BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kalkulator - problemy techniczne, pytania, uwagi
Autor Wiadomość
blanny 

Dołączyła: 25 Lut 2020
Posty: 4
Wysłany: 2020-03-07, 08:50   

Wygląda na to, że źle użyłam opcji szukania po prostu. Człowiek z wprawy wyszedł. Ale przejrzałam mnóstwo stron i wątków i w końcu znalazłam. :)
Autorów kalkulatora wzięłam bezpośrednio z kalkulatora...
A czemu chciałam, by bezpośrednio oni odpowiedzieli? Bo na FB odpisało mi kilka osób, które się znają i każdy podał mi inną odpowiedź. ;) I wyniknela tam bardzo długa dyskusja, kolejnej już nie chciałam i pomyślałam, że najłatwiej i najprościej będzie, jeśli autor sam napisze, co autor miał na myśli. ;) Ale teraz już wszystko wiem. :) Mam jeszcze kilka pytań, ale chyba spędzę kilka dni najpierw na przeszukiwaniu forum, nim spytam, żeby znowu nie powtórzyć sytuacji. ;)
Pozdrawiam i miłego dnia
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-03-09, 07:44   

Cześć blanny :) faktycznie ja i dagnes jesteśmy autorkami kalkulatora. Ja od strony technicznej, dagnes od strony merytorycznej. Ale przez wiele lat jego funkcjonowania i dyskusji tutaj na forum trochę osób go poznało wzdłuż i wszerz :) No i dzięki użytkownikom forum zostały dodane albo zmienione pewne mięsa czy suplementy. Więc warto pytać do wszystkich, a nie konkretnie (akurat przy tym pytaniu sama bym wymiękła, albo raczej też bym szukała odpowiedzi na forum :lol: ) Pozdrawiam!
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-28, 14:01   

Cześć, do tej pory kalkulator dobrze mi działał (wersja 19), dzisiaj chciałam wpisać mięsa i niestety nie podliczył mi ilości mięsa w miejscu "waga mięsa" po prawej stronie karty "mięsa".

Ściągnęłam nowszą wersję 19a.
Wpisałam ilości mięsa i niestety nie podliczył mi mięsa w miejscu "waga mięsa" po prawej stronie karty "mięsa".
Przeszłam dalej i nie pokazał mi ile wątróbki kaczej mam dodać.
Co się mogło stać? :-(
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Noemi g 

Dołączyła: 09 Paź 2018
Posty: 43
Wysłany: 2020-05-07, 12:54   Kalkulator

Hej...Chciałabym się dowiedzieć, czy od 2018 roku pojawiła się jakaś nowsza wersja kalkulatora? ;)
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2020-05-07, 13:39   

Od niedawna jest wersja 1.9b. Najłatwiej będzie zauważyć, czy weszło coś nowego, porównując nazwę tego, co masz, z tym, co obecnie jest do pobrania.
 
 
Noemi g 

Dołączyła: 09 Paź 2018
Posty: 43
Wysłany: 2020-05-07, 18:21   

Mam wersję 1.9a. Jak mogę uzyskać nowszą i czy znacznie różni się od wcześniejszej 1.9a? :shock:
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2020-05-08, 07:38   

Kalkulatory zawsze znajdują się w tym samym miejscu. Jak jesteś zalogowana, to w dziale BARFny Świat kotów będziesz mieć piąty poddział "BARFny Kalkulator dla kotów" - tam są kalkulatory do pobrania. Niezalogowani użytkownicy go nie widzą.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-05-08, 08:17   

Noemi g napisał/a:
Mam wersję 1.9a. Jak mogę uzyskać nowszą i czy znacznie różni się od wcześniejszej 1.9a? :shock:


1.9a a 1.9b różni się nieznacznie. Zazwyczaj jak są znaczące zmiany to następuje zmiana numerka. Oby następny był 2.0 :D
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
HarryBrudny 

Dołączył: 17 Cze 2020
Posty: 1
Wysłany: 2020-08-03, 13:18   

Cześć, mam problem z formatowaniem w kalkulatorze, pisałem do @Hebe już ale może miał ktoś podobny problem jak na obrazku :roll:


Screen

Wiem, że problem leży w excelu a nie w kalkulatorze ale nie wiem gdzie coś poprawić. Język jest ustawiony na Polski.
Czasem mam takie problemy z innymi plikami, wtedy zmieniam czcionkę na Calibri i jest ok ale tutaj ta możliwość jest zablokowana..

To nie forum programistów ale może ktoś coś :-D
 
 
mrokotek 

Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2020
Posty: 12
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-08-04, 18:00   

Cześć, ściągnęłam kalkulator i nic nie mogę zrobić bo nie widzę u siebie przycisku start :-? Szukam oczywiście w zakładce BARF. Mam Maca, więc uznałam, że to przez to, ale otworzyłam na goggle docs i to samo... inną wersję sprawdziłam i to samo... coś, coś? W wyszukiwarce nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie :-?
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-08-05, 08:38   

mrokotek, Mac nie mówi czy masz zainstalowanego Excela czy Open Office. Przycisk start jest tylko w wersji Excelowej. W Open Office/Libre Office po prostu się dodaje mięsa i suplementy na zakładce BARF. W google docs obstawiam, że w ogóle to nie będzie działało, bo z tego co wiem, to wersje online nie obsługują makr.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
mrokotek 

Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2020
Posty: 12
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-08-05, 12:56   

Hebe, dzięki za odpowiedź :-) na Macu mam odpowiednik Excela - Numbers. Ściągnę Open Office i zobaczę. Bo teraz to ja w zakładce BARF mam wagę (wnioskuję, że wagę kota ale obok jest g), obok wagi sumę a pod spodem składniki analityczne (?) a osobno zakładki mięsa, sumple, etc i nie umiem w to :-/
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-08-06, 07:41   

mrokotek, w Open Office w 3 wierszu w komórce B3 masz do wpisania wagę kota w kg. Resztę wybierasz z list rozwijanych i mięso podajesz w g i przyciskiem "Dodaj mięso" albo "Dodaj" dodajesz do przepisu.

Najważniejsze przed rozpoczęciem pracy to prawidłowo rozpakować plik i włączyć makra, bo bez tego nie zadziała.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
mrokotek 

Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2020
Posty: 12
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-08-06, 17:04   

Sukces, otworzyłam w Open Office i jest przycisk START :-D Z tym, że on raczej nieużyteczny jest, z tego, co piszesz, Hebe, ? Bo wyskakuje błąd jakiś i tak.
W takim razie jak poprzeciągać te wszystkie mięsa i suplementy w zakładkę BARF? Bo nie czaję :-(
Również nie posiadam komórki B3, mam dłuuugie A3 a potem od razu D3 :-/
Sorki, że tak Cię zawalam pytaniami... ale to jest dla mnie czarna magia :banghead:
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-08-07, 06:53   

mrokotek, no tak, bo otworzyłaś pod Open Office Calc wersję, która jest oznaczona jako Excel i jest przeznaczona dla Excela, więc nie ma bata - nie zadziała. Ściągnij i otwórz wersję dla Open Office i nie szukaj na siłę przycisku start tylko tak jak napisałam wyżej :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne