BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie kupić suplementy dla naszych zwierząt?
Autor Wiadomość
Olciax 

Barfuje od: 08.2017
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 28 Gru 2017
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-31, 19:51   

Czy ktoś orientuje się jak jest z dostępnością hemoglobiny forumowej lub kiedy będzie dostępna? :kwiatek:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-01-31, 22:48   

Olciax :kwiatek:
Już nie będzie.. Osoba która sie tym zajmowała przestała działać na Forum.
 
 
Furman 

Barfuje od: kilku lat
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 14
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2018-02-16, 22:01   

Jakich marek suplementy kupujecie najczęściej?
Ja do tej pory to lunderland i barfeed ale się zastanawiam jeszcze nad pokusą? Stosujecie? Możecie polecić?
_________________
www.planetapsa.pl
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-02-16, 22:23   

Ja używam niektórych (np. krwi) od pół roku ze względu na dostępność (zwykle używałam Lunderland, ale bywają problemy z dostępnością). Nie wygląda, żeby kotom się pogorszyło (ani po obserwacji, ani w badaniach). Tylko nie wszystkie są w kalkulatorze, więc trzeba sobie dopisać. Niemniej jednak jeśli tylko mam możliwość, to wybieram Lunderland i easy barf z Lilly's Bar (niestety koty nie chcą mi jeść100% naturalnych supli - szczególnie chodzi im o krew; skoro mam wybór easy barf czy sosiki albo strajki glodowe itp. to wolę już easy barf w 1/3 zalecanej dawki).
 
 
Furman 

Barfuje od: kilku lat
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 14
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2018-02-16, 22:30   

No właśnie o pokusie różne rzeczy się słyszy i sam już nie wiem. Noby znajomi stosują i mówią, że przyzwoite mają te suple ale ja nie do końca jestem przekonany.
Lunder jest w porządku ale właśnie niektórych rzeczy nie mają :-(
_________________
www.planetapsa.pl
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2018-02-16, 22:50   

Ja z Pokusy używam krew, dopiero jakoś trzeci miesiąc. Wcześniej używałam zwykłą krew, spożywczą, która była po prostu niejadalna według moich kotów :-( . Mogłam dać ledwie 1/3 dawki wyliczanej przez kalka, jak dałam więcej to był w tył zwrot. Dla testów kupiłam Pokusy i powiem, że jest inna. Lepiej pachnie, lepiej się rozprowadza i widzę, że kotom bardziej smakuje, doszłam do dawki 50% tego co wylicza kalk.
Kupiłam też dla testów mączkę z kryla, daję kotom od czasu do czasu, mniej niż powinnam dawać (jakoś nie jestem przekonana do tej mączki), ale kotom bardzo smakuje. Tyle, ze one lubią kryla i może dlatego tę mączkę chętnie jedzą.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-02-16, 22:52   

Hemoglobinę wieprzową kupuję w sklepie internetowym Swojski wyrób, Taurynę jako najczystszą w My Protein (już można z Polski i za złotówki) a jak się dobrze trafi to maja świetne promocje. Kilogram na dwa lata wystarczy na kilka kotów. Algi i drożdże to Lunderland, sól himalajska to w zdrowej żywności, witaminy E i D w aptece.
Skorupki robię sama :mrgreen:
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-19, 23:42   Glukonian potasu

Dla osób, które nadal szukają glukonianu potasu , bez dodatków, w postaci czystego proszku, podaję linki do producenta i do sklepów :
NOW FOODS
sklep1
sklep2
sklep3

Opakowanie 454g cena 50-60pln
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-20, 20:23   

Głównie Lilly's Bar, czasem Lunderland i Pokusa, zdarzyło się i w BARFeedzie :)
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
salomea06 

Dołączyła: 12 Maj 2018
Posty: 25
Wysłany: 2018-05-14, 16:59   

Czy ktoś wie gdzie dostanę FC Renal?
 
 
Nagotka 


Dołączyła: 03 Kwi 2018
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-15, 14:51   suplementy - podstawowy zestaw - gdzie kupić?

Po próbie przeliczeń w barfowym kalkulatorze, wychodzi mi, że jednak easy BARF sensitive nie da się do końca zbilansować. Zaczęłam się zastanawiać nad przejściem na bardziej rozszerzony barf.
Czy moglibyście pomóc skompletować podstawowy zestaw suplementów.

muszę kupić komplet podstawowy (startowy ;-) ) więc myślę o następujących elementach:
-Tauryna
-olej z łososia (dorsza?)
-mączka ze skorupek
-fortain (inny suplement)
-mączka z alg
-drożdże piwne
-wit E
Czy to na start wystarczy?
Macie jakieś sklepy internetowe? możecie podesłać linki?
Co myślicie o preparatach firmy Pokusa? (https://sklep.pokusa.org)?
Znalazłam wcześniej preparaty Lilly's Bar na Allegro ale akurat teraz nie ma wszystkiego :(
pomóżcie pliizz :peace:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-05-15, 19:38   

Nagotka :kwiatek:
Możesz kupić zestaw w Pokusie, możesz też w Lunderlandzie. Każdy kupuje tam gdzie mu pasuje :mrgreen:
Ja mam Taurynę z Myprotein, algi z Lunderlandu, drożdże z Lunderlandu, olej z wątroby dorsza (tran) z Lunderlandu (suplement wit.D3), olej Omega3 z Lunderlandu (suplement Omega3), skorupki robię sama, hemoglobinę wieprzową z allegro lub ze sklepu Swojski Wyrób. Wit.E Tokovit 100 z apteki, sól himalajską ze zdrowej żywności.
Suplementów Pokusa nie znam osobiście.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-05-15, 20:08   

Nagotka, nie chcę robić reklamy, ale wiem, że pierwsze skompletowanie supli to niezły ból głowy, dlatego polecę Ci ten sklep. Mają suple Pokusy, Lunderlandu, Vetfood i jeszcze inne. W zasadzie możesz kupić wszystko co trzeba na pierwszy raz, a przy kolejnych zakupach już szukać, gdzie taniej.
Sama mam głównie Lunderland i Pokusę, a wapń z Lilly's. Pokusa wychodzi nieco taniej, jakość jest akceptowalna, ale w kwestii drożdży zdecydowanie lepiej kupić Lunderland. Moje pokusowe nie miały tego przyjemnego zapachu i były zdecydowanie ciemniejsze, przypuszczam, że przegrzane w trakcie osuszania.
 
 
Nagotka 


Dołączyła: 03 Kwi 2018
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-15, 21:37   

Bardzo Wam ślicznie dziękuję :kwiatek:
To na prawdę jest niezły ból głowy bo tyleee wiedzy, tyle różnych preparatów i bez pomocy raczej trudno to ogarnąć.

Zastanawiałam się jeszcze czy na początku, kiedy tyle kasy potrzeba na start można jakoś zastąpić olej z dorsza/łososia. Bo akurat ten z Pokusy wychodzi dość drogo (przy dużych zakupach).
Mam suplement tranu w kapsułkach oraz kapsułki omega 3. Czy to mogłoby się nadać zastępczo? (Skoro tokovit to może i tran???)

Czy mączka z jajek to jakoś specjalnie się robi? Wystarczy wysuszyć skorupki i utłuc - czy jest jakaś sspecjalna procedura?
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-15, 21:49   

Mączka ze skorupek to żadna filozofia ;-)
Skorupki z surowych jajek obieramy z wewnętrznych błonek (ja namaczam w wodzie przez jakieś 30 minut i bez problemu błonki schodzą), zostawiamy na 1-2 doby do wyschnięcia i mielimy w młynku do kawy :kciuk:
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne