BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kalkulator - problemy techniczne, pytania, uwagi
Autor Wiadomość
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-11-28, 20:43   

dodałam sobie ponownie wit.D w kapsułkach do kalkulatora, i tak:
- nie załapał jednostki I.E. 400, tylko pokazywał 100 razy za dużo (brakuje mi 1680 I.E. a kalk każe użyć 400 tabletek)
- rzeczywiście pokazuje jednostkę gramy, a nie tab.
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-12-10, 23:15   

Kurczę, od wersji 1.8 kalkulatora, po otwarciu i naciśnięciu 'Start' pojawia się komunikat, że "Excel musi pobrać czcionkę jakąśtam"
Mam do wyboru 'pobierz' lub 'pomiń' ale zanim Excel załapie, że chcę pominąć, muszę kliknąć ten przycisk ileś tam razy. Po czym pojawia się komunikat o następnym rodzaju czcionki, którą Excel musi pobrać i znowu muszę kliknąć parę razy pomiń.
Nie wiem, czy ma znaczenie, że pracuję na mac'u, pewnie ma, bo od kiedy pamiętam, kalkulator wyczynia mi różne dziwne numery a teraz dołączyło jeszcze to.

Nie udało mi się znaleźć w wyszukiwarce nic na forum na ten temat.

Miał/ma ktoś taki problem? :-?
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2018-01-11, 00:53   

czy excel 2010 nadaje się do kalka ?
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-01-11, 17:30   

aina, nadaje się, sam go kupiłem.
http://allegro.pl/microso...7081862207.html
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2018-01-17, 04:09   

KaiKai , mam okazję znów Ci podziękować ;-)
 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-04-21, 17:23   

Czy miał ktoś sytuację, że kalkulator przelicza inaczej ten sam przepis? Układałam kiedyś przepis i zrobiłam screena. Dziś chciałam zrobić to samo, ale coś mnie tknęło i przeliczyłam jeszcze raz. Wartości były pozmieniane. Użyłam tych samych mięs i suplementów w takich samych ilościach. Co może być nie tak? wersja 1.9a
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-04-21, 17:49   

Chandni, a kolejność dodawania była ta sama? Bo to podobno też ma znaczenie... Ale aż tak technicznie to ja się nie znam, więc tylko to mi przyszło do głowy...

Miau :)
 
 
Agnikot 

Barfuje od: 04.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2018
Posty: 89
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-04-22, 13:01   

Z pewnością kolejność ma znaczenie. Wpisywałam ten sam przepis, w pierwszym przypadku najpierw dodałam warzywa, później sól. W drugim przypadku składniki dodawałam w kolejności, jaką narzuca kalkulator, czyli najpierw sól, później warzywa. W tym drugim przypadku odrobinę podwyższył się sód i potas. Podniósł się również nieznacznie poziom jodu i witaminy E, jednak u mnie było to już przekroczenie normy.
W tej sytuacji wnioskuję, że układając przepis, jeżeli trzeba cofnąć się wstecz, by coś zmienić lub dodać składniki w innej kolejności niż narzuca kalkulator, to należałoby chyba jeszcze raz od początku przeliczyć ten przepis. Ale nie wiem czy dobrze kombinuję :roll:
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-04-22, 13:05   

Tak, przy zmianach czegoś w danym przepisie ta konieczność przeliczenia od nowa była już wskazywana, więc chyba dobrze kombinujesz :)

Miau :)
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-23, 08:05   

Tak, kolejność ma znaczenie. Dlaczego? Na przykładzie - jak jest do wyliczenia na przykład ilość suplementu witaminy E, to jest ona przeliczana do w danym momencie akutalnie widniejącej ilości tego co wcześniej zostało już wrzucone. Nie wiadomo czy później nie zostanie dodany jakiś suplement, który może zawierać np jakieś małe bo małe ale też ilości witaminy E. Dlatego właśnie kolejność dodawania suplementów ma znaczenie czasami i może dawać czasami trochę różne wyniki. I dlatego też jest ważne, żeby po "automatycznym" skonstruowaniu przepisu rzucić swoim mądrym rozumnym okiem na gotowy przepis i ewentualnie go trochę skorygować ręcznie.
Tam też się chyba ciut zmieniły wyliczenia w stosunku do poprzedniej wersji. O ile pamiętam przy witaminie B, ale nie dam sobie ręki uciąć.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-04-23, 08:33   

Hebe napisał/a:
I dlatego też jest ważne, żeby po "automatycznym" skonstruowaniu przepisu rzucić swoim mądrym rozumnym okiem na gotowy przepis i ewentualnie go trochę skorygować ręcznie.

To można inaczej? Od pierwszego użycia kalkulatora zerkam na kolumnę z wartościami zalecanymi i patrzę jak one się mają do tego co jest faktycznie, czyt. nawet jak nic nie jest na czerwono, to na ile te wartości się różnią i w którą stronę, bo jak zawsze będą się różnić na max. dopuszczalne "bez czerwonego" i zawsze w tę samą stronę, to raczej nie będzie dobrze przy dłuższym karmieniu. W założeniu te różnice powinny się niwelować w kolejnych mieszankach dzięki różnorodności składników: dlatego nigdy nie karmi się w kółko taką samą mieszanką (w kalkulatorze mięso jest statystyczne a nie to faktyczne, które mamy w ręce). Takich rzeczy trzeba pilnować samemu.
 
 
madzeska 


Barfuje od: 14.10.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Wrz 2014
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-01, 20:56   

Witam po mega długiej nieobecności :-) Kochani skąd mam pobrać najnowszą wersję kalkulatora ????
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-02, 06:29   

madzeska, koci kalkulator jest do pobrania z wątku, który będziesz widziała na stronie głównej: BARFny Kalkulator dla kotów, a psi BARFny Kalkulator dla psów
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
madzeska 


Barfuje od: 14.10.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Wrz 2014
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-02, 08:47   

Już znalazłam 😊 dziękuję ☺
 
 
kasia25699 

Dołączyła: 29 Lip 2018
Posty: 1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2018-07-31, 12:00   

Pzepraszam, że odświeżam. Nie działa mi przycisk start w kalkulatorze pomimo włączonych makr. Nie wiem już co robić. Pisałam na grupie na fb, ale pomimo chęci innych nikt nie jest w stanie mi pomóc. Mam excela 2007 rok.Proszę o pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne