BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Operacje plastyczne
Autor Wiadomość
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-01, 10:46   

Nazar napisał/a:

Odbierając ludziom wybór sprawiamy, że jest coraz więcej niesamodzielnych i nieodpowiedzialnych idiotów.

I to jest kwintesencja tego tematu. Ludzie coraz mniej są skłonni do brania odpowiedzialności za swoje własne poczynania.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-11-01, 13:26   

Ale my im nie chcemy odbierać możliwości wyboru. Chcemy aby dokonywali go na podstawie pełnych informacji, a nie tylko ułamku z nich bądź opierając się tylko na tych pozytywnych.
Za każdym razem jak spotykam się z ludźmi, których pies jest agresywny i gryzie to pytam, czy są przygotowani na pracę z nim. Przedstawiam wszystkie możliwe wersje zdarzeń, tłumaczę konsekwencje każdego jednego naszego działania, nie obiecuję, że uda nam się "naprawić" psa i nie mówię, że to jak dotknięcie czarodziejskiej różdżki ale ostrzegam, że przed nami może być mnóstwo ciężkiej pracy, która będzie trwała bardzo długo i daję wybór czy chcą z psem pracować, czy są zdolni do poświęceń czy mają na tyle siły by to ogarnąć, bo jeżeli nie to proponuję rozważenie oddania psa komuś, kto będzie miał na to siły. Ale robię to po przedstawieniu wszystkich możliwych scenariuszy a nie wchodzę do kogoś i nie mówię, Ze "oto jestem i zaraz pies będzie jak nowy".
O to właśnie chodzi w świadomym wyborze. Niech wybierają sami, ale niech mają wszelkie dane potrzebne do dokonania tego wyboru.
 
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-11-01, 17:01   

No popatrz Sne jak nam się z początkowo zupełnie odmiennych poglądów udało opracować jeden wspólny :) Teraz tylko powinnysmy napisac jakąs petycję i zbierac podpisy :mrgreen:
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-11-01, 17:05   

scarletmara, obawiam się, że spalili by nas na stosie.
 
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-11-01, 17:25   

Tego bym się nie obawiała w końcu u nas to jeszcze nie jest taka plaga, ludzie nie uzależnieni za bardzo. Ale pomysły tego typu i tak są skazane na porażkę u nas bo nikt na tym nie zarobi (prędzej straci) a z budżetu kaskę by trza wyłożyć, wiec szans na powodzenie nie ma :-(
 
 
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-01, 18:06   

Ale te dane są powszechnie dostępne za darmo, nawet nie trzeba z domu wychodzić.

A Wy proponujecie to samo, tylko trzeba będzie zapłacić. Jaką macie gwarancję, że taki "ekspert" będzie bezstronny i udzieli rzetelnej informacji, a nie na odwal się (jak to obecnie bardzo często funkcjonuje w systemie publicznym)?

Nie macie co zbierać podpisów, bo taki pomysł jest zresztą (chyba) sprzeczny z ustawą zasadniczą.

Poza tym - chcecie wydawać publiczne pieniądze na taki cel? Małą mamy dziurę w budżecie? Więcej osób zmarnowało sobie życie impulsywnie zaciągniętym kredytem hipotecznym niż usuniętym garbem z nosa.

Dziewczyny, "bez przesadyzmu" :-)
 
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-11-01, 18:47   

Nazar, tak samo jak dostępne są dane dotyczące pogryzień przez psy, z których jasno wynika, że rasy umieszczone na liście "uznawanych za agresywne" rzadko są sprawcami pogryzień. A jednak społeczeństwo wciąż z przerażeniem patrzy na kaukaza a z miłością na Owczarka Niemieckiego.
Inny przykład: w internecie znajdziesz multum informacji dlaczego nie powinno przekłuwać się uszu pistoletem a jednak kosmetyczki wciąż mają klientów na to.
Dalej, czy informacje dotyczące kredytów hipotecznych to wiedza tajemna dostępna tylko nielicznym? Nie. A jednak, jak sam piszesz, ludzie potrafią zmarnować sobie takim życie.
Ludzie nie docierają do tych informacji dlatego, że nie chcą znać złych skutków. Chcą mieć coś tu i teraz i żyć w przeświadczeniu, że złe konsekwencje dotykają tylko kogoś gdzieś tam, daleko, poza horyzontem, ale nie ich. To tak jak z pacjentami. Nie idzie się do lekarza jak coś boli nie dlatego, że się go boi, ale dlatego, że nie chce się wiedzieć, że to coś poważnego.
 
 
 
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-01, 19:22   

Już mówiłem - przykład z psem nie jest tu zasadny, bo operacje plastyczne mają niemal zerowy wpływ na otoczenie, a każdy pies każdej rasy niemal zawsze ma. Do tego silikon nie jest drapieżnikiem zdolnym przegryźć gardło lub chociaż palec sąsiadowi.

Czy na zabieg z pistoletem u kosmetyczki wymagana jest konsultacja u psychiatry lub innego specjalisty? Czy do wzięcia kredytu jest wymagana konsultacja? Jeżeli nie, to dlaczego mamy czepiać się operacji plastycznych? A może resztę też uregulujemy?

Fastfoody są daleko bardziej szkodliwe od operacji, czy na zakup hamburgera też będziecie wymagały konsultacji? A papierosy? Alkohol? Narkotyki? Ostatnie są u nas nielegalne, ale i tak łatwo dostępne, żadne kampanie społeczne nic nie dają.

Obżarstwo, niedojadanie, garbienie się, brak ruchu, wybór studiów, wybór partnera, seks, chemia w jedzeniu i multum innych spraw jest potencjalnie szkodliwa, gdzie postawicie granicę regulacji?

Misiaczki, dajcie ludziom żyć, mają wystarczająco dużo na głowie :-)
 
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-01, 19:23   

Snedronningen, rozumiem Twoją troskę, ale choćbyś nie wiem co robiła to nie doprowadzisz do stanu, że ludzie per saldo zmądrzeją i staną się rozsądniejsi. To co napisałaś odnośnie "ludzi, którzy nie ogarniają i trzeba to zrobić za nich" to jest prosta droga do tworzenia na masową skalę "życiowych kalek" albo różnej maści cwaniaków, którzy wyciągają potem gigantyczne kwoty z odszkodowania, bo "nie wiedziałam, że herbata jest gorąca i mogę się poparzyć". No sorry :evil: Bardzo jestem ciekawa jak zmieniła się statystyka oparzeń napojami w McDonaldzie od kiedy na każdym kubku stoi jak wół w kilku językach "Caution! Hot!" :mrgreen:
Tak jak ostatnio była nagonka na jakiegoś "magika" co to podobno ludzi leczy, że niby jest odpowiedzialny za śmierć dziecka, które matka zagłodziła... Powiedzcie mi jaką trzeba być debilką żeby nie dawać noworodkowi jeść? Po prostu ręce opadają. A ludziska jak te barany razem z mediami beczą: to wina energoterapeuty!
Tak samo ludzie którzy wzięli kredyty czy nabrali się na AmberGold. Też mam kredyt we frankach, ale nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy żeby żądać od kogoś jego spłaty "bo mi się nie chciało przeczytać umowy" :shock: A Ci od Amber to jest w ogóle bezczelność- połaszczyli się na nie wiadomo jaki procent i popłynęli, a teraz pretensje "bo oni nie wiedzieli". :evil:
Tak samo jak koleś chce sobie napompować twarz botoxem tak aż mu pęknie to niech to robi i niech sobie ponosi tego konsekwencje. Dlatego uważam, że leczenie powikłań po operacjach kosmetycznych nie powinno być finansowane przez NFZ. Niech się lekarze ubezpieczają albo będzie to ryzyko własne pacjenta. Niestety gros ludzi jak się nie sparzy to się nie nauczy :cry:

Analfabetyzm niby zlikwidowaliśmy, ale jak widać na powyższych przykładach nic to za bardzo nie zmieniło... bo wtórnych analfabetów jest chyba więcej teraz, niż prawdziwych analfabetów na początku ubiegłego wieku.
 
 
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-01, 19:48   

Dokładnie - nie ochronicie ludzi przed ich własną głupotą, a wprowadzając dodatkowe regulacje (które i tak są już w Polsce mocno obciążające) zwiększycie niepotrzebnie ucisk obywateli, bo to z ich kieszeni pójdą na to pieniądze.
 
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-11-01, 20:20   

Cytat:
Już mówiłem - przykład z psem nie jest tu zasadny, bo operacje plastyczne mają niemal zerowy wpływ na otoczenie, a każdy pies każdej rasy niemal zawsze ma. Do tego silikon nie jest drapieżnikiem zdolnym przegryźć gardło lub chociaż palec sąsiadowi.
Jeżeli moja bliska koleżanka zrobi sobie korektę nosa a efekt nie będzie zadowalający to będzie mi marudzić. Bo od tego są przyjaciele, żeby wysłuchiwali naszego maruderstwa. A moje "mówiłam, ze tak się to skończy" nic nie pomoże i będę musiała tego wysłuchiwać. Zatem, ma to wpływ na otoczenie.

Verano, energoterapeuta jest tak samo winny jak rodzice dziecka a nawet i bardziej, bo on wiedział jak to się skończy ale postanowił żerować na tępocie rodziców. Ja jestem jak najbardziej za karaniem rodziców, których dzieci straciły życie lub zdrowie z powodu ich zaniedbań i bezdennej głupoty. Jak w przypadku dziecka zagryzionego przez psy sąsiada, gdy zupełnie samotnie poszło na plac zabaw. Cała wieś wiedziała, że te psy wychodzą poza posesje i stanowią zagrożenie dla otoczenia. Pomimo tego rodzice postanowili puścić kilkulatka zupełnie samego na plac zabaw, który zaraz obok domu nie jest. Oczywiście, wszyscy winni do około a rodzice nie. Niestety, za głupotę rodziców i właściciela psów najwyższą cenę zapłaciło zarówno dziecko jak i psy - wszyscy stracili życie.

Verano napisał/a:
Dlatego uważam, że leczenie powikłań po operacjach kosmetycznych nie powinno być finansowane przez NFZ.
A ja bym do tego dodała jeszcze cukrzycę typu II u ludzi źle się całe życie odżywiających i rozedmę płuc u palaczy i jeszcze parę innych schorzeń, które ma się na własne życzenie a do tego nie leczyłabym ludzi bez ubezpieczenia ( nie trudno jest je zdobyć). A kasę za to rzuciłabym na leczenie kanałowe wszystkich zębów a nie tylko jedynek, dwójek i trójek. :shock:
 
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-11-01, 21:08   

Tak tylko wtrące a propos tych pogryzień przez psy. Żeby mieć syuacje klarowną to należałoby przedstawić statystyki w % populacji danej rasy a nie w ilości pogryzień przez daną rasę. Bo jeśli patrzymy na ilość pogryzień to "wynik" jest zakłamany. Przykładowo
W danym roku było 100 przypadków pogryzień przez rasę x i 5 przypadków pogryzień przez rasę y. Wyciągany jest wniosek: rasa x jest agresywna. Z tym, że zapomniano wspomnieć, że psów rasy x jest z danym kraju powiedzmy 1000 a psów rasy y 10. Biorąc pod uwagę obydwa zestawy danych nagle okazuje się, że w rasie x było 10% pogryzień a w rasie y 50%. Zmienia postać rzeczy zupełnie.


Sne - zęby też nam się psują na wlasne życzenie bo źle się żywimy :mrgreen:

Edit
Verano poruszyła ważną kwestię w sumie. Fakt, im więcej będziemy robić za ludzi tym więcej będzie życiowych kalek. Bo to ludzi rozleniwia. Już teraz jest tak, że jak nie ma gdzieś na czerwono UWAGA a potem w bardzo prostych słowach wyjaśnione (bo inaczej ludzie nie zrozumieją) to nie patrzą. Sama ostatnio miałam taki przypadek, który do łez ze śmiechu mnie doprowadził. Zajmuję się domkiem letniskowym. taka klitka z malutką łazienką. Kilka tyg temu w książce gości był wpis, że powinniśmy dać jakieś ostrzeżenie na grzejnik w łazience bo oni ciągle się o niego parzyli. Niestety ci ludzi eto już przegrana akcja. Jeśli ktoś wchodzi do malutkiej łazieneczki, widzi grzejnik i się o niego parzy więcej niż jednokrotnie, to już żaden znaczek mu nie pomoże
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-11-01, 21:31   

ciocia_mlotek, bo jest ogólne przyzwolenie na głupotę.
A co do statystyk, to zamieńmy kaukaza na pita lub pitopodobnego psa a ONka na goldena lub goldenopodobnego psa. Jedno pogryzienie do trzech. Specjalnie napisałam ...podobnego, bo do statystyk nikt nie zagląda psu w rodowód a ras podawana jest na podstawie identyfikacji przez pogryzionego. Dla większości czarny labrador to rottweiler a każdy rudy pies o krótkiej sierści to pit. A jednak lista nie została stworzona na podstawie statystyk pogryzień a jedynie wyobrażeń społeczeństwa i bazuje na ich niewiedzy i lękach.
 
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-11-01, 23:19   

Lista to zupełnie inna bajka, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to są wszytsko rasy pracujące, które teoretycznie powinny mieć stabilny charakter
ja mówię tylko o samych statystykach pogryzień. Często jako "agresywne" uważa się psy ras popularnych i "medialnych". teraz jest dużo stafików i w tym typie psów. Wiadomo, że Będzie % sporo pogryzień przez psy w tym typie - bo tych psów jest dużo. Dużo jest też jack russeli i cziłała. DUżo jest collie (mówię o UK). Z tym, że cziłka czy JRT raczej dużych obrażeń nie sprawi a collie to przecież taki kochany włochacz. Niemedialnie jest mówić o atakach ze strony tych psów. Specjalnie wybrałam te rasy bo jest ich dużo a atakują częściej niż staffy i podobne.
A do tego jest jeszcze właśnie to nieszczęsne patrzenie jedynie na ilość pogryzień bez porównywania do populacji danej rasy(lub w typie). Nawet gdyby każdemu psu, który pogryzł patrzono w metrykę lub choćby oceniały osoby fachowe typ rasy to i tak patrzono by na ilość ogólną. A to nie daje obrazu sytuacji. Bo trzeba patrzeć na % populacji psów danej rasy/typu
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-11-02, 13:16   

ciocia_mlotek, ja piszę o realiach polskich. Tu nie uważa się za agresywne psów popularnych a te, które nie są pluszowymi zabawkami i warczą czy chwytają.
Czy mały pies nie zrobi takich obrażeń? Kiedyś pokazywałam wam, jakie ślady robi moje suczydło jak się wnerwi (dla osób, które tego zdjęcia nie widziały mówię, że jest to zaczerwienienie na dłoni lub ewentualnie lekko zdarta skóra), przy takim zachowaniu 10kg piesek koleżanki z pracy wysłał jej męża na szycie.
A co tak naprawdę mówi nam ta statystyka? Ano tyle, że psy gryzą. Niezależnie od ich rasy czy jej raku gryzą. Bo są psami i niewłaściwe zachowanie wobec nich skutkuje pogryzieniem. Ale to jest wniosek, którego ludzie nie wysnuwają z takich zestawień. Dlaczego? Ponieważ jakimś cudem najbardziej logiczny wniosek jest dla nich nie do przyjęcia.

P.S. 0 pogryzień wśród populacji liczącej, załóżmy 1000 osobników, to wciąż 0 pogryzień.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne