BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie kupić suplementy dla naszych zwierząt?
Autor Wiadomość
Bigiel 


Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-02, 17:49   

Dziś w opolskim decathlonie (dział jeździectwo) widziałam tran z dorsza

http://www.decathlon.co.u...id_8068845.html
(nie widzę go na stronie polskiego sklepu)
 
 
moinka 


Barfuje od: 05.10.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Paź 2014
Posty: 22
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2014-11-06, 11:10   Gdzie kupić suplementy dla naszych zwierząt?

Witam serdecznie :-)

pilnie poszukuję do zakupu mączki z małzy nowozelandzkich (najchętniej Lunderland) dla mojego psa.
Niestety odkąd zamknęli sklep ekozwierzak.pl nigdzie nie mozna ich dostać. W znalezionych poprzez wyszukiwarkę innych sklepach internetowych również towar jest niedostępny.
Czy ktos wie może gdzie byłyby one do kupienia?
 
 
vivienne 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 82
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2014-11-06, 11:52   

Na forum pojawiła się właścicielka sklepu Babuzoo. http://www.barfnyswiat.or...p?p=84750#84750 Z tego co zrozumiałam, mają u siebie różne produkty Lunderland, tylko jeszcze nie wszystkie wprowadzili do systemu. Zadzwoń tam może?

Nawet nie musisz dzwonić. Mączka z małży jest dostępna: http://www.babuzoo.pl/118...-ps%C3%B3w-100g
 
 
kashucha 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 209
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-29, 12:24   Gdzie to wszystko kupić?

Witajcie,

chcę przestawić moją 4-miesięczną kotkę na BARF. MasKota z lubością obgryzała ostatnio skrzydełko kurze, wołowinkę uwielbia, żółtko jaja zlizuje ze spodeczka do ostatniej kropli, a i olej z łososia zliże solo jak jest nieco głodna. Myślę, że nie będzie żadnego problemu z karmieniem jej BARFem. W tej chwili daję jej suchą GranataPet kitten zmieszany z Applawsem kitten i resztką Acany Grassland oraz mokre (bardzo różnie, teraz Feringa, GranataPet).

Czytam i czytam o barfowaniu ale głównym problemem dla mnie nie jest przygotowanie tych posiłków, bo przecież na początku mogę korzystać z gotowych, ale zdobycie wszystkich potrzebnych naturalnych suplementów. Gdzie to kupić? Mączkę kostną i z wodorostów widziałam na zooplus ale reszta? często znajduję coś w jakimś sklepie ale jest napisane "produkt (czasowo) niedostępny".

Pomóżcie i podpowiedzcie gdzie wszystko zdobyć? Optymalnie byłoby nabyć każdą rzecz jak najtaniej, bo do tego dochodzą koszty wysyłki. Lepiej wydać więcej na mięsko niż przepłacać za suplement w jakimś droższym sklepie nie wiedząc, że może można go zdobyc gdzieś indziej, taniej.

MasKota nie może się doczekać barfnej diety, o, jak jej ślinka cieknie :food: ;)

w swoich zasobach mam jedynie olej z łososia i ludzki tran, w sensie ludzki, bo smakowy (pomarańczowy), który, jak się domyślam, raczej się nie nada?
 
 
Lusia 


Barfuje od: 08.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 23 Wrz 2011
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-29, 13:36   

Jak ja zaczynałam to kupiłam najpierw Catfortan w Zooplusie (o taki http://www.zooplus.pl/sho...a_kota/146976]. Mieliłam go i dodawałam do mięska w kawałkach. 3 z moich kotów uwielbiały go gryźć w całości (jest w postaci tabletek).
I pomału gromadziłam suplementy. Skorupki jajek sama zbieram suszę i mielę.
Może ktoś z Poznania będzie mógł się z Tobą na początku podzielić napisz na forum ogłoszenie. Można też skorzystać i robi to wielu użytkowników skorzystać z pomocy Sihai - w Barfnym Kramiku można zamówić suplementy do barfa. Powodzenia :food:
 
 
kashucha 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 209
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-29, 13:50   

Dzięki Lusia, jakoś jeszcze nie trafiłam na kramik. Już tam pędzę, żeby zobaczyć czy uda mi się coś nabyć :)
Nie mam maszynki do mielenia mięsa ale pędem nabędę. Swoją drogą, czy można się bez niej obejść? Drobniutko siekać mięsko a ewentualne kości rozwalać młotkiem? Moja kuchnia jest bardzo mini
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-11-29, 17:12   

ekozwierzak.pl
ekopies.pl
babuzoo.pl
zadowolonypies.pl
To e-sklepy, w których możesz zaopatrzyć się w suplementy.

kashucha napisał/a:
Drobniutko siekać mięsko a ewentualne kości rozwalać młotkiem?

Ja mięso ciacham w małe kostki, a kości nie daję w ogóle, bo też maszynki nie mam, ale zastępuję je skorupkami jaj ;-)
 
 
kashucha 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 209
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-29, 17:37   

Lena, wielkie dzięki za namiary na Babuzoo, widzę, że mają tam wiele suplementów i wszystkie dostępne w magazynie. Sklep ekozwierzak odwiedziłam ale większość suplementów nie była dostępna, niestety.
No to teraz mogę zrobić zakupy w jednym miejscu, super :)
Spróbuję zrobić pierwszą mieszankę bez maszynki do mięsa :-D
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-11-29, 17:51   

Kupowałam kilka razy w Babuzoo i spokojnie mogę polecić - wszystko załatwione bez żadnych problemów i w trybie ekspresowym :mrgreen: Zresztą właścicielka ma konto na naszym forum i (nie pamiętam w tej chwili czy pisała tutaj czy mówiła mi to przez telefon) że suple z Lunderlandu ma brać bezpośrednio od producenta a nie z Ekozwierzaka, z którym niedawno (czyli przed zmianą właściciela) były problemy.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
kashucha 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 209
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-29, 18:22   

Mam w koszyku (w Babuzoo):

-drożdże browarnicze
-spirulinę
-olej z wątroby dorsza
-mączkę ze skorupek jaj
-algi

Nie widzę tam niestety tauryny.
Taka z zooplusa Felini Tauryna będzie dobra, czy warto jakąś inną?

Pozostaje jeszcze krew suszona.
znalazłam taką dla fretki :-D
http://www.fretka.pl/prod...epcze-20-g.html
nada się?

Wit. E kupię w aptece.

Olej z łososia mam w domu. Czy to co wymieniłam wystarczy do skomponowania podstawowej mieszanki?

Czytam i czytam to barfne forum i z każdą minutą czuję się bardziej ogłupiała. Będę zgłębiać temat miesiącami. Pomóżcie wystartować, żeby kota jak najszybciej znalazła się na słusznej diecie :-)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-11-29, 18:37   

Z tą krwią dla fretki to jest napisane na dole strony, że produkt niedostępny. Ogłoś się na Barfnym kramiku że potrzebujesz krew i taurynę, może ktoś Ci odstąpi z forumowych zamówień. Taniej wyjdzie :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-11-29, 18:48   

krew wieprzową możesz kupić na allegro, taką dla ludzi (do produkcji wędlin)
 
 
kashucha 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 209
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-29, 18:50   

Ach, rzeczywiście, niedostępna, przeoczyłam to. Jakieś fatum z tą niedostępnością. :twisted:

Dobry pomysł z ogłoszeniem na forum ale boję się, że to mi opóźni cały proces.
Napiszę, zobaczę czy ktoś może mi szybko nieco krwi i tauryny odsypać :-)
 
 
kashucha 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 209
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-29, 18:52   

Czytałam, że lepiej nie ryzykować z wieprzową ale rzeczywiście ją oglądałam na allegro, taką przeznaczenia spożywczego do wędlin itp.

Dajesz kotu tą wieprzową?
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-11-29, 20:13   

Ja daję wieprzową zarówno dla psa, jak i kota. Suszona krew poddawana była wysokiej temperaturze, więc o wirusie nie ma mowy ;-)

ach, no i ja jako zwolenniczka wieprzowiny będę do znudzenia powtarzać, że Polska, jak i parę innych krajów UE ( w tym Niemcy) są wolne od wirusa aujeszkyego ;-) Ale wiadomo, każdy postępuje tak, jak uważa za słuszne :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne