BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kalkulator - problemy techniczne, pytania, uwagi
Autor Wiadomość
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2021-05-20, 12:56   

Poprawione wartości śledziony w kalkulatorze. Pliki z tymi samymi numerami do ściągnięcia dla zainteresowanych
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Tayu 


Barfuje od: 28.11.18
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lis 2018
Posty: 10
Wysłany: 2021-06-09, 12:29   

Czy mogę edytować max. dzienną porcję wyliczaną dla kotów i podawaną w zakładce "wydruk_przepisu"? Kalkulator liczy mi na 320-350 g dziennie dla moich kotów, a one tyle nie zjedzą. Nie chcę też sztucznie wpisywać innej masy ciała, bo wtedy ilość białka będzie zaburzona. Mam nerkowego kota, więc tutaj wszystko musi pięknie zagrać :) wersja dla Excela 1.9d
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2021-06-10, 07:21   

Tayu, w liczydle powinna być taka opcja. Wtedy przelicza inaczej białko, tłuszcz i fosfor. Ale nie pamiętam czy podmienia w wydruku przepisu. Ale to w sumie nie ma znaczenia na wydruku. Pytanie też po co chcesz to zmienić na wydruku?
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Tayu 


Barfuje od: 28.11.18
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lis 2018
Posty: 10
Wysłany: 2021-06-10, 07:45   

Hebe, dorobiłam swój mały kalkulatorek dla siebie, w którym liczę tłuszcz, białko i fosfor (ilość z zakładki BARF/dni/waga), liczydło wylicza mi inne wartości, dlatego bardziej ufam moim wyliczeniom. Ilość dni biorę z wydruku przepisu, a jeśli zmniejszę porcję, to zmieni się ilość dni, którą biorę do wyliczeń, więc to też będzie miało wpływ na wartości białka etc. na dzień.
 
 
Rina 

Barfuje od: 2021
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 15 Mar 2021
Posty: 15
Wysłany: 2021-06-24, 07:01   

Cześć, mam pytanie na jakie konkretnie rzeczy w kalkulatorze (w sensie na ilość któregoś z supli czy obliczanie jakiegoś parametru) wpływa wpisana waga kota? Pytam, bo chcę zrobić mieszankę dla dwóch kotów i nie wiem jak to "ugryźć" :mrgreen: Z góry dziękuję za pomoc :-D
_________________
Przybyłem, zamruczałem, zdobyłem
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-06-24, 07:09   

Dodaj wagę kotów do siebie i wpisuj jako jednego wielkiego kota :mrgreen: .

Ogólnie waga jest potrzeba do sprawdzenia jaka dawka dzienna mieszanki wychodzi i czy proporcje się zgadzają... Ponieważ idzie wyłącznie o proporcje to można to sprawdzać nawet dla 10 kotów na raz 8-)
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2021-06-24, 18:02   

Tayu, w liczydle jest brana wielkość porcji wyliczoną, a nie ilość dni, bo ta ilość dni jest przybliżona (bez jednego miejsca po przecinku) - więc najlepiej robić obliczenia dla wielkości porcji, a nie ilości dni
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2021-09-07, 23:00   

przy jednym z plików do pobrania kalkulatora jest napisane " drobna poprawka z czyszczeniem " . O jakie czyszczenie chodzi ? nie jestem pewna
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2021-09-08, 07:04   

aina, w Open Office jak przepis był bardzo bardzo długi to części supelementów nie czyściło przed tworzeniem nowego przepisu

edit: chyba w Open Office
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
toffik35 

Dołączyła: 26 Sty 2015
Posty: 2
Wysłany: 2021-10-08, 01:13   

Cześć, dopiero chcę zacząć suplementację naturalną i mam problem z kalkulatorem w wersji na open office. Mianowicie w instrukcji jest info, iż mogę poprawić ilość dodanego mięsa wybierając je jeszcze raz i wpisując nową ilość, ale u mnie dodaje po prostu oddzielną pozycję. Druga kwestia - nie podpowiada mi ilości suplementów, jak to jest na filmiku w wersji dla xls. Bardzo proszę o pomoc.
 
 
Rina 

Barfuje od: 2021
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 15 Mar 2021
Posty: 15
Wysłany: 2021-10-08, 06:28   

toffik35, z drugim problemem niestety nie pomogę, ale w pierwszej kwestii mam tak samo. Ja po prostu zmieniam ilość ręcznie w tabelce obok :)
_________________
Przybyłem, zamruczałem, zdobyłem
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2021-10-08, 06:31   

toffik35, przyznam się, że nie rozumiem ani jednego ani drugiego pytania :D

Co do filmiku - nie wiem o jaki filmik chodzi, ale ogólnie zasada przy działaniu kalkulatora Open/LibreOffice i Excela są różne. W Excelu jest kreator, którego nie ma w Libre. W Libre wybiera się suplementy, wciska Dodaj suplementy i wtedy odpowiednie ilości są dodawne

edit: postaram się przejrzeć instrukcję w Open/LibreOffice i ją poprawić
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
toffik35 

Dołączyła: 26 Sty 2015
Posty: 2
Wysłany: 2021-10-08, 12:18   

Dzięki bardzo 🙂 Faktycznie przy dodawaniu suplementow nie podaję sama ilości, tylko wybieram i klikam dodaj (i ilość wskoczy samoczynnie w kolumny), a ilość mięsa mogę tylko poprawić w kolumnach obok 😁 Zasugerowałam się opisem, a on chyba bardziej jest do wersji na xls
 
 
Marogona 

Barfuje od: teraz
Dołączyła: 25 Lut 2018
Posty: 5
Wysłany: 2021-10-17, 13:30   

Cześć, tu meatpoint.io :)

małga napisał/a:
Aplikacja do bilansowania surowej diety https://meatpoint.io/ jest po polsku i jest wersją testową.
Pełna wersja jest płatna, ale można w testowej zobaczyć co tam "specjaliści z Uniwersytetu Rolniczego, FEDIAF i NRC" zrobili :-D


małga
Nie wiem czy dobrze wyczuwam ironię w stronę naukowców (zachęcam do zapoznania się z ich profilami zawodowymi) oraz najbardziej kompletnych opracowań naukowych w temacie żywienia kotów? Dużo zainwestowaliśmy w research, więc merytoryczną dyskusję nt. źródeł przyjmiemy z otwartymi ramionami.

małga napisał/a:
p.s. Napisali, że bez opłaconego, mam żaden wybór i test wyszedł do bani :mrgreen: co za ciule, jak można coś proponować do testu z żadną funkcjonalnością :-D


Sami świadczymy o sobie swoją kulturą. Nie wydaje mi się, żeby słaba testowalność wersji darmowej były wystarczającym powodem do publicznego adresowania ludzi per "ciule". Co więcej - dobra testowalność bezpłatnej wersji jest też w naszym interesie, więc tym bardziej nie rozumiem dlaczego nie skontaktować się z nami?

małga napisał/a:
p.s. Trzeba prosić o usunięcie konta i maila, bardzo słabe.


Procedury usuwania konta zgodne z RODO na nowym portalu "bardzo słabe"? Polecamy kontakt z UODO ;-)

Hebe napisał/a:
małga, ja się trochę nim bawiłam. Dla mnie jest za mało elastyczny. Myślę, że jestem świadomym i doświadczonym użytkownikiem barfa i mi to osobiście przeszkadza bardzo. Druga szybka uwaga to taka, że faktycznie jest mało mięs. Rozumiem ideę, że dodawane są tylko takie, które mają pełne dane. Ale... znowu kawał mięsa chociażby nazywał się tak samo, to nie będzie mieć takich samych wartości, bo różne życie zwierzaka, sposób jego karmienia i pewnie jeszcze wiele czynników sprawia, że mięso mięsu nie równe. Bez badania każdego kawałka wszystko robimy z przybilżeniem i musimy mieć tego świadmość. Dlatego tak ważna jest różnorodność w żywieniu nas samych jak i naszych pupili.

Ja miałam kontakt jedną z osób, które tworzyła ten kalkulator. Myślałam, że pójdzie to trochę w inną stronę. Fajnie, że ktoś miał swój własny koncept i pomysł, a nie "zerżną" BARFny kalkulator i powiedział, że to jego.

Arkusz kalkulacyjny ma bardzo dużo wad, ale ma też dużo zalet - na przykład pozwala użytkownikom myśleć. Ja też uważam, że przez te 11 lat w BARFny kalkulator wiele osób miało swój wkład (wiele użytkowników testowało, pomagało szukać mięs czy suplementów, dawało swoje pomysły na to co dodać), że wstydem by było brać za niego kasę do swojej kieszeni - stąd idea wpłaty na fundacje. Następne kroki i pomysły - mam parę, oby się udało :)


Hebe
Dzięki za miłe słowa! Barfny kalkulator zbudował społeczność raw feeding w Polsce i 11 lat doświadczeń na tym polu jest bezcenne, także dla nas. Jasne, że czerpaliśmy z doświadczeń Barfnego - ale nawet Barfny nie powstał z niczego ;-)

Nad różnorodnością mięs regularnie pracujemy - od maja dodaliśmy 31 pozycji mięs i podrobów (i około drugie tyle suplementów). Także przybliżamy niektóre pozycje (jeżeli mamy na podstawie czego). Co konkretnie przybyło można zobaczyć na naszym fanpage'u.

Koncepcją faktycznie się różnimy od Barfnego i to nie tylko sposobem wyliczania, ale i biznesową - staramy się, żeby nasze narzędzie było łatwe w użyciu, co automatycznie powoduje, że jest mniej elastyczne. Powoli pracujemy nad wersją dla dietetyków, ale nie będzie ona powszechnie dostępna.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2021-10-17, 14:02   

O ile pamiętam (już więcej nie wchodziłam na stronę) cytowałam słowa ze strony, żadna ironia.

Polecam definicję tzw wulgaryzmu, ale jestem świadoma nadwrażliwości w obecnym świecie ;-)

To była moja pierwsza strona, którą musiałam prosić mailowo o usunięcie konta, zwykle wystarczała taka funkcja na stronie. Uważam, że powinna być od razu dostępna w chwili uruchomienia strony. Nie interesuje mnie już jak jest teraz :-D
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne