   

Padła dziś w stronę mojego zawierza kolejna niezbyt pocieszająca diagnoza, mianowicie: IBD.

Przewertowałam wątek o IBD, ale prawdę mówiąc nic pomocnego tam nie znalazłam, bo ratunkiem była zmiana diety na surowe mięso, a my na barfie jesteśmy już półtora roku i u nas niestety stan jelit z usg na usg mocno się pogorszył, a obraz sugeruje początki IBD. Zmiany (pogrubienie ścian jelit) czuć nawet w badaniu palpacyjnym. Nie chcę rezygnować z barfa bo głęboko wierzę w to, że to najlepsze co mogę mu dać, zresztą po samym kocie to widać (jakbym go nie prowadziła to w życiu bym nie powiedziała, że jest tak chory jak jest), a i dr Neska na to nie nalega. Niestety jak sama stwierdziła nie ma też konkretnej wiedzy na temat modyfikacji barfa przy IBD i nie mogła mi doradzić niczego ponad kombinacje ze zmianą mięs, w tym najpierw kurczaka na indyka lub kaczkę i jeżeli się nie poprawi to jeszcze wołowiny na cielęcinę.

Generalnie zwierzak czuje się dobrze, jak na ~12 latka chętnie się bawi, skacze, nie ma biegunek, kupy są normalne tylko czasem robione z wysiłkiem (w barfie jest gotowana marchew i burak, ale nie pomagają za bardzo), nie dawał też żadnych znaków że coś go boli przy obmacywaniu brzucha, waga się utrzymuje, apetyt ma normalny. Ja natomiast mam ból, bo wyjeżdżam i przygotowałam mu mieszanki na dwa miesiące, a tu klops. Co robić prócz modyfikacji brafa, żeby odciążyć mu trochę te nieszczęsne jelita i poprawić wchłanianie? Wątroba i trzustka są w porządku. Jeszcze przetrząsnę od deski do deski ten wątek i wątek o chorobach trzustki, bo widziałam, że tam przewija się temat ibd, zajrzę też na stosowny wątek na miau, ale chciałabym coś wiedzieć przed wyjazdem żeby na spokojnie wszystko zorganizować i zostawić stosowne dyspozycje. Nie da mi ten kot odetchnąć. Nie dość, że PNN, to jeszcze IBD. Nawet nie ma w sumie za bardzo jak operować rodzajami mięs :evil:
 
 
SiDi 

Barfuje od: 2017
Udział BARFa: 50-75%
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-08-28, 18:21   

Hej,
Mamy maine coona kotkę od ponad 3 tygodni. W hodowli była na barfie to i my dalej kontynuujemy tę tradycję. Dość chętnie ją zjada, ale nie ma co ukryć, że wolałaby z puszki dostawać jedzenie.
Jakoś tydzień temu po powrocie z pracy zauważyłem, że ma brudne włoski przy "tyłach". Jak podszedłem i powąchałem to już wiedziałem co to jest. Od razu z drugą połówką pod prysznic i ją wykąpaliśmy. Kupa nie była jakaś rzadka, normalnie ze żwirkiem się związała i tyle. Pachniała i wyglądała tak samo jak w ciągu pierwszych chwil u nas w domu.
Postanowiliśmy, że po każdej wizycie w kuwecie będziemy sprawdzali tyłek i tamte rejony. Następne sytuacje były lepsze, ale czasami lekko "mokro" tam było. Dzisiaj ponownie. Przyszedłem do domu to zauważyłem, że miała do tylnych części troszkę zabrudzone kupką. Zamiast znowu ją myć postanowiłem po prostu podciąć te włosy i tyle.
Co może być powodem tych zmian? Tutaj przepis barfa

Wody dodajemy znacznie mniej, około 1.2 litra (tak samo w hodowli było). Suplementy mamy właściwie z tego samego sklepu.

EDIT:
Dodam od siebie, że po internetach czytam, by ta wątróbka była spażona/lekko podgotowana, bo może powodować rozwolnienie...
 
 
SiDi 

Barfuje od: 2017
Udział BARFa: 50-75%
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-08-30, 15:57   

Dziewczyna mi właśnie dzwoni, że wróciła z pracy i znowu tyłek oraz ogon ubrudzony, a kupa lekkiej konsystencji :/
Teraz spróbujemy na kociej karmie z puszki Feringa pojechać kilka dni, by zobaczyć czy to przez BARF ta kupa jest rzadsza.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-08-30, 18:41   

SiDi :kwiatek:
Przeliczyłam Twój przepis w kalkulatorze i muszę Ci powiedzieć, że przepis jest marny.
Rozjeżdżają się mu wszystkie parametry. Zła proporcja wapń - fosfor, zła proporcja potas - sód, za dużo jodu, za mało tauryny, brak połowy potrzebnej wit.A, za dużo wit.D w przepisie.
Tylko wody jest prawidłowa ilość jak do tego przepisu.
A to jest kociak, który powinien jeść bez ograniczeń i ile chce. A wychodzi na to, że je złą mieszankę, mieszaną z karmą mokrą i Wy się dziwicie, że kocie robi papkowate qoopki. :evil:
A może Barf się zepsuł? A może to nadmiar wit.D? Parzona wątróbka do surowego mięsa??? :shock:
A teraz piszesz, że zamiast zrobić prawidłową świeżą mieszankę, będziecie dawać kici Feringe... Te karmy zawierają dużo wapnia i wit.D którą już przedawkowaliście w mieszance.
Lepiej poczytaj o Barfie pisz do Hebe po kalkulator, leć po mięso wrzuć mi tu, napisz jakie masz suple i zrobimy prawidłowa mieszankę i zobaczymy. Co jest powodem takich qoopek.
Nie czytałeś na Forum, że wszystkie zmiany w karmieniu kotów robi się bardzo powoli?? trwa to nawet tygodniami, bo układ trawienny kotów reaguje rozwolnieniem na szybkie ??

Oj SiDi !! Bierz się do roboty, bo szkodzisz kotu.
 
 
SiDi 

Barfuje od: 2017
Udział BARFa: 50-75%
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-08-30, 20:36   

Właśnie przez pierwsze dwa tygodnie jadła taką mieszankę i nie było problemu, potem się on pojawił :/ Tym samym była karmiona w hodowli. Cały czas na barfie. Dlatego od razu też zaczęliśmy ją karmić tym samym.
Będziemy robić pewnie nową mieszankę wg kalkulatora w 100%, ale kupę na pewno przebadamy.
Nie jest to moja wina. Dostałem przepis od babki z hodowli, która karmi tym swoje koty i one wyglądają świetnie. Zawierzyłem temu.
Co więcej jak patrzyłem na ten kalkulator to zmieniając nawet dziesiąte części, któregoś suplementu jestem w stanie wyjechać poza normę. Chociażby 7g tauryny i 7,5g tauryny robi sporą różnicę, a to jest tak cholernie niewiele :/
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-08-30, 21:12   

SiDi :kwiatek:
Tauryna nie grozi przedawkowaniem ale niedobór tauryny grozi brakiem wzrostu.
Nie wiem z której hodowli masz kicie, ani z jakiego kalkulatora korzysta Pani hodowczyni.
Ja widzę czarno na białym, że przepis przeliczany w naszym kalku ma niedobory i złe proporcje.
A to jest kociak, on jedząc porcję nawet dwukrotnie większą niż dorosły kot musi miec tym bardziej wszystko idealnie.
Ty rejestrując się na BŚ okazałeś chęć karmienia Barfem i tego się trzymaj.
 
 
SiDi 

Barfuje od: 2017
Udział BARFa: 50-75%
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-08-30, 21:32   

shana55 napisał/a:
(...)
Ty rejestrując się na BŚ okazałeś chęć karmienia Barfem i tego się trzymaj.


Dlatego idziemy za Twoją radą i będzie nowy przepis. Wg kalkulatora od Hebe.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-08-30, 22:18   

Wrzuć go w Receptariuszu zanim zrobisz mieszankę. Sprawdzimy czy wszystko ok. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne