BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zatrucia, ciała obce w żołądku i jelitach u kotów
Autor Wiadomość
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-07-23, 09:58   

Nawet odrobina pokarmu i płynów będzie dostarczała bodźców do pracy przewodu pokarmowego.
Jeśli możesz poświęcać mu swój czas, to karm go jak najczęściej jak tylko możesz, tylko mokrym i mięsem jeśli akceptuje. Ciągłe dostarczanie pokarmu zmusi przewód pokarmowy do rozruszania sie ponownie i sam zacznie pozbywać się toksyn i złogów
Oczywiście codzienne czesanie, bo znów nazbiera włosów.
Obowiązkowo dostępny perz (ostra trawa) w donicy.
Kot sam znajdzie lekarstwo jak mu je dostarczysz, a póki sie nie nauczy jeść perzu to Colon lub Babka płesznik.
Nadal trzymamy kciuki.
  Zaproszone osoby: 2
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-23, 10:00   

chyba kupię ten colon C, idę go nakarmić w takim razie. Może łaskawca coś zje... Jak mu dawać ten colon c?
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-07-23, 10:12   

A wątki polecane w powyższych postach o kotach obowiązkowo przeczytać :-P ?
Tam masz wszystko nie tylko o Colonie (bez C) i nie tylko o trawie.. ;-)
Masz kota, a nie tylko psy i proszę uzupełnij swą wiedzę w obowiązkowych zakresach.
A wiec raz jeszcze;
Zakłaczenie u BARFerów
Co na zaparcia ?
Koty nie chcą jeść
Woda w kociej diecie
  Zaproszone osoby: 2
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-23, 13:16   

już wszystko prawie wiem :) dzięki. Jeszcze zjadł mokrej karmy zaraz po moim poprzednim poście. Zawiozłam go do weta, RTG pokazał jeszcze jakieś złogi w jelicie. Dostanie ostatnią lewatywę i do domu wraca już na stałe po południu.

[ Dodano: 2014-07-23, 21:35 ]
ja nie wiem co jest nie tak. Odebrałam kota o 16 po ostatniej lewatywie, dostał jeszcze zastrzyk i tabletki. I znowu nie je nic, warczy na mnie jak próbuję mu coś do ryjka włożyć. Jestem bliska załamania. Nie dostał dzisiaj kroplówki więc powinien być głodny i spragniony. A on nic, zero jedzenia, zero picia. :-(
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-07-23, 22:13   

Wyszło coś po tej lewatywie? Moźe on jest tak zestresowany, źe nie chce jeść? Spotkało go dzisiaj znowu wiele przykrości, (choć był już w domu, a tu zawiozłaś go znowu zastrzyki i lewatywę !)
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-23, 22:20   

rzadkie z niego wyszło. właśnie ogólnie zachowuje się inaczej niż wczoraj i dzisiaj rano. Śpi prawie cały czas, nie tuli się do nas, trochę się czyści. Mam nadzieję, że to tylko stres. Najgorsze jest to, że jeszcze do 28 będziemy jeździć na zastrzyki, już na chwilkę tylko, bez zostawiania, ale jednak.
Takie poczucie winy mam, że sobie nie wyobrażacie, czuję się jak ostania, wredna świnia. Mam nadzieję, że rano coś zje bo już dzisiaj już nie będę go męczyć.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-23, 22:46   

A nie możesz tych zastrzyków robić w domu?
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-24, 08:58   

nie będzie zastrzyków, jadę dzisiaj sama do weta żeby zamienić na tabletki, nie będę go już męczyć. dzisiaj zjadł kilka groszków z saszetki.
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-24, 13:43   

psy-i-koty, jeśli zastrzyki byłyby lepsze to tak jak mówi Ines: zrobienie ich samych w domu nie nastręcza problemów. Możesz zapytać weta jak to zrobić, on Cię poinstruuje ;-)
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-24, 14:57   

Dostałam tabletki, wczoraj wet pytał co wolimy i sugerował zastrzyk bo raz dziennie, a tabletki dwa razy. Pojechałam sama do weta i wzięłam te tabletki, kot jest na tyle łagodny, że łyka bez problemu. I dzisiaj jadł w końcu, rano musiałam za nim latać z miską, ale teraz sam przyszedł do zwykłego miejsca stołowania się kotów :->
Mało się nie zabiłam jak leciałam z kuchni mu nałożyć "jego" jedzenie. Poza tym gotuję tą osławioną galaretkę z kurczaka, która ponoć pomaga nawodnić koty bo hrabia nie raczy pić. Kolejny raz mam nadzieję, że wychodzimy na prostą.

Zastrzyku w życiu nikomu nie robiłam, ale za to sama dzisiaj wyjęłam mu wenflon więc i tak sukces, ja nienawidzę widoku krwi, igieł żył itp.
Poza ty ucięłam sobie jakieś pół palca podczas dzielenia kurczaka w galaretkę, ale to nieważny detal 8-) ważne, że hrabia powoli zdrowieje. W ramach prewencji, oprócz pasty i czesania i trawy, chyba będziemy kota dwa razy w roku strzyc na krótko.
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-25, 13:20   

U nas dobrze, kot je, nawet się dopomina :) tabletki wpycham w niego bez problemu. Największy opór jest przy paście odkłaczającej, nienawidzi jej.
Mam pytanie z innej beczki, ile dni kot zdrowy może nie robić kupy? Kiedy interweniować? Kotka po powrocie hrabiego z leczenia nie może wyjść z szoku... :-/
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-25, 14:00   

No na barfie to mniej więcej max. 4 dni, zależy od kota. Na chrupach powinna być kupa codziennie. Moje na barfie robią co 2-3 dni zależy ile w międzyczasie zjedzą.
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-28, 22:11   

U nas chyba koniec horroru 8-) dzisiaj zdjęliśmy szwy, w piątek ostatnia kontrola. W sierpniu kot idzie do golenia :mrgreen:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-09-23, 23:48   

Czy ktoś spotkał się z sytuacją, że kot wymiotuje po preparacie do zakwaszania moczu L-methiocid ? Ulotki żadnej do tego nie dają i nie ma opisanych możliwych skutków ubocznych.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-24, 11:11   

Kiedyś dawałam Methiovit, właśnie ze względu na zawartość L-Methioniny.
Tam było jej 100 mg w tabletce i dawałam całą tabletkę...młodziutka kotka to była, 2-12 miesięcy, dostawała cały czas.
Nie było żadnych sensacji.
Spróbuj dawać różne, przed jedzeniem, po jedzeniu, w trakcie.
Doczytaj, czy są jakieś dodatkowe składniki w tym.
Spróbuj zmniejszyć dawkę, a jeśli będzie ok, to wrócić do zalecanej.

[ Dodano: 2014-09-24, 11:13 ]
google jest niezawodne :)
http://www.vetfood.pl/pl/...iocid_for_cats/

http://www.denys-petshop....Urocid_90_caps/

[ Dodano: 2014-09-24, 11:17 ]
Zwróć uwagę, który masz.
Bo widzę, że w jednym jest 250 mg, a w drugim 500 mg w kapsułce.
Ja bym spróbowała dawać pół kapsułki a nawet 1/3, takiej 250 mg, i jak nie będzie sensacji, to powoli zwiększyć dawkę.
I może też spróbuj różnie podawać....czy lepiej będzie jak wsypiesz do jedzenia, czy lepiej jak podasz w kapsułce...tylko wtedy musiałabyś mieć puste kapsułki do porozsypywania tego na mniejsze porcje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne