BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy ze skórą i sierścią u psów na BARFie
Autor Wiadomość
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-01-07, 18:42   

isabelle30 napisał/a:
Jeżeli to hot spot - ropne zapalenie skóry (gronkowiec) to bez antybiotyku ani rusz!

hot-spot to wcale nie musi być zakażenie gronkowcem.
U malamutów jest to dosyć częste zjawisko, dlatego wiem :) (na szczęście mój nie miał nigdy, za to miałam schroniskowca z gronkowcem - masakra). Wystarczy wygolić okolicę, zdezynfekować, przesuszyć i nie dopuścić do zamoknięcia. Jak wyschnie to samo odpadnie. tylko w naprawdę ciężkich przypadkach stosuje się antybiotyki (chociaż niektórzy weci lubią wszystko traktować antybiotykami- tak samo jak niektórzy lekarze- niestety)

ale to ad tego co na szyi było, ad tego na tyłku to bym na hotspota nie stawiała., tylko właśnie na ta nietolerancję jakiegoś składnika.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-01-07, 18:52   

U goldenów tyłek to charakterystyczne miejsce dla hot spotów, tak jak kark, szyja i policzki
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-01-07, 19:03   

policzki? jak reszta jest zrozumiała, to policzek taki dosyć śmieszny. Chociaż te psiaki to wszędzie pychole wsadzają, więc w sumie... czemu nie :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-01-07, 19:53   

Brutus ma właśnie na policzkach. Na forum goldenowym są goldki które łapią hot spoty na tyłku, a u innych na karku. Każdy osobnik ma swoje "miejsce"
 
 
Evva 


Barfuje od: 01/2012
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-07, 20:07   

Duffel miał kilka razy hot spoty i właśnie najczęsciej mu się robiły w okolicach szyi/policzków...
 
 
Wierciłapa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-18, 15:37   Barbet z masakrycznie suchą sierścią

Nie wiem czy w dobrym miejscu na forum piszę ten temat, ale nie znalazłam lepszego miejsca.

Moja ponad 2 letnia suczka Georgia, zawsze miała suchy włos, ale teraz po szczeniakach to stan jej sierści można nazwać jedna wielką masakrą. Boje sie, że to ja gdzieś popełniam błąd w jej odżywianiu

Georgia waży 21 kg, ale jest psem bardzo energicznym i aktywnym dlatego jej porcja żywieniowa wynosi około 500-550 g dziennie.

Przykładowy jadłospis
PONIEDZIAŁEK
udziec z indyka ok 550g

WTOREK
baranina 350g
podroby 150g
tłuszcz z gęsi ok 20g

ŚRODA
żołądki z treścią 500g

CZWARTEK
szyja z indyka 500g, lub korpus z kaczki z dużą ilością mięsa


PIĄTEK
wołowina 400g
kaczka 150 g

SOBOTA
skrzydło z gęsi 250g
podroby 150g
indyk 150g

NIEDZIELA
boczek 200g
wołowina 350g

lub łosoś 550g

Oczywiście do tego suplementy:
- drożdże browarnicze (1 łyżeczka dziennie)
- algi ( pół łyżeczki dziennie)
- zioła koebersa na sierść
- biotyna z cynkiem
- mączka kostna ( łyżeczka dziennie)
- mączka małży nowozelandzkich
-olej z łososia ( 1 łyżka dziennie)
- hemoglobina
- 3 jajka tygodniowo

dodatkowo Georgia je owoce i warzywa w ilości około 300g tygodniowo, bo bardzo je lubi.

Parzę też jej siemię lniane.

Należy dodać, że Georgia jest po porodzie 11 szczeniąt i ich wykarmieniu, więc włos miał prawo się pogorszyć, ale mija już tyle czasu a nie ma żadnej poprawy, wręcz wydaje mi się że jest coraz gorzej. Nie są to problemy natury dermatologicznej, a także morfologia jest bardzo dobra.

Będę wdzięczna za wszelkie rady
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-11-18, 16:22   

Nie jestem pewna czy potrzebna jej ta mączka kostna - to tak przy okazji
Tak samo jak parzone siemię - takie podaje się przy problemach z żoładkiem. W przeciwnym razie można zaszkodzić wbrew pozorom. ten glut osadza się na ściankach i może np blokować wchłanialność.
poczytaj o siemieniu tu
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=424

Generalnie widzę, że suka dostaje nie najgorsze jedzonko i komplet supli. Nie wiem czy nie posiliłabym się o jakąś głębszą diagnostykę
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wierciłapa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-18, 16:38   

Mączkę kostną dostaje jeszcze ze względu na to, że niedawno rodziła, a wiadomo poród plus laktacja powodują niedobory Wapnia.

Najpierw sądziłam, że powodem jest za mała ilość tłuszczy w diecie. Georgia ogólnie nie przepada za tłustym jedzeniem, ale jakość to sadełko z gęsi i boczek czy salceson dzielnie zjada :)

Jak zwiększenie tłuszczy nic nie pomogło, to udałyśmy się na diagnostykę, morfologia, biochemia, USG wszystko w normie. Potem była wizyta u dermatologa, bo było podejrzenie, ze może to jakaś nietolerancja pokarmowa, czy też alergia. Ale nie, to też zostało wykluczone. Weterynarz jedynie kazał zwiększyć ilość biotyny i cynku, a także wapnia. Ale to bardziej ze względu na poród i odchowanie szczeniaków.

Więc jak masz jakieś inne podejrzenia, co powinniśmy zdiagnozować to chętnie wysłucham rady. Bo ja już naprawdę pomysłu nie mam.

Dodam, że mocz tez ma badany regularnie i wszystko w normie.

Zapomniałam jeszcze dodać, że wszelkiego typu pasożyty i grzybice też zostały wykluczone.
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-18, 16:55   

Badałaś hormony? Tarczyca?
 
 
Wierciłapa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-18, 17:01   

tak, razem z morfologia i biochemią.

Ona nie ma żadnych innych objawów, niepokojących. jedynie ten suchy włos.
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-18, 17:04   

A kiedy suczka miała szczenięta?
 
 
Wierciłapa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-18, 17:07   

urodzone 18 Lipca
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-11-18, 18:06   

W pierwszej kolejności stawiam na to, co poruszyła już ciocia_mlotek.

Wierciłapa napisał/a:
Parzę też jej siemię lniane.

To jest najprawdopodobniejsza przyczyna jeśli siemię parzysz jej regularnie. Jeśli pies dostaje śluzowe gluty, to nie ma mozliwości wchłaniać najważniejszych substancji odżywczych, w tym minerałów i witamin budujących sierść.

Po co parzysz to siemię? Na lepszą sierść (i nie tylko) siemię podaje się w postaci surowej świeżo zmielonej.

Wyniki badań krwi długo są prawidłowe zanim uwidocznią poważne niedobory. Organizm wyciąga substancje odżywcze skąd tylko może (z wewnątrz organizmu) po to tylko by utrzymać prawidłowy skład najważniejszych płynów ustrojowych. Gdy we krwi wychodzą niedobory / nieprawidłowości to stan chorobowy jest już bardzo zaawansowany.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wierciłapa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-18, 21:29   

O tym siemieniu lnianym nie miałam pojęcia, ale nie uważam to za przyczynę, bo dostaje to Georgia od dwóch tygodni, ale teraz już będę mielic i podawać na surowo .
Jutro znowu idziemy na diagnostykę pełna plus dodatkowo na pasożyty bo może w laboratorium ostatnim razem przeoczyli.
Mój wet nie ma podejrzeń że to tarczyca, ale znowu sprawdzimy
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-18, 21:46   

Cytat:
Mój wet nie ma podejrzeń że to tarczyca, ale znowu sprawdzimy
a na jakiej podstawie nie ma? Robiliście badania hormonów? Lepiej zbadać i na podstawie badań wykluczyć.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne